Clubul nurorilor (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Kitzy sa-ti traiasca mica crestina si sa aibe noroc in viata. Parca era o mica printesa cu rochita aia ...si botoseii aia mici...FRUMOS

Nico cu cel mai mare drag o sa iti dau amanunte cand o sa doresti.

Si cateva pozici. Sper sa mearga, ca e prima data cand pun poze pe site-ul asta
http://brizamarii.sunphoto.ro/transf_si_sibiu
Uitasem sa va zic faza tare. La intoarcere ne-am oprit in orasul Fagaras sa mancam. Am gasit terasa asta dragut aranjata, in plin centru, cu mancare buna. Vine chelnerul sa ia comanda fara nimic de scris ca el tine minte (noi eram 4 pers). Va dati seama cum asteptam noi comanda sa vedem ce ne aduce ala . Si vreau sa va zic ca, chiar a tinut minte tot ce am comandat si nici nu a intrebat "cine a comandat..". Va dati seama ce impresionati am fost. Bun, si mergem noi la toilet ca de, plecam la drum lung...si acolo ...WC turcesc!! Efectiv nu ne venea sa credem, ca restaurantul arata f fain, cu tot felul de fantani, cu flori, ce sa mai ..aranjat..
briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Salutare fetelor. Cam tot in criza de timp sunt, dar vad ca nici voi nu sunteti prea vorbarete.
Briza cu intarziere si scuzele de rigoare, multi ani fericiti cu ocazia celor 2 ani de casnicie.
Tare faza cu restaurantul, m-am amuzat copios.

pe toata lumea si sper sa ne auzim cat de curand.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

neata fetelor!
briza-superbe poze
- MULTI ani inainte de casatorie fericita!

pe mine ma tenteaza sa fac transfagarasanul de la curtea de arges catre sibiu
la cetatea poenari ati fost? cea cu vreo 1500 trepte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
citat din mesajul lui NicoletaB

la cetatea poenari ati fost? cea cu vreo 1500 trepte?


Doar ce spusei ca era sa imi dau duhul urcand in turn, sa vad sibiul de sus..nici nu stiu sa numar pana la 1500 dapai sa le urc . Mi-ar fi placut sa vad toti muntii aia de sus, dar nu m-am incumetat.
Am auzit si eu ca ar fi diferente in functie de unde parcurgi transf (curtea de arges-sibiu sau invers), dar eu habar n-am cum e mai bine.

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

neata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

nu mai scrie nimeni la acest topic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Nicocred ca fetele sunt in concediu. Noi am fost in weekend la bran. a fost tare bine si relaxant.
Inca nu ne-am hotarat dc anul asta plecam si in concediu mai multe zile ...suntem asa de indecisi cu achizitinarea apartam...la preturile care sunt acum ne incadram cu banii care ni-i da banca...dar ne tot gandim ca poate mai scad....parintii ne bat la cap sa nu mai stam ca dc se inaspresc conditii si nu ne mai da banca suficienti bani..
Tu Nicoce mai zici?

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

eu inca mai traiesc
sa inteleg ca va marit gradul de indatorare banca?
noua rata cat ar veni?
zau ca nu stiu ce sfat sa-ti dau referitor la cumparat
ma gandesc ca prea mult nu mai scad
zau ca nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

neata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Nu, Nico, nu ne da mai mult. Dar crescusera preturile asa de mult ca nu ne mai incadram deloc cu banii pe care ni-i dadea banca. Acum ne incadram cat de cat. Rata ar fii cam pe la 20 mil, adica un salariu intreg..Of...ma tot gandesc dc sa ma risc la o asa rata..pe de alta parte aici nu mai suport sa stau (efectiv m-am inbolnavit de nervi)...ne tot gandim dc sa ne mutam cu chirie si sa mai asteptam sa vedem ce se intampla....Prietenii zic sa nu ne mai complicam si cu chiria care e cam 15 mil, deci nu prea mare diferenta fata de rata...

briza_marii

Mergi la inceput