Help! Sunt gravy sau e deregralre hormonica?

Help! Sunt gravy sau e deregralre hormonica? | Autor: miginuk

Link direct la acest mesaj

SALUTARE FETELOR! Sunt si eu noua pe-aici - noua la scris ca va citesc de muuult timp - si am si eu nevoie de sfaturile voastre.... din experienta voastra. [multumiri]
Hai sa va zic despre ce este vorba: anul trecut m-am casatorit si acum am ajuns la concluzia ca a venit timpul sa avem si noi un BBK al nostru; am fost la gine, totul ok, mi-a zis ca atunci cand sunt pregatita sa las pilulele si sa ne punem pe treaba .... luam Desorelle cam de vreo 3 ani; de atunci aiu Acid folic, cam de 2 luni. si luna trecuta le-am lasat, dar sa vedeti cum.... [plang]
am luat 10 pilule, a 11-a am uitat sa o iau in Z11 si am luat-o in Z12 (fara sa realizez)... in Z13 am realizat si am lasat 1 pastiluta si am luat-o pe urmatoarea; apoi am mai luat inca 2 zile. dar din Z13 a inceput o sangerare si in Z14 si Z15 s-a intensificat cu toate ca eu luam pilule; atunci am lasat folia de tot [plang]; stiu ca nu se lasa folia la mijloc never ever.... dar... asta am gandit eu atunci cu mintea mea tampy tampy [suparat][caramizi] Ok, sangerarea a durat cam 6-7 zile si dupa noi am [sex sub plapuma]prestat normal, adica aproape in fiecare zi fara protectie ....
Acum, mi se intampla ceva ciudat: de vreo saptamana mi-e somn mereu de mor, as putea dormi toata ziua 24/24; de 2 zile a inceput sa ma doar burtik si un pic mijlocul... sfarcurile ma dor la aingere (numai sfarcurile, nu tot sanul) si ma simt asa... balonata... si mi-e foame mai mereu. Ma simt ciudatel. Azi dimineata am facut un test - ca eu credem sa sunt gravy - si binenteles ca a iesit negativ .... Dar eu tot ciudatel ma simt... [nu stiu]
Ce credeti? Semnele astea sunt de la dereglarea hormonica sau am facut eu testul prea devreme ? Cand credeti ca ar trb sa astept rushii sau cand sa-mi mai fac un test? Eu avem ciclul de 28 zile, ceas - chiar si inainte de pilule, stiam ca imi venea numai dimineata in ziua 28....
Of... nici nu stiu ce sa mai cred .... am citit atatea pe net... astea pana sa ajung la gine, ca oricum la doctorul meu se face programare inainte cu 2-3 sapt..
Va multumesc, si sper sa fiu si eu in curand cu mormolocel in burtik, imi doresc atat de mult. pupicei- Geo

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Eu te sfatuiesc sa te interesezi la tine in oras daca exista vreun laborator care face testul beta hcg la urgenta. Este un test de sange care determina prezenta unui anumit hormon secretat numai in sarcina. Testele de urina pot da rezultate fals negative.
Bafta multa si rezultat pozitiv!

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput