Puiuti de Randunici 2008!! (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

La multe luni pentru sarbatoritii de ieri: Sebi, Iulia, Alexandru Constanin, Darius Laurentiu, Raisa Ioana!

La multe luni si pentru sarbatoritii de azi: Samuel Casian, David, Daria Elena, Teodora, Natalia Elena, Rebecca Iulia!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Multumesc Clau! S-a mai calmat Rebecca?

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Cristina, multumesc de intrebare. S-a mai calmat, dar tot se scoala de 3 ori pe noapte. Prima oara dupa 4 ore ( si mananca inainte de culcare un bibe de 170 in cateva minute si daca mai poate o pun si la san), apoi se mai trezeste de 2 ori la 2 ore diferenta. E clar ca nu de foame, dar o culc la loc cu sanul, desi mananca bine cand o pun la san! Cred ca asa s-a obisnuit deja..., eu tot speram sa mai renunte la o masa din noapte, iar ea si-a mai adaugat una!!! CAnd era mica de tot manca de 2 ori pe noapte, acum de 3! Nu stiu ce-as putea face...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Stii ce ai putea sa incerci Clau? Acuma, cand mergi la Pitesti, incearca sa o culci pe Rebe cu altcineva, cu bunica de exemplu. Si sa te duci la ea doar s-o alaptezi, si dupa aia iar sa pleci de langa ea. Eventual poti chiar sa-i lasi la buni laptic de-al tau in biberon, sa-i dea din bibe noaptea. Poate Rebe simte ca esti langa ea si i se face dor de tzitzi. Iti spun asta pentru ca am o prietena, al carei baietel exact asa facea, cum dormea cu el, cum se trezea de nenumarate ori pe noapte, cum il lasa la maica-sa, se trezea doar o data pe noapte.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Buna dimineata!
La multi ani sarbatoritilor dragi nascuti pe o zi de 1!
Cristina, mult noroc ii doresc lui Vladut la cisto, sa fie usor si sa treaca repede-repede!
Clau, maaama, 170 ml in cateva minute...si cand ma gandesc cat ma chinui eu cate 40 min- o ora...Uite, acum dimineata, in conditiile in care ii era f foame (nu mai mancase de la ora 20!) si s-a repezit la bibe, tot in 20 de minute a mancat doar 130...Asta e, isi umple burta cu aer si dupa aia nu mai vrea, se zbate sau varsa.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Cristina, si eu cred ca vrea la tzitzi doar asa de dragul lor. Sigur nu-i este foame la 2 ore, dar incepe tare sa se frichine in patut si daca o las se trezeste plangand. Asa ca o iau, inca adormita, o pun la san cateva minute si apoi doarme iar linistita. Dupa 2 ore face la fel...Poate incerc sa o las cu mama in camera, sa vad...Sau poate o sa doarma acolo mai mult ca-i mult mai racoare in casa si plus ca o s-o tin mult la aer,o sa pape afara, o sa ne plimbam mult. Sper sa-i priasca acolo si poate ne dezvatam de frecusul asta de noapte.

A iesit si ultimul canin la Vladut sau inca va mai chinuiti? Si micuta Daria ce mai face?

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Nu, caninul inca nu a iesit, si am reluat trezirile nocturne, la Vladic, ca Daria nu se mai trezeste deloc noaptea. Daria e o scumpa, mai are colicei, dar sporadic, se intoarce de pe o parte pe alta, se chinuie sa ajunga jucariile agatate de patut, rade, gangureste, plange cand doarme Vladic, si, drept urmare, e consemnata sa stea afara in curte cand doarme Vlad, iar eu la facut ture intre carucior si casa. De aia nici nu mai pot sta atata pe forum, ca eu stateam la amiaza, cand dormea Vlad, dar acum...fac ture intre copii.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Naty, chiar la voi ma gandeam aseara cand i-am dat biberonul Rebeccai. Mai, il mananca ingrozitor de repede, ma si sperie, chiar dureaza doar cateva minute. Inseamna ca si cand sta 5 minute la san mananca zdravan! Randunoiul zice ca e normal sa-l manance asa repede ca-i este foame rau dupa baita, dar i-am zis ca multi bebelushi isi mananca greu lapticul. Si cand manca seara numai san, tot asa la 4 ore se trezea, deci manca bine.

Cristina, ce bine ca Daria doarme toata noaptea. Iti era mult mai greu sa se fi trezit amandoi peste noapte la diverse ore! Iar cu Vladut este chestie temporara si-apoi o sa dormiti toti legat!
Sa sti ca am mai incercat cu Rebecca metoda Karitane, dar nu merge si-am zis sa o las in pace, sa o culc cum stie ea! In zilele respective cu incercari , nu reuseam decat sa o obosesc si sa o agit pentrun toata ziua.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Ce e metoda Karitane?

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Uite Naty aici, dar la voi nu este nevoie, este metoda de adormit bebelushii care nu reusesc sa adoarma singuri.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput