Anna mea, pui de arici si travaliul fals

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oocristina spune:

Felicitari Sibylle!

Esti foarte puternica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Felicitari Sibylle! Sa-ti traiasca puiutii! Sa creasca mare tiza fetei mele cea mare! Si Vladimir sa aiba grija de surioara lui!
Din povestea ta imi aduc aminte de nasterea celei mici, la fel de repede s-a petrecut, cu aceeasi viteza s-au succedat lucrurile...
Sa fiti fericiti!


*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Bravo Sibylle!Sa va traiasca frumosii, sa aveti intelepciune si putere sa ii cresteti frumos si multa dragoste sa le daruiti

**blonda rau**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

in 30.01.2008 iti postam la subiectul cu nasterea lui vladi:

"Sunt in saptamana 40 de sarcina si... evident !!! nu am somn !!!
Si, uite asa... "alergand" pe forum in mijlocul noptii dupa subiecte pe care sa le citesc am dat de povestea nasterii lui vladimir care... - mai trebuie sa o spun??!!-
M-A INCANTAT!!!!
So,

FELICITARI MAMI DE VLADIMIR !!!!! Vladimir, sa fii sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor tai !!!!
Doamne, ai un stil asa de haios de a povesti ca m-ai destins total... Citeam cu zambetul pe buze (desi, de fapt, fiind la a a doua nastere stiu foooarte bine ce-s alea dureri la contractii...) despre durerile insuportabile si despre ..pauzele ce lipseau de fapt intre contractii...
Sa-ti mai spun ca daca nu nasc pana atunci...maine imi voi face pui cu mamaliga ?!

Sa ai o sarcina usoara ca un fulg si o nastere asemenea !!!!
Abia astept povestea nasterii celui de-al doilea copil !!!!"


nu am asteptat degeaba...
m-a incantat la fel de tare si povestea nasterii annei !!!

"daca travaliul fals doare asa de tare... cum poate sa doara ala adevaratul..."

Hai, ca a fost muult mai usor de data aceasta !


FELICITARI !!!
MULTA SANATATE, NOROC IN VIATA SI FERICIRE MAXIMA !!!!




Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

un travaliu nitel atipic insa cu satisfactia ca vladimir va putea spune ca a participat si el la nasterea surorii lui mici

sa va traiasca piticii mici si mari

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

povestea nasterii - http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124063

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Doamne, ce m-ai impresionat si cu cat suspans ai relatat, am ras si plans in acelasi timp: ras de faptul ca ai gestionat perfect totul (mai ales falsele contractii ), dar si plans amintindu-mi de contractiile mele si de durerile aferente... Bine ca au trecut toate si ca ne tinem bebeii sanatosi in brate!

Sa va traiasca scumpa de Anna, sa va aduca numai bucurii si sa aveti parte numai de clipe fericite impreuna!


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Sibylle, felicitari pentru nasterea domnisoarei-arici! Sa fie sanatoasa si sa aiba noroc in viata!
Si tu scrii grozav, mai... Am citit o pagina de thriller autentic, m-ai tinut cu sufletul la gura, m-a luat rasu-plansu... Frumos si emotionant!

"Today is the tomorrow I was so worried about yesterday".

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Atat de frumos ai povestit, si ai facut sa para totul atat de amuzant! Felicitari , sa-ti traiasca copii sa creasca mari si frumosi si sa aiba o viata plina de impliniri!

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita36+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Sibylle, sa-ti traiasca aricii juniori si sa va bucurati de ei clipa de clipa! am citit povestea nasterii Annei pe nerasuflate! Super!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Cat de frumos si emotionant, Sibylle!

Pot sa jur ca am 'simtit' capul lui Vladimir impingand 'trenuletul' am ras si plans si eu in acelasi timp!
Felicitari pentru puiutza voastra si sa fiti sanatosi si fericiti toata viata!


pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput