Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (162)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

In seara asta am fost la sor'mea:de casa noua ca nu apucasem s-o vizitam!fff fain si-au amenajat apartamentulimi place mult!
Cadoul meu pt ei vor fi corpurile de iluminat ca stau cu becul in 2 fire!
Mihnea a avut front de joaca toata sufrageria,ne-am cam intins ca niste placinte si-am depasit ora de somn a copilului ,care a adormit in brate pe-acolo,apoi in scaunel.
Dupa ce-am ajuns acasa,sotul imi preda modele de parcare:cu fata,cu spatele,numai de asta nu aveam eu chef la 11 noaptea!Dar i-am facut hatarul!
Azi am avut program de infrumusetari:manich,pedich,cosmetica,masaj!rasfatz total.
Bona il adora pe Mihnea,sunt f multumita de ea!Adevarul ca dimineata e si odihnit,ff haios,papa fructe cu placere,mai pe seara se schimba placa!
Ce-mi place:doarme de la 3:30-6 seara,ceea ce voi face si eu cu el dupa ce vin de la servici!
Papam f bine(zic eu),nu l-am mai cantarit de mult timp.nu mai sta pe cantar.
Pe 2 iulie mergem la revizia de 8 1/2 luni.Atunci va fi mom adevarului!
la trezire:-200 ml Humana 3;
Pe la 11:-cca 400g fructe de sezon blenduite(le rade);
Pe la 15:30-cam 350 g legume cu carne(ficat,ou),mai cu forta,da le maninca;
Pe la 19:-2 iaurtele Tnuva Yoplait de 150 g
La culcare,22:-200 ml Humana 3
Peste zi cam 250 ml ceai de fenicul granulat de la Hipp!
E fff zglobiu si misunator,striga ma-ma cu directie precisa,intr-o zi ne-am spalat impreuna in cada ca nu statea singur,s-a distrat copios!



Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Am vz ca s-a discutat despre branzica de vaci:eu o fac cu lamaie si d-l mananca branza din 500 ml lapte +1 iaurt el sa fie mai cremoasa.Chiar aseara i-am servit si-a fost tare incantat!
Cel mai greu papa legumele,trebuie distrat la greu,dar il dovedesc.Ideea e ca ii plac la gust,altfel le-ar scuipa,dar stie ca la 16 papam cahhh pt el.Prima lingurita fortat sa simta gustul,apoi deschide gura singur,mai se odihneste.....

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Io si Sim ce mai bananaim pe-aici!
Ma duc si eu sa ma demachiez,sa mai fac un dush si sa ma culc ca-s cam rupta!
Ieri am fost gospodina rau:am prestat ardei umpluti dietetici(fara orez,doar cu carne de manzat,fara grasime,fara smantana) insa gustosi!
Pui la cuptor cu cartofi in folie cu rosii tocate, busuioc,usturoi si patrunjel(o minune)!
Papa pt Mihnutzu',am pus castraveti la murat(in saramura sa-i mancam repede).Am aspirat ,apalat pe jos(zilnic),spalat 4 masini de rufe,calcat vreo 3 ore!
Ce sa mai:am fost o tanti Mimi in miniatura!Papanash,nu ma iei part time?Mai rotunjesc si eu bugetul pe care l-am cam spart zilele astea!
M-am desfatat cu niste cosmetice Estee Lauder si Lancome,o minunatie.Eu sunt dependenta de farduri,fond de ten,rimel,ruj....Am si eu damblalele mele.
N-am reusit sa-mi gasesc ceva rezonabil de incaltat:ori erau prea scumpe(5-7 mil/perechea),ori nu-mi placeau ca model,ori nu mai aveau nr meu

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Oricum,de marti,mai trag cite-o fuga in Baneasa Shopping Center,ca lucrez la o aruncatura de batz de ei!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Sim,mi-am luat un pepene de 10 kile din Real(ala de langa tine).Chiar mi-era pofta!Astept sa se raceasca si sar pe el!Era 1.29 lei/kg.Fff ieftin!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Maine avem program artistic la socrela:socrul e Paul si se serbeaza in avans,duminica odihna si relash!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cine citeste din umbraaaaaaaaa?
Vad ca n-aveti chef de taclale,ma duc la ale mele!
Noapte buna!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Multumim mult de griji. Abia astept sa se trezeasca pitic si sa vedem ce e cu el. Daca e nevoie o sa il duc la Medicover la urgente, ca salvare nu pupam clar. Acum 3 sapt a avut nepotul meu enteroviroza, rau de tot, nu asa 4 scaune ca Andrei, si avusese si febra peste 39, iar cei de la linia de urgente nu au considerat ca este caz pentru deplasarea cu salvarea. Asa ca sper sa ma elucidez ce si cum pana la pranz sa ma duc cu el acolo la clinica sa il vada vreo madama aiurita, macar sa nu zic ca nu l-am dus.

Ana si Maria, mamicile obosite! Iaca si eu planuisem evadarea aia de odihna, ca acusa vine conced cu amandoi copiii dupa noi si nu mai e nici o odihna, insa poftim situatie. Noroc ca a plecat tati cu fata, ca ea e si mai solicitanta.

Cumatra, ne facem noi bine, fii pe pace. Cred ca Andrei e alergic la ideea de plecat la Brasov sau in zona. Nu te mai necaji cu masina, se mai intampla, ti-am mai zis eu. Bine ca nu a zis cumatrul nimic. Vazui si pozele, inclusiv pe alea de la munte. Acu esti si mai slaba, huh? Apropos de am vorbit noi acum cateva zile, pai fina-miu Mihnea chiar este un frumos! E mortal in pozele "portocalii", chiar iti vine sa il tot pupacesti. Nenica dar nu de dinti plange el acolo, ia zi cu ce ai suparat baiatul! Si la serviciu nu te gandi dinainte, ca e mai rau.


Sim, crezi ca poate fi de la dinte asa rau? Chiar ii iese si ala ultimul de tocmai ceream ajutor de la zana, e umflat rau rau, parca la niciunul nu a fost asa. Si ii mai iese o masea. Da, ai citit bine. Si aia e de sus. Nu ma intreba de ce si cum, e acolo, se vede, si e ditamai umflatura.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora, mama dar ce limbarita aveai asta noapte. Daca stiam te sunam sa te tin de vorba, ca am stat pana la 12 juma-1 sa ii stiu pe ai mei ajunsi la mare. Sa stii ca si eu m-am rasfatat ieri, dar a fost o zi cam ciudatica per total. Vad ca Mihnea mananca nu gluma, barosanul meu sa stii ca mananca mult mai putin. harnicuta ce esti (iti dau costumul de furnica al Aexandrei? ) si petrecere frumoasa azi! Sa iti traiasca socrelul si sa va faca voua toate poftele.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andrei pare mai bine, a mai facut doar un scaun si ala mai inchegat. Insa tot mai moale. Temperatura nu i-am luat-o inca. La el e tare greu sa ii dai medicamente, ii tin nasul si ii fortez gura, altfel nu ia nimic. Starea generala este buna. Am sunat si la Medicover, evident mai sa imi rada aia in nas, am niste nervi pe ei. Dar ma duc la 11.30 la o doctorita numita Topor. Nu ma astept la mare lucru, cred ca ma descurc sa il tratez singura mai bine. Dar as vrea sa verificam gat si urechi ca sa nu am surprize la munte. Daca totul e ok si nu e enteroviroza, stau linistita.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput