Informatii utile Constanta 15

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Dear bambie: Pai se poate???!!! Ne tii cu sufletul la gura!!! Asteptam vesti bune!!!!!
Eu am ajuns aseara la dr. sa vad care mai e treaba......am avut ieri niste dureri in stanga si ma gandeam sa nu fie ceva de rau.....dar se pare ca m-am inselat, tocmai ovulasem in ziua 13, endometrul = 10 si dr. spune ca toate arata foarte bine.....nici urma de hidrosalpinx vizibil la echo. Saptamana asta am inceput o noua serie de proceduri la Techirghiol, Doamne Ajuta!!
Numai bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Dearbambie sper ca esti bine! Te si astept sa ne scrii!
Maria ma bucur ca ai vesti bune! Cred ca si tratamentul de la Techirghiol a avut o influenta.Dar pana la urma cum e cu hidrosalpinxul, sunt sanse sa se duca de tot prin tratament? (stiam ca trebuie laparo)

toate fetele!

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, acum am deschis mess-ul si Dearbambie ma ruga sa va transmit eu (ca ea n-a putut trimite mesaj pe forum) ca din pacate testul de sange e negativ..
E tare greu cand iti faci sperante, si pe buna dreptate, cu un test pozitiv..
Dearbambie

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna dragele mele!

Ioana,
Maria,Doamne ajuta ca tratamentul sa dea rezultate si in curand sa ne spui ca esti !!! Chiar avem nevoie de vesti bune!!!

Eu am fost la doctor si tot nu sunt lamurita. Am facut echo si s-a vazut ceva, ca un banut( asa l-am vazut eu) de 0.2mm, dar din pacate nu a putut sa-mi spuna daca este un embrion sau un cheag de sange. A mai spus ca nu sunt semne ca ar veni cm si sa mai asteptam vreo 2 sapt. I-am aratat testul si a zis ca dupa cum arata, este posibil sa fie pozitiv, i-am spus si de val bhcg, a zis ca nu-i bine, dar au mai fost cazuri cand rezultatul a fost eronat, adica val mare si nu a fost sarcina si val mica si a fost sarcina. Si ca sa pun capac, am mai facut un test de sarcina si surpriza... rezultat neconcludent. Concluzie, sunt o pacienta atipica, cu 2 teste, unul pozitiv, unul neconcludent si o echografie incerta...

Va pup pe toatee!!!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Dear bambie:Eu chiar nu stiu ce sa spun...la ce laborator ai facut analiza?? Poate ti-au gresit-o!! Cred ca iti este tare greu in situatia data!!!! La ce dr. ai fost? E normal sa nu se vada mare lucru, e prea devreme......poate ar fi bine sa refaci analiza si la un alt laborator. Sa ne tii la curent!
Ioana: De hidrosalpinx mi-a spus dr. Cocei, dar a fost cu semnul intrebarii...urma sa vedem la laparo.....Nu stiu exact efectele tratamentului de la Techirghiol, dar sper sa-mi faca bine( mai ales ca mi-am propus sa-l fac 3 luni consecutie).
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Dear_bambi si Maria va astept cu vesti bune!Stiu ca suna ca naiba dar incearca sa nu te mai stresezi dear bambi nu ii face bine lui bb ,mai ales la inceput.
Ioana imi scot palaria in fata ta si sper din tot sufletul sa reusiti in campania de responsabilizare a autoritatilor.Anul trecut ,cind sa vorbea despre cosul bebelusului am postat linkul spre subiect de vreo doua ori si aici dar ...nu a avut nici un comentariu.Acum vreo doua saptamini au fost realizate reportaje pe realitatea si pe antena 3 foarte bine structurate despre cosul bebelusului ...dar reprezentantul autoritatilor s-a aratat foarte reticent la idee ...Iti doresc sa ai destula energie pentru a continua lupta cu morile de vant.
Despre noi nu va pot spune prea multe ...bebelina e foarte activa ,eu astept sa merg luni la ginecolog si pe 1 august la eco morfofetal.

Va pup pe toate!
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna.
Ralina, ma bucur ca bebelina este activa si asteptam vesti bune de la ginecolog! mamica curajoasa si bebelina activa
Maria, succes in continuare cu tratamentul!!!
Ioana,

Cat despre mine, incerc sa nu ma stresez, desi este greu... Acum depinde numai de DD!

Restul fetelor, pe unde umblati?

toate fetele!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Dearbambi .. off, foarte ciudat ce ti se intampla..nu mai incerci totusi un test de urina? Ai facut bHCG la Synevo? (ca parca in alta parte nu prea ai unde si rezultatul ti-l da dupa mult timp) poate chiar au gresit analiza, mai stii? Nu vreau sa-ti dau sperante false, dar cu un test pozitiv, fara nici o urma de cm, cu ceva vazut la echo..parca imi suna a sarcina. Sper sa fie gresit rez la bHCG.
Ralina ma bucur ca sunteti bine! Si multumesc pentru aprecieri, incercam si noi sa facem ce s-o putea, cu putine sanse de izbanda, intr-adevar ne cam batem cu morile de vant..dar poate acum ca urmeaza campania electorala ne baga cineva in seama.Ref la cosul bebelusului e o idee f buna, am auzit si la stiri mai demult, parca era si o petitie si nu inteleg de ce sunt reticente autoritatile, nu implica nici cine stie ce costuri si asa poate n-am mai auzi de bebelusi abandonati in cele mai urate locuri sau mai rau, omorati..
Maria deci tu n-ai facut pana la urma laparo? Totusi chiar daca faci tratamentul, pentru ca ai fost suspecta de hidrosalpinx, daca va hotarati pt fiv, ar trebui sa faci si laparo. sa nu te superi ca-mi dau cu parerea..Te si sper sa fie tratamentul suficient si sa nu mai ajungeti la fiv!

toate fetele

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Da,Ioana la Synevo, am facut bhcg-ul. Chiar nu stiu ce sa fac, am sa astept pana sambata, daca nu vine cm, am sa fac duminica dimineata un test cu prima urina. Sper din tot sufletul sa se pozitiveze!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Dragele mele, va doresc un Weekend Relaxant!!!


Pupici pentru tot!!!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput