Mladite&mugurasi de mai-iunie 2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

mi-a cazut fata din pat! pe gresie! sunt o nenorocita. am fost la urgente, se pare ca nu are nimic deocamdata. sunt terminata, am plans pana acum. imi doarme acum de vreo 2-3 ore. dr mi-a refuzat tomografia, a zis ca e prea micuta si ca n-o sa stea nemiscata si o radiaza degeaba. n-am fost atenta o secunda doamne sunt o nenorocita. fetelor, rugati-va pt noi va rog sa nu fie nimic grav.



Pozici Iulia

Mami de Mufitza Elena Ariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

quote:
Originally posted by Lorich

Culmea e ca Robert caraie si plange daca-i este frig, am testat de cateva ori, i-am pus un finet pe el sau ciorapei si a adormit la loc.




Lori, si la mine la fel, sa stii, plange in parc pentru ca sufla vantul, pana nu-l invelesc nu adoarme, iar afara e o caldura si un soare ca nu mai am nevoie sa merg la plaja 3 ani de cate plimbari am facut!

Miss, sa stii ca eu chiar eram curioasa sa aflu povestea ta, dar nu indrazneam sa te intrb direct...mare curaj ai avut si forta sa te rupi din cercul ala. Felicitari!

Fetelor, eu am luat-o razna! Ma simt asa vinovata cand bb e treaz si sta in patutul lui cuminte - ceea ce nu se intampla des, dar ma simt vinovata ca-l las singur...

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

quote:
Originally posted by mi_bebelina

Hop si eu la capitolul 2 al scutecelor noastre. va multumesc pentru felicitari si acusica mi-am amintit sa-i raspund lui JACKIE. Si Delia mea de vreo sapt tot asa face kk.....o data la 2-3 zile si aunci stimulata cu termometrul Eu nu am sunat-o pe dr(ti-am zis ca pana la urma am inscris-o la dr Eremia? E super, merci frumos de recomandare), dar pana la urma trag o fuga pana la ea azi ca zau nu mai suport s-o vad cum se chinuie



Si eu am sunat-o si mi-a spus sa-l las in pace...oricum, saptamina viitoare mergem la vaccin si vedem atunci...Sa-mi spui si mie dk iti recomanda ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Iulia sper si ma rog sa fie totul bine, sa nu fi patit nimic. Dar cum a cazut? Ca si eu il mai las pe pat sau pe canapea si stau cu frica asa...

Lori, mami de pui drag si iubit Robert

Poze Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

quote:
Originally posted by iulia83

mi-a cazut fata din pat! pe gresie! sunt o nenorocita. am fost la urgente, se pare ca nu are nimic deocamdata. sunt terminata, am plans pana acum. imi doarme acum de vreo 2-3 ore. dr mi-a refuzat tomografia, a zis ca e prea micuta si ca n-o sa stea nemiscata si o radiaza degeaba. n-am fost atenta o secunda doamne sunt o nenorocita. fetelor, rugati-va pt noi va rog sa nu fie nimic grav.



Pozici Iulia

Mami de Mufitza Elena Ariana



sa fie totul bine, Iuliasa stii ca ei sunt rezistenti si majoritatea cad cand sunt mici...
sper din tot sufletul sa nu fi patit nimic mufitza ta si sa se comporte ca pana acum

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

quote:
Originally posted by iulia83

mi-a cazut fata din pat! pe gresie! sunt o nenorocita. am fost la urgente, se pare ca nu are nimic deocamdata. sunt terminata, am plans pana acum. imi doarme acum de vreo 2-3 ore. dr mi-a refuzat tomografia, a zis ca e prea micuta si ca n-o sa stea nemiscata si o radiaza degeaba. n-am fost atenta o secunda doamne sunt o nenorocita. fetelor, rugati-va pt noi va rog sa nu fie nimic grav.



Pozici Iulia

Mami de Mufitza Elena Ariana



Iulia, scumpa, stai calma si urmareste-o pana maine. Daca are cumva un comportament difrit de cel obisnuit, atunci poti sa-i spui dr. Chiar azi am vorbit in parc cu o mamica de fetita despre treaba asta. Fetita ei a cazut acum 2 zile din pat, dar nu a patit nimc, doar a plans putin...Iar dr i-a spus sa o urmareasca si sa vada daca plange mai mult sau nmai putin decat de obicei, daca mananca mai putin, daca doarme mai mult sau deloc, daca face febra... Dar asta in 24 h.
Te pup si aveti grija de voi

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/AlinaGravidutza

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/SaraMariaScortisoaraCuGeneLungi

Alina SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Socrate, tine-te tare pe pozitie cu alaptatul!! Si eu am aceeasi problema ca si tine, dar ma ambitionez sa nu renunt!! Asa suntem noi, Capricornii, foarte ambitiosi...

