Amanta cuiva, iubita altcuiva :d

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxia_80 spune:

Lorenyy, pei a recunoscut ptr ca asta am si facut, mam urcat in masina si lam urmarit. Deaia a recunsocut, ca lam prins. Nu altfel..iar in ceea ce o priveste pe ea, ii convenea asa, ptr ca si ea e cuplata. INTELEGI? deci era bine asa, fata nu se simtea stresata, erau amandoi in aceeasi situatie. deh, dc isi lua unul fara obligatii, maine poimaine se indragostea de ea, cine stie. habar nam. deia era convenabil si ptr al meu. ca nu suna nimeni aiurea , ptr ca atuni cand copilul plangea, fata era si ea cu al ei :d. rezulta batai de cap 0. doar noi, prostii deacasa, ce ii mai sacaiam. pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

Hai ca o punem de un chat draga,fug de la un computer la celalalt,mi-am schimbat si pantofii,ca sa fiu mult mai rapida;-)In fine,hai sa vedem ce este de facut:Din postarile tale anterioare nu mi-ai dat de inteles ca TU ia-i fi prins impreuna,am crezut ca ai doar banuieli,pai atunci punem altfel problema.Nici nu prea vreau sa cred cand el ti-a spus"Gata papusa,sunt al tau,nu mai am nimic de aface cu Cutareasca",cam asa se spala ei pe maini,asta ca sa-ti inchida tie gura,si sa treci iar la cratita,sa-l tratezi din nou ca pe rege,si sa puna omu` capul linistit seara pe perna.Eu i-as urmari convorbirile telefonice,cand mi se pare un numar suspect as suna inapoi,si asta ti-o spun din propria mea experienta,mare carcotasa am fost,nu ma urecheati fetelor;-)),si daca ai putea,ascunde-i telefonul o zi,fa-l pierdut,nu-l gasesti,cum pleaca de acasa il scoti si tu la vedere,vezi cine suna si ce!Apropo,inchide tel cand il ascunzi,probabil se va suna singur sa-l caute,si stricam toata tarasenia.Cand suna telefonul,nu spui nimic la tel,Domnita va inchide tel cand iti va auzi vocea,pur si simplu raspunzi,dar muta...
Ramane la alegerea ta daca vrei sa o suni inapoi,si sa-i urezi toate cele,eu asa am facut,si la cat ma cred eu de mare D-na am uitat de cei 7 ani de acasa,am uitat de saraca mama cat s-a chinuit sa ma educe si sa am frica lui D-zeu.La mine s-a terminat totul cu bine,asa vreau sa cred,barbatu` asta al meu este catelus,poate ca si-a dat seama ca ne putea pierde,sau poate individa i-a dat papucii...
Pupici,hai ca trecem noi si peste asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia_80 spune:

:)) Eu nu mai locuiesc cu el, suntem despartgit. Eu astea le-am rezolvat d emult, stiu cine e ea, ii stiu nr de telefon...acum deh, dc nu mai lcouiesc cu el...habar nam ce invarte el in continuare :)

In ceea ce priveste metodele de al prinde,leam incercat pe toate , sunt mama lor: ii numaram si minutele vorbite ;)), ca asa lam prins, ca dc stateam in cuvantul lui...nu recunostea in veci. Asta a fost clar. Acum,dc mai vb cu ea acum..asta nam de unde stii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

Ok,incep sa inteleg si eu mai mult...si acum te intreb?!ce vrei sa faci,sa-l iei inapoi sau sa fie istorie in viata ta?Ca daca il vrei inapoi,se merita sa afle si partenerul ei,daca nu...da-i pace,lasa-l sa traisca in intuneric pana la adanci batraneti!Asta depinde cat de interesata mai esti de relatia cu sotul/iubitul tau,altfel,cauta-ti fericirea in gradina altuia,nu-ti pierde timpul plangand in perna.
Dar sotul/iubitul tau unde sta acum,daca nu deranjez cu intrebarea?
Incearca macar sa repare lucrurile cu tine?Iti da de inteles ca-i pare rau,sa fiti din nou impreuna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

alexxia chiar imi place atitudinea ta, desi presupun ca in timpul "momentului culminant" ai avut si clipe mai putin "inaltatoare".

Daca tu nu mai stii nimic despre cei 2 pacatosi, ce ai de gand sa-i spui iubitului ei? Ca s-au intalnit la un moment dat si au distrus o casnicie?

Altfel ... fetelor nu-i mai urmariti si controlati. Ca dragoste cu de-a sila nu se poate si sunt convinsa ca sunteti niste femei misto care nu trebuie sa cerseasca asa ceva.

37S cu bb Vlad

http://bd.lilypie.com/STIcp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Eu zic sa ti vezi de viata ta, de copilas si lasa i in pace!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:

corinadana :
"Eu zic sa ti vezi de viata ta, de copilas si lasa i in pace!"

Pai mi se pare ca sint doar despartiti, inca nu s-a hotarit alexxia pt divort.

