Strumfi de un an (iul-aug 2007) (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Ioana, e super mama ta, mi-a placut site-ul, bravo ei. Iar fetele sunt superbe si ce s-a schimbat Sma de cand nu am mai vazut-o eu. E misto ca aveti prieteni la care sa mergeti in Spania.

Valen, waw, ce misto, concert cu George Michael. Distractie placuta.

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si www.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank"> Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Valen...distractie placuta la concert.

Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Multumesc fetelor pentru cuvintele frumoase.


Ioana, am vazut frumoasele tale. Felicitari si bunicii pt asa o initiativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

M-a avertizat o prietena sa nu citesc sfarsitul capitolului anterior, ca nu ma iubesc colegele de forum, plus ca ar trebui sa-mi cer scuze ca sunt slaba si Saby stie sa faca atatea. Ufff, nu ma iubeste toata lumea, o sa plang!!!
Citind anumite postari de-a lungul timpului am experimentat o senzatie acuta de greata si inca nu sunt gravida iar, de aceea citesc pe sarite de mult timp.
Oriunde se aduna atatea femei e normal sa fie bisericute, temple, moschei si alte grupuri, dar parca numai aici sunt atat de radicale. Sper ca la odiseea urmatoare sa fie lucrurile mai calme.
Oricum asta da bine pentru moderatori, se incing discutiile, se aduna mesajele si creste traficul la web-site, orice conflict e generator de trafic.
Alina, nu s-a vrut fff acid comentariul, sintagma "mai neexperimentate" era un citat din raspunsul altei mamici, daca vezi in urma o sa gasesti.
Luna, trebuia sa sune intr-un fel si alt fel n-am gasit. De la bun inceput n-am zis ca alti copii trebuie sa faca la fel, doar am relatat. Si ca sa nu "exagerez" doar cu copilul meu, o sa va povestesc ce fac si copiii prietenelor mele.
Ame, mersi ca ai facut un rezumat , deci vrea cineva sa-mi iau talpasita? Uraaa, pai acum chiar ca nu mai plec, desi ma gandisem sa ma distrez altfel in timp ce-mi iau desertul .
Si ca sa nu mai fie interpretari: mananc in fata calculatorului, cand mananc felurile principale lucrez, cand mananc desertul, ma distrez citind pe forum, ok?
Anto, adica e de bine? . Apropo, si la tine se vede ca citesti pe sarite
Valen, concert cu George Michael, super, distractie placuta!

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Nu te-a acuzat nimeni ca esti prea slaba, daca te uiti la pozele fetelor ai sa gasesti multe foarte slabe. Nu a fost de bon ton sa defilezi cu asta in momentul in care s-a facut grup suport de slabit.

p.s. nici eu nu-s tocmai grasa

Incerc sa-ti inteleg idea si nu reusesc. Adica de ce sa fie forumul distractia de desert? Eu personal o consider o jignire. Sunt fete care alte surse de informatie, alte prietene nu au...si forumul este o fereastra in viata lor. Iar pentru tine e sursa de umor? Pacat!

Cat despre ce si cum la alte grupuri...s-avem pardon! Nu stiu ce se intampla la alte odisei si grupuri strict de mamici, dar pe la generale si alte alea....mama mama ce se mai incing spiritele, ce se mai umplu paginile...deci nu cred ca jubileaza moderatorii pentru 2 pagini amarate de "trafic".

P.S. Sa-ti fie de bine.

Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Lia, uitasem sa-ti multumesc pt reteta de prajitura, fata gospodina .

Lavi, e f draguta salopeta, te pricepi, iar fotomodela e superba, sa-ti traiasca.

Ioanaiub, La Multi Ani mamei tale, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa.

Jadi, ce mai faci? Sper ca ti-a trecut raceala, ca eu tot nu am fost pe faza sa-ti urez sanatate.

Paticut, imi place f mult cum ai scris, dar te vedem cam rar, vino mai des .


La Multi Ani sarbatoritilor de azi, Adina si David!
Multa sanatate, bucurii si fericire alaturi de parintii vostri.


La noi e weekend prelungit, luni e sarbatoare nationala in tara blegia. Poate facem niste excursii in zona cu piticii, dar vremea e... bleah, vorba unui coleg, vara cu 30 de grade, adica 15 dimineata si 15 seara .


Va pup, we placut,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si www.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank"> Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Anto, sunt bine, mersic de intrebare. A fost o raceala de 2 zile, acum nu mai am nimic. Weekend prelungit frumos, stiu cum e cu frigul, la Amsterdam am stat doar cu geaca pe mine dar mai venea si soarele peste noi.

Valen te duci la Georgica? Pai distractie placuta si sa ne spui cum a fost!



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

E, he, 48 zici. Stai bine doamna, esti in parametri .

Anto ai o de la mine pentru ultimele mesaje

si

Valen ti-ai luat si fluier? Asta da spalare de creier de scutece si alte alea.

Ioana incantatoare pozele, de fapt fetele. Emana o veselie molipsitoare.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Mai Dana, sa nu-i spele prea tare creierii...ca are copii de crescut, ce D`zeu

Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Cafera m-a socat mesajul tau. Sper din tot sufletul ca acum esti bine. SA iti dea Dumnezeu sanatate tie si familiei tale.

Eu nu am venit sa-mi iau desertul aici ci sa va cer un sfat.
Daria de ieri imi face temperatura 39,3. II scade la antitermice si nu are nici un alt simptom gen varsaturi, diaree, tuse... Pediatra, la controlul de astazi ne-a spus ca-i o viroza mi-a recomandat antibiotic.
Pur si simplu nu imi vine sa i-l dau vazand ca nu are si altele.
Intrebarea mea este: de la ce poate sa faca temperatura asa mare 2 zile la rand (sper ca maine sa o lase)?
Nu imi vine sa o sun pe Alina in concediu.

Editez ca sa dau exact diagnosticul: faringita hepitiforma (asa inteleg ca scrie insa inclin sa cred ca e herpetiforma. Mi se pare ca prea usor imi da antibiotic.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput