Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Ce deodorante ?????

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26
Dana_bebe
Dana_bebe

708 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiDana_bebe Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dana_bebe un Mesaj Privat  Reply with Quote
Allure - minunat dar noi suntem aici nu in Canada
eu am verificat weekendul asta si Fa, Dove, Nivea, Lady speed stick defapt toate de pe raftul din Carefour au aluminium...
mama mi-a facut cadou piatra magica de dat la subrat de la l'occitane - tot miros si asta repede dupa o ora, doua - iarna a fost buna dar acum - nici gand
mi-am mai luat unul bio de la un plafar - dupa 2 ore incep sa miros si asta fara sa ma agit mult
mai are cineva vreo idee care sa se gaseasca la noi...
Mergi la inceput

camelia_daniela

4418 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicamelia_daniela Adauga semn de carte la raspuns Trimite camelia_daniela un Mesaj Privat  Reply with Quote
Neatza!

Eu folosesc de 2 ani roll-on de la Amway si sunt multumita de el. Acum am citit pe el ca si asta contine aluminiu ... of' viata mea! Nu stiu ce sa mai iau !

Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!
Mergi la inceput

teolinda

3083 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiteolinda Adauga semn de carte la raspuns Trimite teolinda un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dupa sarcina m-am trezit si eu ca sunt cam „scoancsa„.
Desi am incercat si stick-uri de mari firme ... Lancome, Bvlgari pe langa Lady-speed stick, roll-on Fa sau Dove n-am reusit sa fiu multumita de rezultat. Am descoperit insa de ceva vreme .. un roll-on numit Mitchum... contine aluminiu dar e singurul ok pana acum. Sau daca folosesc apa de toaleta/de parfum.... de marca... nu stiu daca are vreo importanta neaparat.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Mergi la inceput

Allure

2688 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Allure un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui thea_m

A incercat cineva cristal fresh, e un deodorant solid despre care am auzit de curand ca ar fi foarte eficient impotriva mirosului de transpiratie...
acum ca tot vine vara

aici am gasit.....http://www.natural-shop.ro/deodorant_stick_natural.html

Astept si parerile voastre! MULTUMESC!

Dana_bebe, eu am dat un exemplu orientativ. Linkul postat de Thea contine exact acelasi produs de care vorbeam eu si vad ca se gaseste si in Romania. L-ai incercat?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.
Mergi la inceput

zuzi.simona

791 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luizuzi.simona Adauga semn de carte la raspuns Trimite zuzi.simona un Mesaj Privat  Reply with Quote
putine persoane nu au probleme cu transpiratia si mirosurile, eu am in familie!, dar personal nu am acest noroc, ei si daca pana la 30-35 ani reuseam aproape cu orice sa raman ok, acum nimic nu mai face fata
si slava domnului incerc de toate ca umblu si am de unde cumpara
deci problema e si de varsta, cum spuneau unele ca deo lor e f. ok, ei eu nu cred ca sunt pe langa mine ca varsta (asta pe langa celelalte neajunsuri constatate cu stupoare pt. ca, creierul nu vrea sa inregistreze varsta reala ), plus ca am pus si niste kg deloc neglijabile, si astea ajuta cu siguranta la transpiratie
de aluminiul continut nu stiam, febra bio nu m-a cuprins, dar m-am uitat repede peste ce am in baie si am si cu si fara...oricum nici un produs de succes pt. mine care nu ma agit, stau mai toata ziua (la calc.), nu in soare...dar pana seara put!
nu sunt genul sa creada in minuni decat daca le vede

poza cu noi
poze diverse
aprilie 2009
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput
Dana_bebe
Dana_bebe

708 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiDana_bebe Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dana_bebe un Mesaj Privat  Reply with Quote
mi-am luat azi Seba-med - va spun daca -si face efectul sau nu - a fost 32RON.
Mergi la inceput
kim222
kim222

8156 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kim222 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am o alta problema....toate imi termina bluzele/tricourile..le albesc si le fac mai scortoase..Voi aveti aceasta problema ?
Mergi la inceput
Dana_bebe
Dana_bebe

708 Mesaje
da, dar nu le albesc le ingalbenesc - cel mai rau nivea!!!
nu se mai curata cu nimic,niciodata!!!
Mergi la inceput

MElise

609 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui MElise  Trimite mesaj yahoo luiMElise Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Pe mine ma streseaza ce am auzit despre roll-on si epilat. Am inteles ca nu este indicat sa il folosesti dupa epilat pentru ca acopera porii si nu se mai elimina toxinele. Folosesc Amway fara miros e super ok si nici nu pateaza numai ca dureaza o gramada pana se usuca si daca ma grabesc e jale. De faza cu aluminiul nu stiam...dar am inceput sa imi pun intrebari...

Si apropo de substante ciudate din cosmetice, am citit recent undeva, nu mai stiu unde , cred ca mi-a trimis vreo amica in mail, ca unele rujuri contin plumb care e cancerigen. Ati auzit si voi despre?

Editat de - MElise on 10/06/2009 01:55:54
Mergi la inceput
carolinah
carolinah

2904 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carolinah un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am acum o problema si mai delicata. Fetita mea de aproape 7 ani transpira si pute. Pediatrul zice ca nu are alte probleme, asa ca va trebui sa o dau cu deo. OK, dar care? Ca a avut si dermatita atopica destul de urata cand era mica.

Cristalul natural o fi alegerea potrivita?
Bicarbonatul de sodiu?
Deo pe care le folosesc eu gen Givenchy, Kenzo@Co, fara Al, parabeni, triclosan etc?

Ce parere aveti?

Caro
Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com