Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Ce deodorante ?????

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26
Mystique2012
Mystique2012

13 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mystique2012 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

Eu folosesc Vichy si ma impac foarte bine cu el...pana acum foloseam Nivea sau Rexona... dar am trecut la Vichy si sunt foarte multumita.

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Si eu folosesc Vichy deo solid fara aluminiu.
Mergi la inceput
IoanaDance
IoanaDance

12 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
La Plafar se gaseste o gama de deodorante (3-4 feluri swunt, parca), stick, cu glicerina si plante, si dureaza de te saturi de el, e mult mai natural si fara aluminiu si parabeni. Imi scapa numele dar intrebati, eu sunt fan de multa vreme.
Mergi la inceput

Kytana

1014 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Kytana  Trimite mesaj yahoo luiKytana Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kytana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am gasit acum ceva timp un deodorant la Sephora DeoDry, iar la descriere are urmatoarele:

What it is:
A long-lasting stick deodorant.

What it does:
This deodorant, in a refreshingly cool scent, contains a volcanic mineral that absorbs wetness to keep you dry and essential oils that mask unpleasant odor.

What it is formulated WITHOUT:
- Parabens
- Sulfates
- Synthetic Dyes
- Phthalates
- GMOs
- Triclosan

Culmea este ca nu scrie de aluminiu in clar, dar pe etica nu apare nicaieri aluminiul.

29+ cu

-= Love life, live love =-

Blog de neuron insarcinat
Mergi la inceput
geliza
geliza

1653 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite geliza un Mesaj Privat  Reply with Quote
am vazut in DM My Dry deo; a folosit cineva?

Eliza
"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)
Mergi la inceput
elenanalbaru
elenanalbaru

14 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu folosesc piatra de alaun - deodorant natural inodor si acum mi-am cumparat Deodorant natural Hofigal

Mamica printesei mele Maria Sara :)
[url=http://www.ticker.7910.org/eng][img]http://www.ticker.7910.org/as1cJWQ0g410000MDAwNDk5MWR8MDAwMTg4M3N8eW91ciB0ZXh0.gif[/img][/url]
Mergi la inceput

Allure

2688 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Allure un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui elenanalbaru

Eu folosesc piatra de alaun - deodorant natural inodor si acum mi-am cumparat Deodorant natural Hofigal

Mamica printesei mele Maria Sara :)
[url=http://www.ticker.7910.org/eng][img]http://www.ticker.7910.org/as1cJWQ0g410000MDAwNDk5MWR8MDAwMTg4M3N8eW91ciB0ZXh0.gif[/img][/url]

si eu l-am folosit pina...azi.
tocmai ce am aflat ca si deodorantul cristal (piatra de alaun) contine aluminiu
de azi inainte: ulei de cocos! masat usurel pina intra in piele la subrat si gata.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

QiaoBing

3209 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiQiaoBing Adauga semn de carte la raspuns Trimite QiaoBing un Mesaj Privat  Reply with Quote
Allure deodorantele cu alaun sunt de 2 feluri, trebuie citit cu atentie. cele naturale sunt potasium alaun. mai exista si aluminium alaun, banuiesc ca din acesta ai avut si tu.
eu am un bolovan fara o forma bine definita, am avut inital o piatra taiata frumos si pusa in suport, cu capac, semana cu deo rol, dar mi-a cazut in cada si s-a spart. la urmatorul am zis ca nu are rost sa mai dau banii pe finisaje, ca doar nu il duc la expozitie. il am de peste 1 an si nu se cunoaste ca sa fi scazut.

m-am uitat in baie. primul a fost de la Alvin Connor si pe eticheta scrie: potasium alaun, apa, glicerina. asta

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Editat de - QiaoBing on 12/03/2013 20:03:45
Mergi la inceput

Allure

2688 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Allure un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

Allure deodorantele cu alaun sunt de 2 feluri, trebuie citit cu atentie. cele naturale sunt potasium alaun. mai exista si aluminium alaun, banuiesc ca din acesta ai avut si tu.
eu am un bolovan fara o forma bine definita, am avut inital o piatra taiata frumos si pusa in suport, cu capac, semana cu deo rol, dar mi-a cazut in cada si s-a spart. la urmatorul am zis ca nu are rost sa mai dau banii pe finisaje, ca doar nu il duc la expozitie. il am de peste 1 an si nu se cunoaste ca sa fi scazut.

m-am uitat in baie. primul a fost de la Alvin Connor si pe eticheta scrie: potasium alaun, apa, glicerina. asta

---------------------------------------------

tot ceva de genul ala aveam si eu.
citeste cu atentie ingredientele ca esti in eroare: "potassium alaun" e de fapt potassium ALUM (care e pe scurt aluminiu...)

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/02/16/aluminum-lurks-in-crystal-deodorants.aspx

m-am lasat de el... cum spuneam, uleiul de cocos - face treaba de minune.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Editat de - Allure on 15/03/2013 04:18:06
Mergi la inceput
carolinah
carolinah

2904 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carolinah un Mesaj Privat  Reply with Quote
Allure, uleiul de cocos se poate folosi ca deodorant? Really? Si nu mirosi dupa el? Ca eu (si din pacate si fiica-mea la fel) miros dupa f multe deodorante normale, cred ca dupa uleiul ala as puti de-a dreptul:(

Caro
Mergi la inceput

Allure

2688 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Allure, uleiul de cocos se poate folosi ca deodorant? Really? Si nu mirosi dupa el? Ca eu (si din pacate si fiica-mea la fel) miros dupa f multe deodorante normale, cred ca dupa uleiul ala as puti de-a dreptul:(

Caro

banuiesc ca depinde...de persoana. eu nu ma imput prea tare de obicei...rar cind miros nitel la subrat, de obicei in anumite zile cu ceva furtuna hormonala.
in rest nici daca bag nasul la subrat nu detectez nimic.
uleiul de cocos e antibacterial, antifungal, antimicrobial,etc.

cel mai sigur e sa incercati... asa aflati daca va merge metoda.

"To achieve anything in life, you need to believe that you're worth it."

Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com