Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Ce deodorante ?????

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26
gratiana77
gratiana77

1071 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gratiana77 un Mesaj Privat  Reply with Quote
De la o emisiune tv(nu mai stiu care) am inteles ca pt pielea noastra este mult mai indicat un deodorant simplu decat unul antipespirant.

38+ (Amaris-Stefania)
AMR maxim 2 saptamani!
poze
Mergi la inceput

iulix

1436 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iulix un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna. Si eu am de la un timp o mica problema cu transpiratia. Daca pana acum o luna sau doua nu prea conta cu ce ma dadeam, acum nu mai stiu ce sa folosesc. Mi se pare ca indiferent ce as folosi tot miros. Am incercat si nivea pearls( care e groaznic), dove cu capac verde, adidas si chiar am imprumutat anti-perspirantul prietenului meu de la o marca infinity. Ce ma sfatuiti? Aaa si ce e cu faza cu aluminiul din deodorante, ca v-am citit pe diagonala?
Mergi la inceput

iulix

1436 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iulix un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dupa ce am citit toate raspunsurile vostre m-am decis sa incerc cu bicarbonat de sodiu. Acum sa vedem daca merge... Inca ceva: de unde luati produsul de la Seba-Med?

Editat de - iulix on 13/03/2010 22:47:36
Mergi la inceput
Alexandra_10
Alexandra_10

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Alexandra_10 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
l-am cumparat si eu... intr-adevar a fost extraordinar
Mergi la inceput
gyo85
gyo85

6 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigyo85 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna fetelor. eu folosesc de fiecare data altceva. ma inteleg acum f bine cu rexona sexy..am incercat toate felurile si sub forma de gel, stick, deo etc...nimic nu m a multumit..ca sa nu mai zic k am folosit chiar si deo scumpe gen c.k, dolce etc,,si degeaba..
Mergi la inceput
carmencici
carmencici

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu folosesc de ceva timp Deodorant net&frais de la Burjois, este foarte eficient si placut ca miros. m-am uitat acum si pe eticheta: nu contine alumini!! contine, in schimb, alcool.
va pup si spor la informare, oricare ar fi subiectul! bravo voua ca va preocupa sanatatea si va sfatuiesc sa adoptati, pe cat posibil, un mod de viata cat mai eco!
Mergi la inceput
oana_stan
oana_stan

20 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui oana_stan  Trimite mesaj yahoo luioana_stan Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu folosesc Fa skin friendly, nu contine aluminiu clorhidrat.Sunt foarte multumita de el, este disponibil in 3 variante si are un miros delicat
mami de ingeras Andrei
Mergi la inceput
allinutzza
allinutzza

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui allinutzza Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna fetelor!
sunt noua pe forum , dar mi-am facut cont s apot afla cat mai multe despre restrictiile in perioada sarcinii.
Mergi la inceput
ina-bubulina
ina-bubulina

94 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiina-bubulina Adauga semn de carte la raspuns Trimite ina-bubulina un Mesaj Privat  Reply with Quote
produsele de la seba med le gasesti in farmacii.am incercat deo de la seba med si nu mi sa parut atat de grozav.acum depinde cred si de la persoana la persoana. eu folosesc deodorantul anti-transpirant de la vichy cel cu capac alb. dupa ce ma dau cu el astept sa se usuce si apoi ma imbrac.
Mergi la inceput
Maya25
Maya25

649 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Maya25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu vreau sa evit deodorantele cu aluminiu mai ales ca am o sensibilitate la sani si acum folosesc Aloe ever-shield de la Forever living dar... nu tine. 2-3 ore si gata.
Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com