Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

nu port camasi
nu sandale cu dres

MAMA DE FEDE SI DANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Ce camasi nu porti? de noapte sau camasi de costum? Dres sau sosete cu sandale nici eu niciodata. Dar auzisem ca era o moda la un mom dat in franta si toate tipele erau cu sosete groase si sandale:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Criss - hai sa dam si noi tonul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Ce ton sa dati fetelor? Sa purtati sosete flaushate cu sandale?:))) pey cred ca o se se uite lumea pe strada ca la nebune la voi:P stiti cum sunt romanii mai fara inspiratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

Criss,nu port camasi de costum.am una cumparata acum 3 ani dar are inca eticheta.(imi placea culoarea)

MAMA DE FEDE SI DANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Eu nu suport hainele cu imprimeu animal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cortexia spune:

Nu incaltari rosii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Hop si eu :

Nu port albastru cu verde, maro cu gri/negru decat daca sunt imprimeuri;
Nu port dres cu pantofi decupati/ sandale,
Nu buricul la vedere;
Nu fusta si scurta si stramta (port stramta pana peste genunchi sau mai scurtuta si larguta/ plisata);
Nu adidasi rosii (mi se par insa ok in unele situatii pantofii rosii cu toc fff eleganti);
Nu tocuri si pantaloni de trening - oribil chiar si la unele vedete la moda;
Nu geanta eleganta si adidasi - again ...

Dar unele dintre acestea nu cred ca sunt incadrate la prejudecati- mai degraba reguli de bun gust.


http://mt.lilypie.com/VvQFp3.png

Doneaza si tu 2 euro copiilor bolnavi de inima de la spitalul Marie Curie. Trimite un SMS la 858. Detalii: www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta23 spune:

Mama... cate "prejudecati" avem...
Eu NU:
- combin niciodata negrul cu maro;
- amestec argintul cu aur (ca bijuterii, normal)
- folosesc sosete albe la pantaloni negri (de fapt nu imi plac deloc sosetele albe, nu stiu daca am vreo pereche in sertar...)
- consider ca albastrul e pentru baieti si rozul (rosul) pentru fete. Rozul merge si la baieti la fel cum albastrul merge la fetite - depinde de combinatii si de articolul de imbracaminte respectiv.
- folosesc bijuterii mari decat seara, cele epatante atunci cred ca ar trebui folosite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

acum ca ati scris atat de multe aici, ma regasesc si eu in muuuulte:P Eu nu pot combina aur cu argint, pt ca port doar argint, dar oricum combinatia mi se pare de prost gust.
trening cu pantofi cu toc:))) deja nu mai e vba de prejudecati, e vba de taranie:))))
iar faptul ca muuuulti barbati sunt cu pantofi negri si pantaloni negri de costum si cu sosete albe....mi se pare tare amuzant, dar in sensul rau.

Mergi la inceput