CM intarziat si test de sarcina negativ.......????

CM intarziat si test de sarcina negativ.......???? | Autor: Danutz@

Link direct la acest mesaj

Buna,
Lamuriti-ma si pe mine va rog:
Trebuia sa-mi vina CM pe 7 iulie. Pe 10 iulie am facut un test de sarcina "barza" care a fost negativ. Cu tote astea, nici azi, 11 iulie, nu sunt semne ca ar veni CM.

E posibil ca testul respectiv sa fi dat rezultat gresit?
Pana acum am mai folosit acest tip de test si niciodata nu a dat rezultate eronate. Cand a iesit pozitiv, a avut dreptate .

Acum insa, nu stiu ce sa cred. Ar tb sa mai am rabdare si sa refc testul sapt viitoare, sau e posibil sa fie o dereglare?
Precizez ca singurul tratament urmat in ultima vreme a fost luna trecuta, cu Doxiciclina (2/zi timp de 10 zile), in urma unei intepaturi de capusa. Nu cred ca asta putea sa-mi deregleze CM.

Voi ce parere aveti?
La ce sa ma astept?
Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Danutza, e posibil sa fie o dereglare de cm; mai ales dak l-ai avut "ceas" pana acum, e posibil sa fie si o sarcina si sa fi ovulat tu mai tarziu si de aia nu s-a pozitivat testul.
Repeta testul!!Bafta sa fie ceea ce iti doresti!!

32+LUCAS
AMR 8 saptamani!!! 8saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

In primul rand, intrebarea mea este: ai CM regulat? Daca nu, asteapta, poate mai intarzie...Daca da, tot ce iti pot spune, din experienta mea proprie, testul de sarcina barza nu a dat NICIODATA gres. Eu am suspectat cu cateva zile bune inainte de CM ca sunt si am facut testul, care, bineinteles, s-a pozitivat.

Incearca sa mergi la medic, sa faci testul beta HCG, in acest fel te vei edifica.



30+ LUCA

VINE LUCA !!!!

AMR 69 ZILE!!!

POZE



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adia82 spune:

Din cate am citit eu testul se pozitiveaza la 7-10 zile dupa intarzierea CM, deci se poate.. Eu am o intarzierede 3 zile dar testul e tot negativ, o sa il refac peste 2-3 zile si sper din tot sufletul sa fie pozitiv!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecs2008 spune:

Sper sa fie asa cum iti doresti tu. Eu am avut o intarziere de trei saptamani. Toate testele erau negative (urina si sange) si eu speram ca nebuna ca o sa fie cu ochi. S-a dovedit a fi o luna fara ovulatie. Asta e explicatia pe care mi-a dat-o doctorul. Pana la urma a venit si CM si dupa cateva luni au venit si testele pozitive.
Succes

Mergi la inceput