Puiuti de randunici 2008 !!(57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cateva poze noi, cele promise!
http://good-times.webshots.com/photo/2453187560102227597SzZhtA?vhost=good-times



Mai, cuscra, ce harnicuta! Bravo! De cand ma asteapta si pe mine frigiderul...trebuie sa-l spal si eu!

Simo, acum ma uit la pozele tale!



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Oana,am vazut pozicile!Scumpi baieteii,iar Vlad e comic in cada fratiorului mai mic

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

eeee, simo, frumos la Chei! stiu p-acolo, ti-am zis ca am stat in Bran 2 luni jumate!..am vazut mult imprejurul Branului, e super, si Cheile Dambovicioarei mi-au placut mult, parca asa ii spune acolo1..si Rucarul!
bubu ce luminos si scump e Stefan, i s-au defini trsaturile si lui, eu mereu ma minunez de Matei, ca parca arata altfel in fiecare zi!:))

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

M-am chinuit 2 ore sa postez...ca tot imi pica netul...


Hai sa va spun, ca nu mai pot sa rabd. Ieri am facut prostia sa curat morcovii in chiuveta si mi s-a infundat. Am turnat eu Mr Muscolo la greu, dar degeaba. Asa ca m-am hotarat sa desfac teava de la scurgere s-o curat. Ma gandeam ca se supara randunoiul daca vede ca am lasat morcovii sa se duca in scurgere si oricum eu ma pricep la orice mai bine ca el... Nu prea le are cu reparatul... Problema e ca am uitat sau am amanat, deci n-am facut operatiunea si am plecat la nasi. Cand ne-am intors el cica sa se uite sa vada ce are, de ce e infundata teava. Mare greseala ca l-am lasat!! Ia galeata, un lighean si desface acolo... curata, pune la loc totul cand, incepe sa strige la mine: "De unde se opreste apa asta!!??" eu nimic... El:"De unde se opreste apa asta!!??" Ma duc eu (care hraneam copilul) sa vaz ce se intampla cand, ce credeti ca facuse? Rupsese furtunul de apa calda care se duce in baterie si curgea apa ca la garla... si nu stia de unde s-o inchida. I-am aratat eu de unde se inchide apa... M-am uitat pe-acolo sa vad ce s-a intamplat, el se plangea ca nu i-a facut nimic la furtun, doar l-a atins cu mana si s-a rupt...mie imi venea sa-l ca m-a lasat fara apa calda... Noroc ca am apa rece, ca altfel plecam de-acasa. Acum astept sa se faca ceasul 19 sa vina vecinul meu instalator de la munca sa imi schimbe furtunul. Sper sa fie bun cel pe care l-am cumparat. Daca nu... sotul meu va pleca si maine dimineata nespalat la serviciu, ca eu ma duc la mama sa ma spal pe cap... Offf, ce de peripetii!!! De-acum i-am zis sa mai atinga doar clanta usii cand intra in casa... ca doar n-o sa cada usa pe noi...

Hai ca iar mi-a picat netul... o fi pus randunoiul mana pe el?! Ufff, de-acum o sa raman cu ideea ca pe ce pune el mana se rupe sau se usuca si pica. Hi hi hi!!

Aaaaa si sa va mai spun ca aseara tarziu vroia sa puna ceva in gura furtunului si sa dea drumul la apa calda? Cica sa-i dau un pix sa-l bage acolo... Noroc ca n-a gasit un pix cum vroiael (nu stiu cum vroia), ca toate au gaura in mijloc Offf, mai are cineva randunoi cu doua maini stangi ca al meu?

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

salut! tocmai am aterizat si eu de la concursul de titularizare in invatamant, unde m-am dus ca sa am de unde ma intoarce... sunt franta...vad ca strumful abia a adormit...m-as intinde putin...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

nope, tocmai s-a trezit

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am papat supica si dupa prima lingurita am facut un kk mare si tare. E asa de haios, deschide cioculetul sa intre lingurita dar curge totul pe langa gurita... Asa ca l-am pus mai pe spate si a incghitit tot ce i-am dat... A papat cam cat ieri, apoi 120 de laptic si acum astept sa doarma...

Deci totul ok cu supita...

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

ia uitati ce am gasit pe site-ul desprecopii. mie mi se pare prea repede.

Carnea
De la vârsta de 4-5 luni, putem începe să-i dăm micutului putină carne fiartă de vacă sau de găină (piept sau picior), tocată cu cutitul sau dată prin masina de tocat. Începem cu 1/2-1 lingurită la 2-3 zile. De la 5 luni, îi putem da zilnic câte o lingurită. Se creste cantitatea treptat, până când ajungem la 50-80 g, către vârsta de 1 an. Carnea se dă la începutul mesei de prânz, cu putin piure.


Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

botez
http://good-times.webshots.com/album/563926495kLEHXc

lunita 2
http://community.webshots.com/album/563926510lfnwoE

luna 3
http://community.webshots.com/album/564132101gIxreH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Luny
Naty,de ce esti dupa canapea????

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

...

si al meu e tare stangaci Ioana, mai bine fac eu decat el

Vazut poze cu fratiorii cei frumosi
,ai lu'bubu ce fain doarme

_
Mami fericita de:
Bianca(23.10.2003)
Alexandra(17.04.2008)


Pozele mele


Povestea Nasterii

Mergi la inceput