Suceava (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor, ma bucur ca avem si noi parte de soare, in sfarsit...
Doina, voi ce mai faceti? Sunteti bine?
Emushi, sincere felicitari pentru rezi! Va doresc, tie si sotului, cat mai multi ani fericiti impreuna!
Ioana, superbe bancurile, m-am amuzat nespus! Am citit si celelalte informatii.

Noi suntem bine, Narcisa a fost putin racita, iar pe mine ma bantuie iar greturile si varsaturile, de parca as fi la inceputul sarcinii...


Alexandrina 31+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Xandruta, nu suntem bine, am scris la subiectul lui Dan...probleme de sanatate si la Dan si la baiatul mijlociu-Catalin.Mergem inainte , mai tavaliti de viata...dar asta este...
Va pup pe toate!!!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

Fetelor,imi cer scuze ca ma napustesc asa!am o mare rugaminte si v-am cautat ,stiam eu ca existati undeva,,,,Va intreb cum e acolo la voi?caci ceea ce vad la tv e ingrozitor!Noi trebuie sa venim in Sucevita incepand cu 4 august ,avem rezervare la o pensiune.N-am fost niciodata in Bucovina...dar acum cand vad ce e pe-acolo...!?!!
Va intreb e chiar asa rau?sau la tv se mai si exagereaza?Sincer ,nu stim daca sa ne mai aventuram in calatoria asta....!?!
Multumesc ptr.raspunsurile pe care le astept.


Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

quote:
citat din mesajul lui firutza

Fetelor,imi cer scuze ca ma napustesc asa!am o mare rugaminte si v-am cautat ,stiam eu ca existati undeva,,,,Va intreb cum e acolo la voi?caci ceea ce vad la tv e ingrozitor!Noi trebuie sa venim in Sucevita incepand cu 4 august ,avem rezervare la o pensiune.N-am fost niciodata in Bucovina...dar acum cand vad ce e pe-acolo...!?!!
Va intreb e chiar asa rau?sau la tv se mai si exagereaza?Sincer ,nu stim daca sa ne mai aventuram in calatoria asta....!?!
Multumesc ptr.raspunsurile pe care le astept.


Dalia



Dar cu cei de la pensiunea unde vrei sa ajungi ai vorbit?
La Sucevita se poate ajunge, dar nu prin Marginea, ci pe rute ocolitoare, iar in zona manastirii o jumatate de drum s-a surpat, dar se circula pe un sens. S-ar putea pana ajungi tu, sa se rezolve si problema asta... Daca pensiunea nu e afectata, nu vad de ce sa nu te bucuri de concediu?!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

Alinutza,multumesc ptr.informatiile oferite!da,am vbt si cu cei de la pensiune,ne-au asigurat ca in zona lor nu-i inundat,doar ca urmeaza sa ne indice rutele pe care sa mergem.Ideea este ca noi am vrea sa vizitam si imprejurimile, nu doar sa stam 7 zile in Sucevita,am vrea sa vedem cateva dintre manastiri,sa ajungem si prin Humulesti ,si daca zona este asa de rau afectata ,mi-e teama sa nu fim obligati sa cam stam acolo toate cele 7 zile.Ori ,noi venim din Giurgiu cu un pitic de 4 ani....atata drum doar pentru un singur obiectiv turistic..?!de-asta stam pe ganduri,de-am fi fost mai de pe aproape,n-ar fi fost deloc o problema.Speram insa ca pana luni zona sa-si revina,sa fie soare...desi ma gandesc ca oamenii sunt suparati,obositi,fara chef de turisti...Asta daca e chiar asa cum se prezinta la tv.!
Multumesc mult pentru raspunsurile voastre,sanatate si mult soare!
Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:



Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

quote:
citat din mesajul lui firutza

Alinutza,multumesc ptr.informatiile oferite!da,am vbt si cu cei de la pensiune,ne-au asigurat ca in zona lor nu-i inundat,doar ca urmeaza sa ne indice rutele pe care sa mergem.Ideea este ca noi am vrea sa vizitam si imprejurimile, nu doar sa stam 7 zile in Sucevita,am vrea sa vedem cateva dintre manastiri,sa ajungem si prin Humulesti ,si daca zona este asa de rau afectata ,mi-e teama sa nu fim obligati sa cam stam acolo toate cele 7 zile.Ori ,noi venim din Giurgiu cu un pitic de 4 ani....atata drum doar pentru un singur obiectiv turistic..?!de-asta stam pe ganduri,de-am fi fost mai de pe aproape,n-ar fi fost deloc o problema.Speram insa ca pana luni zona sa-si revina,sa fie soare...desi ma gandesc ca oamenii sunt suparati,obositi,fara chef de turisti...Asta daca e chiar asa cum se prezinta la tv.!
Multumesc mult pentru raspunsurile voastre,sanatate si mult soare!
Dalia





din cite stiu eu, in afara de podul de la Marginea se circula ok...
in afara zonei din dreptul caminului cultural, nici nu zici ca au fost inundatii (urme vizibile au ramas in Voivodeasa, satul care e pe prima la dreapta chiar cind intri in sucevita dinspre Marginea)

acuma am vorbit cu cineva de acolo, vino absolut linistita !

din Sucevita puteti merge pe la Palma prin pasul Ciumirna spre m-rea Moldovita, si prin Solca puteti ajunge la Arbore, iar de la Gura Humorului la manastirile Voronet si Humor...
daca vrei, ma interesez mai in amanunt care e situatia spre Putna, dar cred ca e ok

PS - unde stati in Sucevita ? (intreb minata de curiozitate, cunosc o multime pe acolo!)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

intr-adevar, e o problema cu drumul, la intrarea in sucevita dinspre vatra moldovitei. dar se circula, nu e blocat [/red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

Ioana,multumesc ptr.detalii,ma incurajati!Avem rezervare la ,,Sonet de munte",in Sucevita,unde te asteptam la o cafea,incepand cu 4 august.Doamna de acolo ni s-a parut super...prin telefon.Daca ai timp si ne poti indica obiective ce merita vizitate te asteptam.Noi plecam de vineri,stam si in zona,,Lacul Rosu",3 nopti,apoi pe Cheile Bicazului spre Sucevita.Of,atata am asteptat sa vad zona asta ...si acum potopul.Dar mesajele voastre chiar ma mai "indulcira".
Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

quote:
citat din mesajul lui firutza

Ioana,multumesc ptr.detalii,ma incurajati!Avem rezervare la ,,Sonet de munte",in Sucevita,unde te asteptam la o cafea,incepand cu 4 august.Doamna de acolo ni s-a parut super...prin telefon.Daca ai timp si ne poti indica obiective ce merita vizitate te asteptam.Noi plecam de vineri,stam si in zona,,Lacul Rosu",3 nopti,apoi pe Cheile Bicazului spre Sucevita.Of,atata am asteptat sa vad zona asta ...si acum potopul.Dar mesajele voastre chiar ma mai "indulcira".
Dalia



dragutza de tine, multumim frumos de invitatie ! Nu stiu inca ce program am incepind cu 4 august (adica stiu, am servici in suceava, pe care nu pot sa il neglijez) dar intre 9-12 august ajung sigur pe acolo... tinem legatura, cine stie ?

Mergi la inceput