Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(10)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinaplesa spune:

quote:
citat din mesajul lui crisbar

corinaplesa, am o curiozitate, cum anume procedati pentru a vedea hotelurile si restaurantele aferente? inteleg ca nu sunteti o agentie de turism ci in calitate de turist ai facut asta?

nu ai avut neplaceri la intrarea in alte restaurante? nu te ocheau din prima nenii aia care vedeau tot? ca noi nici n-am pasit bine in restaurantul de la primul gergana si ne-au reperat imediat. e adevarat, nici nu era aglomeratie.



Ne-au mai intrebat de sanatate, dar le-am aratat banderola de la Laguna Beach si prin semne sau engleza ne-am inteles ca gustam ca sa vedem ce vom face la anu' sau ne uitam dupa ce ofera ca hotel. De ex. la Flamingo Royal, inaugurat anul acesta, ne-au invitat chiar la masa in restaurantul AI de la parter, in stanga cum intri dinspre piscina, sau la Dobrotitsa si Kaliakra ne-au servit de la barul din receptie sa luam citeva fructe si cafea, sucuri, apa de la dozator. La Ralitsa am stat intr-o seara vreo ora la programul pt. copii, iar la Dobrotitsa am fost la 2 seri bulgaresti (programul de seara). Este drept ca nu sintem dintre cei cu rusinea la pachet, in Turcia nu ne-a mers decat pe la 2-3 hoteluri unde nu am putut trece de intrarea pazita (De ex. Delphin Palace si Kervansaray din Lara), dar in general sint convinsa ca daca esti credibil ca nu ai intentii rele poti faci "inspectii" la cele mai multe dintre hoteluri.

Cand am trecut prin Sunny Beach in mai, cred ca am intrat cel putin in 7-8 hoteluri, ne-am imbaiat la Victoria Palace si la Arabella fara probleme. Anul trecut am stat tot asa o zi la Nisipurile de Aur, cred ca am intrat tot asa prin vreo 10 hoteluri si din piscina in piscina, cu un singur refuz categoric, erau niste rusi mafioti de paza si s-au deranjat ca eram 6 persoane.

Deci nu este o problema, chiar ar fi bine sa faca mai multi asa pt. ca s-ar cunoaste mai bine care e situatia la un hotel sau altul.

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

quote:
citat din mesajul lui onitza
A fost cineva la Grand Hotel Varna din Konstantin si Elena, sa ne spuna si noua impresii???????



Onitza, nu am stat la respectivul hotel, dar we trecut am fost in Varna si am dat o raita prin statiunea Konst&Elena. Vreau sa zic ca Grand Hotel Varna 5* mi-a atras atentia, nu atat prin cladirea in sine, ci prin gradina si piscina din fata lui, tare draguta (se cheama Party Beach), cu sezlonguri de lemn cu salteluta, cu paturi gen baldachin pt stat la umbra, chiar mi-a placut mult si as incerca sa merg o data cateva zile cu copiii acolo.
Poti sa-mi zici cat ai platit pt 4 nopti?

Si poate e putin off topic, dar va recomand un hotel adevarat in Varna: Hotel Modus 4* - www.modushotel.com (e hotel "de oras", nu de statiune, in sensul ca nu are piscina, dar e nou si ff modern si un mic dejun de mare clasa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

onitza, am rezolvat cu pasapoartul. a durat 1 saptamana. noi ne-am dus cu pozele facute la studio, ca sa nu mai caram copiii dupa noi.
cum il faci pe paul sa manance? ii vei zice:"vezi fetitza aia cu coditze mofturoasa (adica alexutza mea)? uite ce urata e! vrei sa fii la fel?" glumesc:) eu m-am agitat anii anteriori. acum cred ca voi fi mai relax, am vazut ca supravietuieste destul fara mancare, cred ca face fotosinteza :). la noi merge cu conditionari:"nu mananci, nu mergi la piscina"...etc.
eu am emotii cu teo, ca vreau sa-l bag "la apa" si nu gasesc scutece de apa sub 11 kg....iar intr-o luna sigur nu ia el 4 kg, ca sa ii intre funduletzul regal in pampersi:) ce sa fac? cum sa fac? ca vreau musai sa-l bag in piscina! astept sugestii de la mamici de bebici balaciosi.

peekneek si noi tot la grand hotel varna, 1 sept - 8 sept.

si eu inca mai astept impresii....ma bucur ca statiunea e linistita. asta vreau, liniste si pace.


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

onitza, uite inca un review:

http://supereva.ro/bulgaria-pareri/varna--nord--/sv-constantin/grand-hotel-varna/impresii-sejur-si-fotografii-vacanta745.htm

hmmmm, se platesc baldachinele deci....

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peekneek spune:

doamne d-abia astept :D eu plec lunea asta pe 4 august la hotel lebed.am auzit 70% pareri bune dar tot sunt un pic speriata de bombe.cand am fost sa-mi fac asigurarile,tipa de la asigurari mi-a zis k ea cu sotul ei au fost in constantin si elena la inceputul lui iulie si ca este o statiune destul de mare dar foarte linistita,buna pentru plimbari lungi :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

quote:
citat din mesajul lui ariel_7000
eu am emotii cu teo, ca vreau sa-l bag "la apa" si nu gasesc scutece de apa sub 11 kg....iar intr-o luna sigur nu ia el 4 kg, ca sa ii intre funduletzul regal in pampersi:) ce sa fac? cum sa fac? ca vreau musai sa-l bag in piscina! astept sugestii de la mamici de bebici balaciosi.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO



eu am gasit in carrefour, de la Huggies pampersi pentru apa pentru 7-14 kg parca, stiu sigur ca e de la 7 kg in sus, i-am luat lui Matei care are 9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

amironeanu, ce fel de camera aveti?
noi plecam pe 16 august, 7 nopti, si nu am prins reducerea de 10%;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sumipruna
Trimis la - 01/08/2008 : 09:45:02
--------------------------------------------------------------------------------

Chiar nu merge nimeni la nisipuri in perioada 23-31.08.08? noi mergem cu un copilas de 2 ani la hotel Madara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sumipruna

--------------------------------------------------------------------------------

Multumesc aurora56 pentru raspuns .Daca nu sunt prea pretentioasa , poti sa-mi spui daca pana la plaje avem de urcat scari sau ce stiu eu ce obstacole pe acolo.
Va mai intreb inca o data daca pleaca cineva pe 23.august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

LAURA, ARIEL, mi-ati facut ziua frumoasa! Ce bine ca e apa calda in piscina interioara!!! Multumesc pentru info!!!!

ARIEL asa imi mai racesc si eu gura cu fi-miu, ca ramane mic si se face urat!!! degeabaaaaa! iar fi-ta e o dulceeeeee, tine la silueta bre, ce vrei??? dar fi-miu??? de el ce sa zic??? poate il fac balerin cu ocazia asta, daca tot ocoleste mancarea!!!
Deci ati terminat cu actele?? Mai aveti decat bagajuld e facut???

Doamne ajuta sa ne relaxam si noi ca avem nevoie! ne asteapta o perioada, dupa concediu ffffff aglomerata si obositoare! Dar cu Dumnezeu inainte!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput