Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(10)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Opreal, despre care hotel e vorba? Nessebar Palace, Bay sau Mare?
Eu am stat la Palace si pot sa-ti spun ca au o sala de internet, parca e 6 leva/ora.si am vazut si destui cu laptopul in holul de la receptie.
In baie la Palace e f curat, poate depinde si de camerista care e responsabila de camera respectiva, a noastra stergea zilnic-sau la 2 zile oglinda,chiuveta , vasul wc,spala pe jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Confirm ce spune Sali, daca e vorba de Palace Nessebar, baia e super curata, nu e caz de domestos luat in geanta sub nici o forma. In hol e sala de internet, la receptie e si wireless (am vazut multi chiar si afara la masa sau la piscina cu laptopul semn ca e posibil sa "bata" wirless-ul pana acolo).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OpreaL spune:

Buna,
Hotelul la care am facut rezervarea este Sol Nessebar Bay, de 4*.
In discutii am vazut ca unele agentii nu mentioneaza exact care dintre cele 2 hoteluri de 4*, dar la mine scrie!
Ar fi super sa fie curatenie si aici, ca eu am pitici pe creier si nu las pe nimeni in baie pana nu dau cu domestos si, evident,imi si stric o haina.
In sfarsit, mai avem doar 2 zile si vom vedea.
Va multumesc mult pentru raspunsuri.
Lenuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OpreaL spune:

Off, si am mai uitat ceva:
eu sint o mare bautoare de cafea.Daca am aflat ca nu e grozava cafeaua pe acolo, ce credeti, da rau sa imi iau ibric si fierbator la mine? Vor avea ceva de comentat cameristele?
Dar fara cafeaua buna, tare si aromata de dimineata, ziua nu ar fi grozava!
Va astept parerile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

A fost cineva la Hotel Dolphin Marina- Konstantin si Elena?
Imi puteti spune cum a fos: curatenie, mancare, au parcare?
Ma pot duce cu copilul ( are 6 ani).
Noi am m-ai fost in Albena. Hotel Laguna Mare, am fost foarte multumiti, curatenie zilnic, manacare foarte buna, parcare.
La Gergana, nu prea am avut ce sa-i dam copilului( am fost anul asta de 1 Mai).
Ma poate ajuta cineva cu inf. despre Hotel Dolphin Marina , si despre statiune?

Si totusi exista iubire...

Mama lui Teu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

opreaL,eu tot in BAY am stat.Nu o sa ai probleme cu curatenia,cat am stat eu acolo s-a facut zilnic.
Cat despre facutul cafelei in camera,imi pare rau ca nu am avut si eu inspiratia sa procedez la fel.M-am consolat dim. cu nescafe cu lapte.
SEJUR PLACUT iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

opreaL, este obligatoriu sa iti iei cafea si fierbator, nu vei putea sa bei cafeau lor.
Si noua ne-a parut rau ca nu am avut la noi dar nu mi-am inchipuit ca o sa fie chiar asa de "spalatura" a lor.
Camerista ce-ar putea sa comenteze ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

dupa ora 10 la lobby bar fac expresso adevarat la fel si capuccino
noua ne-a placut la sol nessebar bay...si papa si camera si tot...
va pupam

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Larissa, sanatate fetitei tale, dar am un semn de intrebare vis-a-vis de ce a zis doctorul tau...sa nu duci copilul la mare...poate e perioada prea scurta pana plecati?
Andrei a avut debut de varicela in 9 iulie, astazi, 4 august, abia i se mai vad cateva urme- acolo unde au cazut cojile de la bubitele mai mari. Si a avut o forma nu tocmai usoara, dpdv bubite....cel putin in cap a fost plin.
Noi plecam pe 24 august la Obzor, am intrebat vreo 3 doctori si nu mi-au dat nici un fel de interdictie.
Ba mai mult, il scoatem afara si la soare foarte normal. Am iesit cu el din casa dupa exact 11 zile, adica atunci cand deja i se cicatrizasera toate bubele si nu mai era contagios.

Dar repet, s-ar putea ca la voi sa fie foarte in scurt plecarea...imi pare rau ca trebuie sa renuntati la concediu (dar poate il puteti face in septembrie totusi...)

sanatate multa!

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

corina, la noi suntem ambele cu varicela. Ea a luat de la mine. Eu inca mai am pete rozalii pe corp. Am avut debut de varicela in 14 iulie. Eu am sunat la doua clinici de dermato si estetica. Mi s-au parut cei mai in tema. Mi-au zis clar ca dupa varicela nu se expune pielea la soare, plaja 6 luni. Daca raman cicatrici ele nu e bine sa fie expuse la soare la fel petele pentru ca devin permananete.
Alexia mea a avut debut de varicela in 28 iulie iar noi avem bilet pe 23 august.
Eu nu as vrea sa risc nimic. Si daca, doi medici mi-au zis sa nu merg la mare ma voi conforma. La tine e perioada mai mare...dar totusi intreaba un dermatolog. La fel mi s-a spus ca pielea copilului e mult mai sensibila decat a unui adult. Noi vom merge la munte. Va fi si acolo un concediu reusit! Important e sa fie safe pentru pitica. A si mai e o treaba, 2 3 saptamani dupa varicela imunitatea este f scazuta si una din complicatii la copii si nu numai este pneumonia. Aa ca...nu m-as risca sa faca asa ceva intr-o tara straina cu atat mai mult cu cat i-ar place sa stea mult in apa...Oricum voi depasiti perioada...e altceva....sunt 3 saptamani in plus. Intreaba un dermatolog totusi....e bine ca atunci cand va fi expus la soare sa nu mai aiba semne pe corp.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput