Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

LOREENA,pot sa-mi adresezi cate intrebari vrei.Sunt bucuroasa ca pot sa te ajut.
In primul rand,au si sucuri acidulate la dozator,gen pepsi,mirinda,seven up,dar si sucuri 'naturale' de care iti ziceam.
Apoi,distanta de la Bay la castel si kids club nu e mare,cred ca faci 2 min.pana acolo.
Hotelul era ocupat 100%,stiu asta ptr.ca niste prieteni au vrut sa vina sa petreaca week-end-ul cu noi si nu mai era nici o cam .libera in tot complexul.
In privinta sezlongurilor,eu coboram pe la 8 dim.si imi puneam prosoapele pe sezlonguri,dar nu din teama de a ramane fara locuri
,ci mai degraba din dorinta de a ocupa sezlonguri situate cat mai aproape de piscina copiilor.
SEARA era discoteca ptr.copii care tine cam o ora,de la 8 la 9,iar dupa, plecam cu masina prin statiune.Nessebarul e f.frumos,in orasul vechi cred ca am fost de vreo 2 ori,nu e de ratat nici SUNNY BEACH,mie mi-a placut f.f.mult.
Daca mai ai intrebari,iti sunt la dispozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:


Succes si s-auzim numai de bine!!!
[/quote]

Merci de raspuns.
ai spus ca de la Sumen pana la Varna sunt 80 km de autostrada, dar pana la Sumet cum este drumul, ma refer daca este drum in lucru pe undeva sau gropi

Dory & Alexa
[/quote]

Drumul e bun peste tot, fara probleme speciale. In Ruse trebuie putina atentie ca sa nu gresesti drumul. E in reparatii drumul normal si trebuie sa intorci undeva dar e relativ semnalizat. Si la fel in Varna (spre Nisipuri) nu trebui facut la stanga la primul indicator spre balcic ci mers mai departe prin oras si acolo la urmatorul indicator facut la stanga. cel mai ptost stau la capitolul indicatoare. noi am scos o harta de pe viamichelin si a fost foarte utila.

Noi am plecat sambata si ne-am intors sambata iar drumul a fost foarte liber.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

FIRUTZA tu cand pleci??????
ARIEL ai trecut copiii in pasaport???? Noi n-am ajuns nici pana azi...am mai avut niste prioritati. Dar luni sper sa rezolvam. Ce fac copiii?

Eu nu mai am rabdare!

Mamicilor, cum v-ati descurcat cu copilasii mofturosi la mancare???? Ce atitudine ati adoptat? Eu nu stiu cum sa-l mai iau pe fi-miu sa manance, dar sub nicio forma nu vom face circ acolo , sa ne stresam toti ca nu mananca...cum i-ati mai pacalit sa pape????

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

ONITZA,si fetita mea nu avea rabdare sa manance,ii era frica sa nu fuga piscina.Eu i-am pus pe farfurie si ma duceam si ii dadeam langa piscina si asa am rezolvat problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

In aprilie, cand am fost in Albena, am vizitat si complexul Gergana. 2 dintre cele 3 hoteluri fusesera renovate si am intrebat cum se va face diferenta dintre hoteluri. Reprezentatntul statiunii ne-a spus, senin, ca nu se face nicio diferenta, ca tarifele sunt aceleasi pentru toate 3 si vor fi repartizati de catre receptie catre cladirea in care urmeaza a se caza. Nu dadeau agentiei posibilitatea de a cumpara camera intr-o cladire anume. Mare porcarie... Asa ca tine de noroc... eu una nu am recomandat Albena si cred ca nici nu o voi face, pentru ca conceptul lor de management mi se pare nesimtit. Singurul hotel care mi-a placut a fost Flamingo, chiar daca este mai departe de plaja. Si din Flamingo mi-au placut doar studiourile, cel putin ce am vazut noi arata fooarte bine.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peekneek spune:

AM SI EU O RUGAMINTE !!! PE 4 AUGUST PLEC 8 ZILE IN CONSTANTIN SI ELENA HOTEL LEBED 4* ALL INCLUSIVE.IMI PUTETI DA SI MIE VA ROG DETALII DESPRE STATIUNE SI HOTEL DACA SE POATE ? VA ROG MULT.EU VOI MERGE CU AUTOCARUL.CAT SE STA IN VAMA CU AUTOCARUL ?(EU MERG PE LA GIURGIU) SI DACA MAI PLEACA CINEVA VOI REVENI CU AMANUNTE FRESH LA INTOARCERE.MA AJUTATI VA ROG ?? MULTUMESC ANTICIPAT :) :P :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

NAWEL multumesc de raspuns! Bine ca a papat fetita! Paul e f mofturici, cred ca pot sa ii duc eu mancare si in piscina ca tot degeaba. Eventual cu niste jucarioare noi sa il pacalesc.

IOANA foare frumos din partea ta ca ne oferi info foare utile si pretioase! Multumim!

CIne se mai duce sau a fost in statiunea Konstantin si Elena, ne poate da si noua niste detalii cam ce se poate face seara de ex? Ce distractii sunt?

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peekneek spune:

onitza la ce hotel stati ? si in ce perioada ? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katymana spune:

buna
si eu plec in statiunea Constantin si Elena pe 01 septembrie la hotel dolphin marina si sunt interesata de info de orice fel.
hotel,statiune..

katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peekneek spune:

tot ce stiu este k statiunea este mare si linistita...nu se compara cu nisipuri sau sunny beach...mai mult nu prea stiu.si eu caut informatii :)

Mergi la inceput