Club de lectura in librarie

Club de lectura in librarie | Autor: altineza

Link direct la acest mesaj

Ieri din intamplare intrand intr-o librarie din Mall am gasit un grup de copii foarte interesati citind dintr-o carte impreuna cu o animatoare. Am stat si eu sa vad des[re ce e vorba cu pustiul meu, si des e mic ( are numai trei ani) a fost f impresionat de ceea ce a vazut acolo. A luat cartea a rasucit-o pe toate partile ca pe ceva pretios, apoi mi-a povestit despre omuletii cei mici din stejar..( s-a citit Tobie Lolness) cam ce intelesese el la varsta lui. Erau destui copii si parintii lor foarte interesati de ceea ce se citea. Mi s-a parut ca le-a trezit in mod real dorinta copiilor de lectra9 erau de toate varstele acolo) si mi s-a parut o idee buna aceasta. Am inteles ca acest club e in fiecare Sambata la ora 16 si ca are loc in mai multe librarii din tara. Stiti ceva de aceste cluburi? ce fel de carti se citesc, daca sunt numai pentru copii etc?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Nu prea stiu nimic despre aceste cluburi, dar este o initiativa laudabila!

Ralu- mamica de fetita superba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ce frumos, super initiativa. ce librarie era?

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

super, dar din pacate in orasele mici nu vezi asa ceva


"daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." R. TAGORE
florina, mamica lui thierry si dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana210773 spune:

Si la noi se obisnuieste asa ceva , dar in biblioteci! Mi se pare o initiativa super! Iar pentru oraselele mici care nu au bibioteci, sint bus-uri cu carti, bus-uri care vin regulat, påe post de biblioteci ambulante!

Mergi la inceput