Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (165)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
citat din mesajul lui afibebe

buna dimineata,

Cristi e bine.nu a mai facut deloc kk de ieri dupa amiaza.
Astazi o sa-l tin tot la regim.Sper sa nu mai fie probleme.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare




fa-i laptele un pic mai diluat, cu jumatate de masura mai putin decat reteta, si n-o sa mai fie constipat. ASa functioneaza la noi, cand e putin deranjat il fac mai concentrat ( tot cu juma de masura la un bibe) si se rezolva.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Adnana si Gema sa fiti fericite si implinite alaturi de cei dragi
sarbatoritilor zilei

Papanash multa bafta nepoatei la licenta si succese in continuare


am intrat pe mailul comun sa caut o lege si am gasit poze cu Vladi de Aniast (Andreea), cred ca sunt bine si sanatosi , dar in concediu



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata!
Acu era ora noastra de plimbare dar sunt nori si am preferat sa stam in casa...Tudor doarme iar eu am gasit in sfarsit putin timp pt forum.
Papanash - nu i-am facut analizele sa vad daca are lipsa de calciu...imi iesise de fier acum 2 luni si a luat fier...calciu i-a dat asa pt ca nu a luat niciodata...am inteles ca altor mamici le-a fost recomandat inca de pe la 2 luni, medicul nostru nu dar la 7 i-a dat.Oricum nu am reusit sub nicio forma sa-l fac sa ia...nici gluconat de calciu...in schimb am grija sa pape branzica calcica obtinuta din 250 ml lapte si 2 pastile de calciu lactic...sper sa fie de ajuns.
Afibebe- ma bucur ca e bine baiatul.
Cecilia- credeam ca in rastimpul asta in care am lipsit Cris e intarcat si trecut bine pe lapte praf...dar vad ca a fost bolnavior...imi pare rau. Bine ca macar are de unde laptic si ca il bea...eu sunt satula de pacalit copilul sa bea lapte cu arome, cereale...prin somn...nu ti-ai dori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
citat din mesajul lui prisi

buna dimineata,


noi am avut o seara placuta, am reusit si noi sa mai stam de vorba, ca nu prea apucam , mai mult pe mess sau telefon discutam, papa a fost apreciata



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)




felicitari.
asa-i si la noi, cand ne vedem numai despre Ghighi vorbim, am ajuns niste foarte buni prieteni si colegi de apartament noroc cu netul ca altfel nu prea mai stiam unul de altul ....

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Si fetita unei amice a patit la fel cu diaree...e epidemie? ca si cu roseola aia? I s-a spus ca e de la fructe crude...cica n-au fost spalate bine...

In fine... ma bucur Prisi ca Miru e mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

gema
Adhnana

La multi ani si noua ca azi avem dubla sarbatoare: baiatul face 10 luni si mami si tati aniverseaza 3 ani de cand s-au casatorit.

Insanatosire grabnica copilutilor bolnviori de zilele astea: mirunicile, cristiani si ioanei. Sper sa nu fi uitat pe careva.

papanash bafta nepoatei la licenta. Vad ca te rodea cine a facut capitolul. Eu l-am facut






Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
citat din mesajul lui alehiam

gema
Adhnana

La multi ani si noua ca azi avem dubla sarbatoare: baiatul face 10 luni si mami si tati aniverseaza 3 ani de cand s-au casatorit.

Insanatosire grabnica copilutilor bolnviori de zilele astea: mirunicile, cristiani si ioanei. Sper sa nu fi uitat pe careva.

papanash bafta nepoatei la licenta. Vad ca te rodea cine a facut capitolul. Eu l-am facut






Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)





La multi ani pentru Robert si felicitari pt anii de convieturie pasnica..la mai multi fara scandal ...Mai dar sunteti incepatori in ale casniciei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Marta la multi ani tie si sotului tau. Sa va iubiti si sa fiti fericiti in continuare. (stiam eu ca am uitat ceva)
Ma bucur ca miruna e mai bine. E bine ca a baut apa, pe caldurile astea era periculos



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

quote:
citat din mesajul lui alehiam

gema
Adhnana

La multi ani si noua ca azi avem dubla sarbatoare: baiatul face 10 luni si mami si tati aniverseaza 3 ani de cand s-au casatorit.

Insanatosire grabnica copilutilor bolnviori de zilele astea: mirunicile, cristiani si ioanei. Sper sa nu fi uitat pe careva.

papanash bafta nepoatei la licenta. Vad ca te rodea cine a facut capitolul. Eu l-am facut






Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)





Lamulti ani si sa fiti fericiti.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
citat din mesajul lui alehiam

gema
Adhnana

La multi ani si noua ca azi avem dubla sarbatoare: baiatul face 10 luni si mami si tati aniverseaza 3 ani de cand s-au casatorit.

Insanatosire grabnica copilutilor bolnviori de zilele astea: mirunicile, cristiani si ioanei. Sper sa nu fi uitat pe careva.




papanash bafta nepoatei la licenta. Vad ca te rodea cine a facut capitolul. Eu l-am facut






Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)





Se pare ca cifra 9 la voi e cu noroc

Mergi la inceput