Nasterea la Medlife (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Carmen, fii serioasa, nu ma stresezi, intreaba-ma ce vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Nu ai de ce sa-mi multumesti, si tu ai facut asta pt. mine. Nu am uitat!

quote:
citat din mesajul lui vali_delide

quote:
citat din mesajul lui pierrine

Vali, multumim pentru noul capitol! Stiam eu ca esti mereu pe faza!






Si eu iti multumesc ca esti mereu aproape de fetele noi, ce eu nu mai am timp, de cand Deea vrea doar in picioruse, sa se plimbe...ah, si merge in 4 labe, ca broscutele!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)

printesa roz

www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_P spune:

A mentionat cineva ca sotul nu are voie la nastere. La cezariana evident nu are voie, dar nici la nastere normala (ca eu vreau sa nasc normal)? Ca eu tare vreau sa fie acolo, adica fara el nici nu ma urc pe masa, ca mi-e teama ca cedez nervos si in loc sa nasc si sa fac ce-mi zice medicul, o sa fac scandal monstru si nu vreau sa se ajunga la asta. Cu medicul inca nu am discutat, ca nu stiu de ce eram sigura ca sotul are voie, dar o sa-l intreb pe Mendez la urmatoarea consultatie. Fetele care ati nascut natural, ati discutat cu medicul prezenta sotului la nastere? Si daca da, ce v-a zis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

Elena_P eu stiu ca la nasterea naturala poate sa stea sotul langa tine. doar la cezariana nu e voie si poate sa se uite doar de la geam, asta daca vrea el... totusi intreaba medicul...

am si eu o intrebare la fetele care deja au nascut prin cezariana:
cam ce bagaj ati avut la spital? pasta si periuta de dinti ar fi suficienta? nu prea imi vine sa cred :P mi se pare ciudat sa ma duc cu poseta pe umar...
ceva cosmeticale pt bebe? biberon daca nu pot alapta din prima? haine pt bebe?

_

35+ cu ANA SOFIA

AMR 22 ZILE

Proiectul 2008 in derulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

aaaaa, si inca ceva:

copii nu au voie sa vina in vizita in salon? am un nepotel de 8 ani care vine de la mare departare special pt acest evenimet. ar fi foarte dezamagit daca n-o sa-l lase sa intre sa vada bb-ul

_

35+ cu ANA SOFIA

AMR 22 ZILE

Proiectul 2008 in derulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Marina,poti sa mergi intr-adevar doar cu periuta de dinti si pasta. Eu mi-am luat insa si cosmeticele mele (sapun, gel, deodorant etc). Alte fete si-au luat camasa si papuci. Eu nu m-am gindit la asta, dar a fost ok. Si daca s-au murdarit mi le-au schimbat imediat.
Pt. bebe - nimic. Au hainele lor, biberoane pt. lapte praf. Cam toti copiii primesc un pic de biberon la inceput, pina vine laptele. Deci nu trebuie nimic.
Cu copilasii in vizita e foarte greu. Eu intrebasem pt ca am o fata de 9 ani si mi s-a spus clar ca nu e voie. Pina la urma i-am pacalit, ca a venit la vizita seara tirziu, pe la 8 si asta simbata si, fiind si inalta, s-a strecurat pina la mine in camera. Dr. de garda a vazut dar nu mi-a zis nimic. Pe bebe insa nu l-a vazut decit prin geam, la acvariul de bebelusi. Deci, iti doresc succes in operatiune... stiu ce greu e sa dezamagesti un copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Ceau fetelor

Am revenit si eu..
Din cate stiu si eu copii mici nu au voie pt ca ei sunt purtatori de tot felul de boli gen rubeola... etc si este ff periculos cu contaminarea.


Cine este urmatoarea pe lista la nascut?

Pupici si bebei sanatosi la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraLaurene spune:

Cred ca eu sunt urmatoarea, cu DPN vineri, 18 iulie...si azi am primit vestea cum ca am bazinul prea mic pt. capul lui bb deci se pare ca voi avea parte de cezariana...se adevereste pana la urma ca de ceea ce ti-e frica nu scapi.Deci pana la urma, dintre putinele persoane care nasc la Medlife si nu-si doresc cezariana, au parte de ea din necesitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana.6602 spune:



lauralaurene multe incurajari din partea mea







imi pare rau pentru tine, si eu as vrea la fel sa nasc natural si mie frica de vreo decizie, descoperire de genul acesta in ultimul moment
poti sa imi detaliezi exact cum s-a ajuns la decizia de cezariana?
in urma ecografiei sau cum? please spune-mi ca sunt tare curioasa!!!!

mult curaj si gandestete ca mai ai putin si iti vezi bebe=ul!!!!!!!

nastere usoara!

Ana 19+ cu (Tiberiu Gabriel)

anamaria.6602 18+ bebe1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana.6602 spune:



uitasem sa imi schimb semnatura!

si eu sunt un pic dezamagita de subiectul legat de vizitele copiilor, nasa lui bebe are doua fetite de 7 si 10 ani, care sigur ar fi vrut sa vina, asta e, dar pe de alta parte inteleg, pentru ca cei mici sunt purtatori de nenumarare boli, virusi si bacterii si e periculos sa le aduca mai ales in spital. Acasa e alta poveste: pentru primele luni o sa il vada...dar de la distanta...fara pupici!


Ana 19+ (Tiberiu Gabriel) DPN: 13.12.08

Mergi la inceput