Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by Leditia

PS:mie mi-a zis ca bb are 5,2cm..deci varsta gestationala ar fi de 11s si 6 zile.Tie la 5,vad ca ti-a zis ca-i mai mare chiar..

POZE
Minunica mea
12+



Stiu si eu? Or fi si alte criterii.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200512+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

pyc, andreea si leditia, felicitari pt bebici si pt ca sunt
bine!
eu am fost la eco sambata si a fost ok, ma mai duc saptamana viitoare, abia astept!
inca nu stiu unde voi face eco de 12 sapt si dublul test, astept sa vad ce zice medicul sapt viitoare.
va pup

danotino
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Danotino, saluta-l pe Dan T. din partea mea. Spune-i ca Irina ii transmite salutari de peste balta si ca totul e bine cu bebele meu, a recuperat diferenta de varsta de la inceput.

De ce nu faci ecografia de 12 sapt la el?

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

quote:
Originally posted by alinuk
[Am trecut si pe la Tutunaru, am avut o discutie cu el..poate a fost revelatoare intr-un fel - e un tip fain cand are rabdare si timp. In ultima perioada cam da rasol cu pacientele (invariabil el recomanda tuturor laparo)- parerea mea.

Alinuk, Teo si perlutza mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................




Te-am intrebat pt ca figura ta imi pare foarte cunoscuta. eu am lucrat pt Dr. T din 2004 pana in 2006 cand am emigrat si ma mai intersectam cu pacientele pe la cabinet.

De altfel cand am aflat ca sunt gravida tocmai trebuia sa plec in Ro (in mai) si el a fost primul care mi-a vazut sarcina, ca nu am avut rabdare pana ma intorceam aici. Si eu l-am asteptat tare mult pe bebe si a venit exact cand nu mai speram.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Daca tot sunt singura pe aici...sa-i dau inainte..
Leditia felicitari pt eco, asa-i ca iti vine sa imbratisezi ecranul ala cand il vezi pe bebe cum se misca in burtica?


Am vazut ca vorbeati de epilat. Eu ma fac cu toate metodele posibile, ceara normala, aparat cu ceara si fasii, epilator si lama, in functie de timp si dispozitie. Lama doar in situatii de urgenta. Nu stiu ce o sa ma fac cand o sa-mi creasca burta si nu o sa mai vad. Aici un epilat inghinal este 50 de dolari, cam scump dupa parerea mea.


“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Doamne... nu-mi vine sa cred!! Cu cata viteza mai scrieti! Am stat vreo 2h sa citesc din urma... Si... deja am uitat tot...

Am fost la eco!! In sfarsit... Mi-am vazut buburuzica care-i mica de 6,2mm, mi-a zis ca sunt in sapt 6... deci cu totul diferit de ce speram io...(asa-mi trebe daca uit UM-u`) in fine, noi sa fim sanatosi(oase)! M-a chemat peste 2 sapt sa putem vb mai detaliat despre cum va decurge totul... La Luka am facut cezariana, si acum vreau tare mult sa nasc normal... sa simt si io cum se naste un copil! Deci... mare lucru n-am facut, doar s-a constatat sarcina.

Tre sa corectez ticker`ul... nu-s cu siguranta in sapt 7+

Adina & Luka& bobita din burtica
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna dimineata fetele,

Yashi, Pyc, Leditia si Andreea, ma bucur ca ati vazut mormolocii si sunt bine...

Miereamara, hai ca va fi bine cu pisicul, si voi aveti nevoie de un pic de distractie, nu?

Sa stiti ca si eu ma epilez si am facut-o si la sarcina cu Francesca... pt ca vine un bebe mic e un motiv in plus sa fim elegante si aranjate, nu? Eu vad pe aici gravide atit de frumoase si aranjate, ti-e tot dragul de ele! (desi nu e drept ca is inaaalte toate, parca altfel stau hainele pe tine cind treci de 1,75-180....)

Naty, cum mai e Ioana, sper sa fie mai bine.

Flowerbee, saraca de tine, puteai sa suni linistita la mine, oricum era mama acasa daca nu eram eu... ti-ai gasit suc de ghimber pina la urma? La Albert Heijn era.

Fetelor, si la noi e o zi caniculara azi(si ieri a fost, de maine trece) si am scos minibazinul fetei in curte, sa se balaceasca. Aseara la ora 6 am mers la plimbarea de dupa masa de seara si era fierbinte soarele, de-abia se putea respira... am dat mincare la ratuste si am tulit-o acasa, la umbra... (in curte la umbra de fapt, noroc ca avem o parasola mare mare).
Mama a ajuns cu bine in Cluj ieri si a zis ca si acolo e cumplit de cald.

Hai sa vad ce ati mai scris, cred ca sunt singura care bantuie pe computer la ora asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Pupam fetele!

pyc, letitia, andre_ea, danotino, yashy felicitari pt ca v-ati vazut copilashii la eco!!! Ma bucur ca toate eco au fost OK! Suntem niste gravidute chiar norocoase, cum zice sus la titlu!

alinuk sa-ti traiasca baietelul!...este si mai dragalas daca-i baietel!!

miereamara stiu cum e cu animalutele...la fel suntem si noi. Noi am stat mai multi ani la curte, impreuna cu socrii si acolo ne-am luat doi catei: unul maidanez, pt ca n-am rezistat sa nu-l iau atat de dulce era si un catel ciobanesc german. Eu am fost mamica lor o gramada de ani. Totusi la un moment dat a trebuit sa ne mutam la bloc si n-am putut sa-mi iau si copii cu mine, i-am lasat la curte, unde erau obisnuiti si aveau conditii mai potrivite pt ei. Ciobanescul este atat de mare incat daca sta pe hol la bloc, s-a blocat trecerea . Oricum, ni s-a rupt inima cand i-am lasat acolo, dar am promis ca imediat ce ne luam casuta la curte ii luam la noi. Nu va spun ce durere si pe ei si pe noi cand mergem in vizita si-i intalnim, si mai ales cand plecam. Vedem ochisorii aia tristi de fiecare data. Noroc ca planurile de casuta merg bine so far si in curand ne reunim familia!

Catalina

14+

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

io incep sa sufar aici,,, pai toate ati fost deja la eco, ati masurat pliul nucal ...
si io abia joi fac 10 sapt; pe 21 iulie sunt programata pt eco de trim I... noroc ca pana atunci plec in vacanta si trece timpul mai repede...

vad ca majoritatea faceti eco cu masurare de pliu nucal si dublu test... sotul zice ca mai bine sa fac dry test da' nu stiu... nu-s hotarata...

am editat ca imi era foame si mancasem litere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Billy, succes cu casuta!

Porumbita, hai ca asa e la inceput, trece timpul mai greu. Eu am facut pliul nucal si dublul test, ca si la Francesca.
Evident ca tu te sfatuiesti cu ginecologul tau si alegi ce crezi ca e mai bine.(bun sfat, asa-i?)

Noi mergem maine la ginecolog, cred ca vom discuta doar rezultatele analizelor.

va pup

Mergi la inceput