Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Ce deodorante ?????

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26

asteryaro

4411 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiasteryaro Adauga semn de carte la raspuns Trimite asteryaro un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui iuliya

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro

Folosesc un antiperspirant roll-on, MITCHUM, de la Revlon, din 2006, de care sunt extrem de multumita, este fff eficace. Spun asta deoarece pana la el n-am mai intalnit unul atat de bun, in sensul ca nu mai transpir deloc axilar, miroase bine si nu pateaza.
Despre aluminiu... nu stiu, acum am citit aici... sa citesc si pe ambalajul meu.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze www.dropshots.com/asteryaro" target="_blank">(1),www.dropshots.com/asteryaro1" target="_blank">(2),www.dropshots.com/asteryaro2" target="_blank">(3),www.dropshots.com/asteryaro3" target="_blank">(4)

Are aluminiu, parabeni?

nepotica mea

Din pacate, DA, are aluminiu . Parabeni nu.
Cu toate astea, nu-l schimb deocamdata.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze www.dropshots.com/asteryaro" target="_blank">(1),www.dropshots.com/asteryaro1" target="_blank">(2),www.dropshots.com/asteryaro2" target="_blank">(3),www.dropshots.com/asteryaro3" target="_blank">(4)
Mergi la inceput
raluca30
raluca30

581 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite raluca30 un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu de la deodorante gen gel(lady s...sa nu i fac reclama)am facut o iritatie groaznica si chiar furuncul...am trecut la simpla reteta de bicarbonat pudra,apoi la produse lush si a fost ok...
Mergi la inceput
Aniriela
Aniriela

19 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
http://www.rangali.ro/details.php?categ_id=4&prod_id=58 acesta este un cristal natural cu efecte antibacteriene .e super .sau pur si simplu bicarbonat de sodiu aplicat la axila dupa dus. ambele nu permit inmultirea bacteriile deci nu apare mirosul neplacut. si sunt naturale
Mergi la inceput
Roxie
Roxie

306 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Roxie un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am incecat din noua gama aparuta la Garnier, nush cum cu mineral activ. Pana acum sunt foarte multumita, de o saptamana si ceva il folosesc si nu am avut nici o problema, am umblat prin caldurile alea, prin soare, am mers cu autobuz fara aer conditionat cand erau 40 de grade afara, si nu mai miroase nimic, deloc. De transpirat transpir, iese din mine apa garla, bluza se uda, dar nu miroase. Seara miros la fel de fresh de parca abia am iesit de la dus.

Roxie, Denisa (23 decembrie 2005) si Mihnea (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput
alexa76
alexa76

42 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alexa76 un Mesaj Privat  Reply with Quote
da si eu sunt multumita de cel de la Garnier doar ca are un mare dezavantaj ...aluminiul din el
Mergi la inceput

zuzi.simona

791 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luizuzi.simona Adauga semn de carte la raspuns Trimite zuzi.simona un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Aniriela

http://www.rangali.ro/details.php?categ_id=4&prod_id=58 acesta este un cristal natural cu efecte antibacteriene .e super .sau pur si simplu bicarbonat de sodiu aplicat la axila dupa dus. ambele nu permit inmultirea bacteriile deci nu apare mirosul neplacut. si sunt naturale

bifat si asta, la mine n-a dat roade la barbatu insa da, is eu mai cu mot, din ala rau bineinteles

poza cu noi
poze diverse
www.facebook.com/album.php?aid=858&id=1727991987&l=2395a72935" target="_blank">aprilie 2009
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput
Dana_bebe
Dana_bebe

708 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiDana_bebe Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dana_bebe un Mesaj Privat  Reply with Quote
L'occitane barbatesc - maro costa cam 65 ron, nu are miros si e foarte eficient.
Mergi la inceput
danadc
danadc

404 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danadc un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Aniriela

Am folosit si eu unul asemanator pe baza de cristal natural, adus de cineva din Viena. Foarte ok in primele zile (mentionez ca la mine cedeaza orice deodorant), dar dupa o saptamana de folosire a inceput sa fie la fel ca celelalte: adca am bluze de bumbac pe care de cate ori le imbrac garantat in 2 ore miros indiferent cu ce m-as da si la restul cam dupa 8 ore. Desi e garantat pe el ca dureaza 24 ore ca si la altele. Sper sa fie sanatos...Am observat ca se pastreaza mai bine daca il aplici pe pielea uda in loc sa-l umezesti pe el.

Poate va ajuta. Succes.

........................
Dana, mamica Amirei (02.03.2008)
Mergi la inceput
somalc
somalc

58 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisomalc Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
eu folosesc de regula Nivea sau Dove care mi se par ok! acum mi-am luat si pe cel nou de la Garnier - dar nu l-am incercat inca.
Mergi la inceput
cristina_dm
cristina_dm

164 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicristina_dm Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristina_dm un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu folosesc Dove si Herbina...sunt ok si sunt singurele cu care nu am iritatii si probleme.
Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com