Lorenyy are dreptate : daca alexxia vrea/poate sa-l ierte pe sotul ei si sa-i mai dea o sansa,atunci are rost sa-i spuna tipului ; daca e hotarita sa divorteze si nu-l mai vrea pe sotul ei, atunci e pierdere curata de vreme/nervi sa-l mai contacteze pe amicul amantei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Vlad spune:

Aprilie, ca sa vezi diversitatea parerilor!!! Tocmai ma gandeam si eu... taman invers... daca il mai vrea sa nu ii spuna, daca nu-l mai vrea sa-i spuna si sa se racoreasca! Ca doar cu "racoritul" ar ramane... a se intoarce inapoi intr-o relatie nu e sfarsitul intamplarii ci doar inceputul! Orcum e foarte grea reintoarcerea in relatie dupa un "pas stramb", cu cat s-au acumulat mai multe episoade neplacute cu atat e mai greu de trecut peste asta! Gandeste-te ca reluarea relatiei presupune manifestarea afectiunii intre cei doi, gesturi tandre, cuvinte frumoase, care dupa o astfel de "paruiala" mi s-ar parea de-a dreptul hilare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia_80 spune:

Buna fetelor, sunteti niste dragute!
Lorenny, sotul meu acum sta cu un prieten, suntem despartiti, dar nu am hotarat sa divortam...cica incercam. ideea e ca el nu a venit in gneunchi inapoi, vroia impacarea, dar nu a cerut-o plangand....Acum e sincer si recunoaste ca nu stie dc e in stare sa isi asume in continuare atatea responsabilitati, pe care le presupune o familie. :d . Bine macar ca recunoaste.

Ileanna, in ceea ce priveste urmartul asta...ce sa iti spun. Nu stiu dc ai trecut vreodata prin asa ceva, sau cum este cel de langa tine. Dar al meu (ca multi altii care pun coarne), il luase de tot pe nu in brate, la modul e alba, dar tu iubita mea, de ne3buna ce esti, o vezi neagra, cu toate ca e alba!! De exemplu, sunam si imi aparea pe telefon ca sunt in asteptare...timp de vreo 20 min. cand intr-un final raspundea, imi zicea ca nu stie, ca el n-a vorbit la telefon, cr ca s-a stricat tewlefonul:)). Deci iti dai seama, c ain astfel de situatii singura cale ramane sa il urmaresti, ptr ca de discutat cu el am discutat in toate modurile posibile. Si cu nervi, si cu amenintari, si cu calm. Nu recunoastea nimic, nici macar ca se poarta ciudat...zicea ca mi se pare. Si atunci? ce poti face? Fie de duci la un psiholog sa confirme ca esti nebun...fie iti faci u singura dreptate. Nu ca cersesti dragoste, dar cand el zice ca te iubeste si ca tot ce s eintampla sunt doar niste fenomene ciudate c enu pot fi explicate...ce faci? Eu una, l-am crezut...pana cand nu l-am mai crezut. Si mi-am demonstrat, si mie si lui, ca aveam dreptate. Si abia atunci nu a mai zis nimik. Cand l-am prins cu ea, nu a ami zis ca sunt nebuna. Abia atunci...

In ceea ce priveste starea in care sunt..ma credeti ca nu mi-am imaginat ca o persoana poate sa aiba atatea trairi. Trec de la o stare la alta, azi zic ca il iubesc si merita sa incercam s atrecem peste, maine zic sa ma duc sa-i trag un pumn, poimaine zic sa mai sta o perioada asa, si spre seara imi vine sa ma mut la el. Si tot asa. Si toate astea ma obosesc enorm. Atitudinea mea e cateodata inaltatoare, dar asa ma inmoi cateodata d enu imi vine sa cred...Efectiv, trec prin toate starile posibile. Sunt si femeia care zice m-ai inselat, aliza si la gara, sunt si cea care s egandeste la copil si la o a doua sansa, sunt si cea care considera ca am suferit destul si nu merita. :D. Drept urmare, nu s eintampla nimik concret, stam asa si asteptam trecerea timpului.

Ce e f greu...e faptul ca il vezi pe cel cu care te-ai casatorit din dragoste si ai facut un copil, alt om. Il vezi cum a calcat totul in picoare, cum si-a batut joc de tot si iti dai seama ca indiferent de decizia ta, cu buretele nu se sterge nimic. Am avut o relatie frumoasa, o nunta ca-n povesti si avem un bebe minunat...si el in loc sa vina acasa, umbla brambura, iar acum zice ca l-au depasit responsabilitatile. Ok, si cu noi cum ramane? Noi ai cui suntem??Si asta doare tare...Vorba ceea...N-ai cu cine!.. ;))

Va pup mult!

Si va multumesc ptr raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia_80 spune:

Timp de cateva luni, am stat si mi-am plans de mila, ca sotul meu vine acasa si se culca cu fundul la mine, si probabil eu sunt de vina. Si din cauza ca intarzie mereu, tot eu sunt de vina, ca nu sunt suficient de placuta sa se grabeasca la mine...si ajunsesem cu moralul la pamant, ptr c anu puteam face nimik. Ce sa fac? Sa-l urmaresc? dar cum, fetelor, sa fac asa ceva...e degradant..da?? i-auzi. Si cand n-am mai putut, asta am facut. Cu tupeu. ca altfel, ma mintea si acum. Sau ii dadeam eu in cap..ca nu mai rezistam...
Si cu toate ca acum e tare greu...am acea liniste interioara...Si cand vine noaptea, plang ca stiu ce a facut, nu mai pang ca doarme cu fundul la mine si nu stiu de ce...

Mergi la inceput