MissP Inca o data mi-ai demonstrat ca esti o persoana deosebita. ai tot respectul meu. Ti-am citit povestea nasterii si am ramas impresionata!

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/AlinaGravidutza

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/SaraMariaScortisoaraCuGeneLungi

Alina SARA-MARIA - Scortisoara cu gene lungi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

quote:
Originally posted by iulia83

mi-a cazut fata din pat! pe gresie! sunt o nenorocita. am fost la urgente, se pare ca nu are nimic deocamdata. sunt terminata, am plans pana acum. imi doarme acum de vreo 2-3 ore. dr mi-a refuzat tomografia, a zis ca e prea micuta si ca n-o sa stea nemiscata si o radiaza degeaba. n-am fost atenta o secunda doamne sunt o nenorocita. fetelor, rugati-va pt noi va rog sa nu fie nimic grav.



Pozici Iulia

Mami de Mufitza Elena Ariana



IULIA SI MIE MI S-A INTAMPLAT! Cristi a picat din pat de 3-4 ori si mi-a micat chiar si pe scari...si eu m-am speriat de moarte...din pacate nu ai cum sa prevezi absolut tot...Si pe Eli am gasit-o de cateva ori pe marginea patului. Sper sa fiti bine!
Ieri mi-a rasturnat Cristi o comoda cu da cat el de mare...Numai un mare noroc a facut sa scape nevatamat...Noi o sa impuscam suruburi in pereti si la raftul cu carti ptr ca el se catara si nu m-as mira sa-si traga totul pe el.

Eu am tremurat ieri o ora numai la gandul ca puteam sa-l gasesc intr-o balta de sange...Off asa e cu copilasi...toata viata suferi pentru ei!

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

quote:
Originally posted by iulia83

mi-a cazut fata din pat! pe gresie! sunt o nenorocita. am fost la urgente, se pare ca nu are nimic deocamdata. sunt terminata, am plans pana acum. imi doarme acum de vreo 2-3 ore. dr mi-a refuzat tomografia, a zis ca e prea micuta si ca n-o sa stea nemiscata si o radiaza degeaba. n-am fost atenta o secunda doamne sunt o nenorocita. fetelor, rugati-va pt noi va rog sa nu fie nimic grav.



Pozici Iulia

Mami de Mufitza Elena Ariana



Vai draga de ea si de tine!!!Incearca pe cat posibil sa stai linistita sa nu o agiti!O sa vezi ca o sa fie bine Mufitza ta ca Doamne Doamne e alaturi de voi!Ma rog pt ea !Si va transmitem din partea noastra un mare

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

SILVIA POP-bine ai revenit ! am vazut pletosul frumos.sunteti frumosi amandoi!

YLARI-la multe lunisoare !

IULIA-vai,imi pare rau,dar nu vorbi asa despre tine,nu esti o nenorocita,pur si simplu se intampla !! nu esti singura ! aisa vezi ca nu a patit nimic,e bine ca ai fost cu ea la urgente . bebelusii sunt incredibil de puternici,de maleabili,cad si nu au nimic grav .
cred ca te-ai speriat tare si ca fetita a plans tare . stiu cum te simti,si mie mi-a cazut de multe oriSofia, trebuie sa ne obisnuim ca o sa ne mai cada...Bineinteles ca vom fi atente sa nu se mai repete,dar uneori se intampla cu toata grija noastra.
Calmeaza-te si fii atenta la orice schimbare ,dar in primul rand nu te speria ! in general ei nu patesc nimic la cap,desi lovitura pare mare,dar ei nu cad cu capul si cu gatul rigid,se sterg cumva de sol,ei misca din cap atunci,il ridica cumva,desi se duc direct cu acpul in jos ca se pare ca el atarna mai greu,dar nu cad asa ca un trunchi rigid . datorita miscarii lor din cap,gat, lovitura nu e asa directa,e un pic cu frecare si atunci se aleg doar cu un cucui.
pup fetita cucuiata sa ii treaca repede !



Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput