Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Din pacate mi-a venit menstruatia ieri, asa ca nu ma alatur voua deocamdata. Dar mai intru eu pe aici sa vad ce se mai intampla. Sarcini usoare tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata burtici

nu scapati voi asa usor de mine...

va pup si va doresc o zi buna si vesti bune de la dr pt cele care azi

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Adrianafedorca, in a cata zi de cm esti ca si eu sunt in incercari si sper ca peste 2 saptamani sa avem un rezultat pozitiv :)

Nu stiu de ce dar eu chiar as vrea sa raman insarcinata luna asta.

Hai ca poate, poate le urmam si noi fetelor de la Odisee.

Eu chiar nu pot sa imi explic cum de am intrat chiar la aceasta Odisee, ca sa nu mai zic ca vad ca marea majoritate a fetelor au mai pierdut sarcini in trecut asa ca aceasta este sigur ODISEEA SPERANTEI !

Pupici si asteptati-ne ca venim si noi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

serialbastre, adriana, jasmine eu zic sa ramaneti cu noi bb e pe drum oricum!

Maria 7+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Gata, m-am linistit. BB este unde trebuie. Desi sunt sub observatie si iau un tratament (utrogestan si nospa), totul este ok.

Va doresc o zi buna tuturor si sunt sigura ca asa cum sunt eu de fericita sunt si toate mamicile care au fost la dr. zilele astea.

Pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Fetele voi cam la cat timp dupa ce ati prestat v-ati dat seama ca e bebe?

V-au iesit testele pozitive inainte de data cand ar fi trebuit sa va vina cm sau dupa ?

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

quote:
citat din mesajul lui jasmine30

Fetele voi cam la cat timp dupa ce ati prestat v-ati dat seama ca e bebe?

V-au iesit testele pozitive inainte de data cand ar fi trebuit sa va vina cm sau dupa ?

Pup!

depinde cat de des prestezi!!! :-)))) eu am avut UM pe 1-4 -07 iar pe 15-17 deja banuiam ca am ramas pt ca aveam tot felul de simtome...ameteli de cate 1-2 minute , sau miros pt mancare f dezv...etc...si-am facut test pe 19 si a iesit negativ , dar eu tot am trait cu siguranta ca sunt gravi. Apoi pe 1 trebuia sa-mi vina si nu a venit , da am zis ca poate din cauza stresului imi intarzie , pt ca pe 2 am avut licenta , atrecut si 3, si pe 4 mi-am luat test, iar pe 5 dim l-am facut si a iesit pozitiv.
La 4 plec la ginecolog
Sa nu ma certati.....da am fum 1 azi...ca n-am rezistat....da de la 15 b/zi la 1.....nici nu se mai pune la socoteala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna viitoare mamici. Multumesc de primire, am fost putin dezorientata ca nu stiam unde se mai poarta discutia, ca a deschis cineva un alt subiect. Azi ma duc si eu la medic, la prima ecografie. Am emotii si sper sa fie totul ok. Ma ingrijoreaza ceva si nu stiu pe cine sa intreb pana ajung la medic. Azi noapte am avut niste bureri de burta cam insistente. Dureri am cam tot timpul dar nu tin mai mult de 5-10 minute. Azi noapte a fost altfel. A trebuit sa ma intorc pe toate fetele si doar culcandu-ma pe o parte, pe dreapta, am reusit sa mai scap de dureri.
Voi tot asa aveti, dureri cam ca alea premenstruale?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Intru cand vin de la doctor , sa va spun ce am facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

jasmine eu am avut ovulatia in 12 iunie , am prestat, (dupa vreo 3 zile deja ma gadilau sfarcurile) si in 21 seara am avut primul test foarte slab pozitiv

Maria 7+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput