Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliya

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro

Folosesc un antiperspirant roll-on, MITCHUM, de la Revlon, din 2006, de care sunt extrem de multumita, este fff eficace. Spun asta deoarece pana la el n-am mai intalnit unul atat de bun, in sensul ca nu mai transpir deloc axilar, miroase bine si nu pateaza.
Despre aluminiu... nu stiu, acum am citit aici... sa citesc si pe ambalajul meu.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)



Are aluminiu, parabeni?

nepotica mea


Din pacate, DA, are aluminiu . Parabeni nu.
Cu toate astea, nu-l schimb deocamdata.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

eu de la deodorante gen gel(lady s...sa nu i fac reclama)am facut o iritatie groaznica si chiar furuncul...am trecut la simpla reteta de bicarbonat pudra,apoi la produse lush si a fost ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniriela spune:

http://www.rangali.ro/details.php?categ_id=4&prod_id=58 acesta este un cristal natural cu efecte antibacteriene .e super .sau pur si simplu bicarbonat de sodiu aplicat la axila dupa dus. ambele nu permit inmultirea bacteriile deci nu apare mirosul neplacut. si sunt naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Eu am incecat din noua gama aparuta la Garnier, nush cum cu mineral activ. Pana acum sunt foarte multumita, de o saptamana si ceva il folosesc si nu am avut nici o problema, am umblat prin caldurile alea, prin soare, am mers cu autobuz fara aer conditionat cand erau 40 de grade afara, si nu mai miroase nimic, deloc. De transpirat transpir, iese din mine apa garla, bluza se uda, dar nu miroase. Seara miros la fel de fresh de parca abia am iesit de la dus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa76 spune:

da si eu sunt multumita de cel de la Garnier doar ca are un mare dezavantaj ...aluminiul din el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aniriela

http://www.rangali.ro/details.php?categ_id=4&prod_id=58 acesta este un cristal natural cu efecte antibacteriene .e super .sau pur si simplu bicarbonat de sodiu aplicat la axila dupa dus. ambele nu permit inmultirea bacteriile deci nu apare mirosul neplacut. si sunt naturale


bifat si asta, la mine n-a dat roade la barbatu insa da, is eu mai cu mot, din ala rau bineinteles

poza cu noi
poze diverse
www.facebook.com/album.php?aid=858&id=1727991987&l=2395a72935" target="_blank">aprilie 2009
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

L'occitane barbatesc - maro costa cam 65 ron, nu are miros si e foarte eficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aniriela

http://www.rangali.ro/details.php?categ_id=4&prod_id=58 acesta este un cristal natural cu efecte antibacteriene .e super .sau pur si simplu bicarbonat de sodiu aplicat la axila dupa dus. ambele nu permit inmultirea bacteriile deci nu apare mirosul neplacut. si sunt naturale


Am folosit si eu unul asemanator pe baza de cristal natural, adus de cineva din Viena. Foarte ok in primele zile (mentionez ca la mine cedeaza orice deodorant), dar dupa o saptamana de folosire a inceput sa fie la fel ca celelalte: adca am bluze de bumbac pe care de cate ori le imbrac garantat in 2 ore miros indiferent cu ce m-as da si la restul cam dupa 8 ore. Desi e garantat pe el ca dureaza 24 ore ca si la altele. Sper sa fie sanatos...Am observat ca se pastreaza mai bine daca il aplici pe pielea uda in loc sa-l umezesti pe el.

Poate va ajuta. Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns somalc spune:

eu folosesc de regula Nivea sau Dove care mi se par ok! acum mi-am luat si pe cel nou de la Garnier - dar nu l-am incercat inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_dm spune:

Eu folosesc Dove si Herbina...sunt ok si sunt singurele cu care nu am iritatii si probleme.

Mergi la inceput