Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(10)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nu stiu cum e la Albena, insa noi anul trecut, al Nisipuri am ajuns la 10 jumate, anul sta la Nessebar am ajusn la 11 jumate si in ambele cazuri ne-au cazat imediat, fara s aii rugam noi, fara spaga, nimic. Am avut noroc cred pt ca cel putin anul trecut, imediat dupa noi la vreo juma de ora a sosit un grup de romani si pe aia i-au tinut cam mult in receptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Da , am fost si cu bebe de 6 luni.
Cazarea asa cum am scris s-a facut la 14.00 deoarece camerele noastre s-au eliberat la 12.00 si trebuiau curatate. Daca ai noroc sa fie eliberate mai devreme te cazeaza mai devreme. Atat anul trecut cat si anul asta camerele ( numarul camerei ) era stabilit deja, nu ne-au dat ce camere libere aveau, la intamplare. Bine noi cerusem de la agentie sa fie grupate cele 5 camere pe acelasi etaj. Poate de aceea.

NU aveau mancare de bebe ( borcanele). Dar gasesti in supermarket-ul din bazarul mare.
Aveau scaune de masa pentru bebelusi de lemn, cu centuri. Al meu nu a vrut sa stea in ele, a stat in carucior.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

quote:
citat din mesajul lui roxana c.

Acum am vazut ce ai scris despre Kaliakra. Noi acolo vom merge si am auzit si bune si mai putin bune. Cred ca depinde foarte mult de fiecare persoana in parte, unii au venit foarte incantati, altii....multumiti, dar asa...la limita.
Anul trecut citisem de Kustur numai de bine, probabil ca ma asteptam la mai mult si din cauza asta n-am venit prea incantata cum venisera cei dinaintea mea. Nu pot spune ca nu mi-a placut, dar nici nu mai m-as duce a 2-a oara.

In legatura cu orele acelea de pana in cazare....ne descurcam noi, cumnata mea va fi la Arabella, care am inteles ca e chiar langa Kaliakra. Poate daca ma vor vedea cu bebe mic nu ma vor lasa sa astept pana la 14. Tu ai fost si cu cel mic?



Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)




Anul trecut am fost la Kaliacra cu copiii de 1 si 2 ani si am asteptat vreo 2 ore pana sa ne cazam.
Dar ne-am facut de lucru, am lasat bagajele la bagaje si am facut un tur prin statiune.
Cred ca e cum ai noroc, daca gasesti camera libera atunci cand ajungi, te cazeaza imediat, daca nu sunt libere, trebuie sa astepti sa se elibereze si sa le curete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Aissa, multumesc de raspuns.
Am inceput si eu sa ma pregatesc de plecare (mai am o luna).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaStroescu spune:

Buna ziua,

Voi merge in august la Hotel Azalia din Sf Constantin si Elena si as dori sa stiu daca a fost cineva, cu ce impresii a ramas sau daca exista discutii as dori linkul.
Va multumesc pentru pretioasele informatii pe care le furnizati in legatura cu drumul, cu locuri din statiuni, informatii despre bebei la mare.
Concedii placute!

PS dupa ce ma intorc promit ca va scriu impresii!




Mamica mandra de Eliana de 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itdt spune:

Multumesc mult de raspuns Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aissa ma poti ajuta cu ceva instructiuni cum ajungem la hotelul nessebar bay&mare, am inteles ca este la 2-3 km de nessebar. Multumesc mult
Tot incerc sa gasesc o harta cu nessebar si sunny beach (cu hoteluri etc) si nu reusesc. Are cineva?
sarumana

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Eu am o harta cu toate hotelurile dar sunt de la nisiruri.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davira spune:

bulinutza,
foarte greu am ajuns la nessebar, hotel mare& bay cu toata engleza noastra si bulgara sotului meu(stie ffff bine bulgareste)
nimeni nu stia nimic;nu stiau de acest complex
clar, este in sensul unic al nessebarului vechi,pe o strada care o ia un pic in sus, nu spre sunny beach,face V cu strada care duce la sunny beach;
fiti atenti ca trebuie sa treceti pe linga un spital, poate singurul spital din oras, nu stiu sigur dar ca punct de referinta este spitalul acesta ,iar complexul este mai sus de spital
iti dau aceste detalii ca stiu cit de greu ne-a fost noua pina am gasit, nimeni nu stie,toti dau din cap ca nu au auzit de acest complex si este ditamai complexul
drum bun;veti fi foarte multumiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetele care au venit de la nisipuri, poze nu ne aratati si noua?


Mergi la inceput