Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Ce deodorante ?????

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26

Basilique

54 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Basilique un Mesaj Privat  Reply with Quote
CD si / sau Vichy pt piele sensibila, nu stiu daca au aluminiu dar o sa ma uit. In orice caz sunt deodorante si nu antiperspirante.

B.
Mergi la inceput

elyanne

7087 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielyanne Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyanne un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu n-am descoperit deodorantul fara aluminiu si parabeni si alte alea... de la care sa nu incep isa mirosi dupa o vreme, si sa te uzi la subrat... Nu cred ca exista... pt. ca antiperspirantele fac asta... si cele cu sarururi de aluminiu... Si cum n-am cum sa le impac pe amandoua... iau la mine servetelele umede si deodorantul...

Si am mai obs. ca ma tricouri 100% bumbac in care put... indiferent cu ce m-as da... iar altele in care pot sa transpir oricat, dar nu miros urat...

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput
geniest
geniest

2017 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui geniest Adauga semn de carte la raspuns Trimite geniest un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui elyanne

Eu n-am descoperit deodorantul fara aluminiu si parabeni si alte alea... de la care sa nu incep isa mirosi dupa o vreme, si sa te uzi la subrat... Nu cred ca exista... pt. ca antiperspirantele fac asta... si cele cu sarururi de aluminiu... Si cum n-am cum sa le impac pe amandoua... iau la mine servetelele umede si deodorantul...

Si am mai obs. ca ma tricouri 100% bumbac in care put... indiferent cu ce m-as da... iar altele in care pot sa transpir oricat, dar nu miros urat...

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena iubita noastra | De 3x... mamica

Offff..........mi-era teama de raspunsul asta ......

www.andreialmeu.piczo.com
Mergi la inceput
Criss3
Criss3

99 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Despre ce se vbeste aici pana la urma? Deodorante sau antiperspirante? sau despre ambele?
Mergi la inceput
geniest
geniest

2017 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui geniest Adauga semn de carte la raspuns Trimite geniest un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu vreau antiperspirant
Mergi la inceput
lara_c
lara_c

1004 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lara_c un Mesaj Privat  Reply with Quote
Vreau si eu sa imi spuneti 1 ex de persoana care a facut cancer de la antiperspirante....
Eu zic sa le folositi...mai ales vara si 2 dusuri zilnice....restul sunt fitze.....cum numai in RO se practica.....Eu una sunt satula de subiecte din astea......lumea moare de foame dar antiperspirantele provoaca cancer....Hai sa luam unul fara parabeni super scump si sa tragem de le 6 luni in timp ce putim in metrou/autobuz/etc

Lara
Erinn's mummy
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Wedding?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ErinnKendall?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/AroundTheWorld?feat=directlink

www.onetruemedia.com/shared?p=7a28966e1c7a95b174b0df&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">My stars
Mergi la inceput
speranta23
speranta23

69 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisperanta23 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Fiindca subiectul este despre deodorante o sa spun ca Pret-a-POrter este cel care imi place. Am schimbat zeci de marci pana am dar de el.
Ca antiperspirant, incerc sa folosesc din cele tip roll-on, nu mai folosesc stick solid. Si aici iau cam ce imi cade in mana sau cu tronc (Dove, Burgeoix, Nivea, etc)
Mergi la inceput

elyanne

7087 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielyanne Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyanne un Mesaj Privat  Reply with Quote
Un deodorant obisnuit e 10 ron... iar unul fara saruri de aluminiu si parabeni e 30 ron ... nu mi se pare suuuuuper scump...

Eu am avut un nodul la san, m-am operat, din fericire n-a fost malign... nu au putu sa-mi zica din ce cauza a aparut... dar a aparut... Si atunci de ce sa nu elimin o pozibila cauza???

Mergi la inceput
sideris
sideris

6 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sideris Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
De acord, chiar daca unii oameni de stiinta releva ca parabenii si aluminiul cauzeaza cancer de san, iar altii infirma hotarat acest lucru, eu personal prefer sa elimin o potentiala cauza. Si cred ca la fel gandesc majoritatea femeilor, cu cancerul mamar nu e de gluma :(
Depinde, normal, si de organismul fiecareia, unele au un sistem imunitar beton si cred ca nu au de ce sa isi faca griji.
Si oricum, cand faci cancer, nu cred ca afli vreodata exact din ce cauza ai facut...
Mergi la inceput

monis5

5574 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite monis5 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mie cel mai mult imi place Nivea, pentru ca nu intra in conflict cu parfumul pe care il folosesc. De obicei, daca te dai cu un deo, nu se potriveste cu parfumul deloc... la Nivea nu e asa

monis 11+
Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com