Bucurii de sept-oct 2006 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi!
Ati avut mancarimi la deshte, am avut ce lectura.
Am vazut pozele cu printesa Maria de Gety, tare frumusica si cumintica si pozele cu Rares (ce faine sunt pozele din parc), mare amator de painica. Va pup pe amandoi.
Andreea, ma bucur sa aflu vesti despre voi, ii doresc lui Sebicu multa sanatate si refacere usoara si rapida, sper sa nu mai ajungeti la doctor decat pentru verificari de rutina.
Roxana, bine ai venit acasa. Sper sa devina Victoras un mancacios si jumatate, sa nu ai probleme cu sanii; mai bine pune-l la san cat poti de des si nu-i mai da formula, macar o perioada. Va tin pumnii!
Beatrix, vreau si eu sarmale!!
Sandra, sper sa rezolvi cu gradi, poate gasesti ceva mai convenabil. Sper de asemenea sa rezolvi si cu hartiile. Ma bucur ca au iesit caninii.


Alexandrina 26+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Itzy, felicitam papusica, poate lasa pampersul repede.
De mult vroiam sa va spun Itzy si Lilina ca imi place de voi doua, aveti o relatie de prietenie atat de frumoasa! Bravo voua!
Princess, nu ma impac deloc cu cladura, ies si eu afara cand e soarele mai potolit, altfel ma sufoc si mi se pare ca am 120 de kile, asa ma misc... Noroc ca avem pomi in curte. Si ies destul de rar in oras, caci as muri intre betoane... Imi pare rau ca nu te-ai simtit bine zilele astea.
Monica, asa face si Narcisa, daca se scapa pe ea, se trage de haine; cred ca incet, incet, incepe sa ma anunte ca vrea oala...



Alexandrina 26+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sandra, sunt sigura ca Cuscra ta nu mai e suparata pe tine. Ca nu-i felul ei, asa o vad eu.

Mexxa, ati scapat dintr-un cosmar. Sa dea Dumnezeu sa fie cat mai bine in continuare. Te asteptam cu vesti cat mai des despre voi.

Roxana01, am citit aseara postarea ta. O recomandare de hotel sau pensiune. Acum depinde si de unde vrei sa-i trimiti. In ce statiune.
Eu am stat anul trecut in Mamaia la Hotel Central, ne-a placut, hotel linistit, mancare proaspata, la mic dejun aveau: cremvusti, omleta, salam, Kaizer, muschi (toate de calitate) cascaval, branza topita, unt, gem, miere albine, suc, lapte, cafea, cam de toate.
La pranz si cina comandai din Menu.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Neatza!

Andreutza, mi s-a rupt sufletul citind postarea ta! Of, Doamne, prin cate ati trecut voi! Bine ca s-a terminat si sper ca Dumnezeu sa il ajute pe Sebicut sa fie sanatos si sa nu mai aiba probleme de sanatate de acum inainte! Tu ai fost o mami puternica! Felicitari! Cred ca nu ti-a fost deloc usor! Pastreaza-ti optimismul in continuare si vei vedea ca va fi bine! Multi, multi pupici lui Sebicu!

Roxana, bine ai revenit pe DC! Sigur ca este mai greu cu doi copilasi, dar cred ca fericirea si implinirea pe care o simti vazandu-i impreuna cantareste mai mult! Sunt sigura ca te vei descurca de minune cu ei! Pup doi fratiori frumosi!

Sandra, sa ai spor la rezolvat treburile personale si la gasirea gradinitei! Si tu esti o mami puternica si descurcareata! Iti multumesc pentru complimentele la adresa baiatului meu! Pupam Gargaritza frumoasa!

Beatrix, mi-ai facut si mie pofta cu sarmalele tale! Macar ai facut si tu o oala mai mare ca sa ne ajunga?

Lexi, Xandrutza, Gety, va pupic si va doresc un weekend placut macar, de racoros nici nu se pune problema (poate pe la Lexi totusi)!







Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



First of all, pentru Lilina si Itzy, am ramas speachless vazand ce-ati pregatit pentru Roxana. (Itzy, se vede pe felicitare ca ai scris de filoloaga).

Second of all, am accesat toate linkurile cu poze de pe ultimele pagini si-am vazut toti copiii, peisajele.

Mexxa, ma bucur ca sunteti acasa! Sper din suflet sa fie Sebi bine si sa nu mai calcati in spital vreodata. Te felicit pentru puterea de care dai dovada!

Noi suntem bine, eu-s fff aglomerata (already history)... i-am gasit lui M o gradinita de vara si suntem in perioada de acomodare, l-am inscris de la toamna la o alta gredinita care are grupe de copii de la 2 ani. Deci, teoretic, si-a inceput M serviciul. Sper sa-l pot trimite cateva zile la mare cu taxu, sa faca si el niste ultraviolete. Eu raman legata de glie. In rest toate bune si frumoase, sanatosi, voinici, energici.

Va poop!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Daca ne citesti eu iti doresc:

Sibylle, sa iti traiasca printesa! Sa fie sanatoasa si cumintica, iar voi sa fiti fericiti si multumiti mereu!

Ce frumos! Doua mamici de Bucurii care au nascut pe bb2 in aceeasi zi!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Mamilili, acomodare usoara la gradi domnului M si vacanta placuta la mare cu tati!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lili, acomodare rapida lui Mathi! Poate ne vorbim zilele astea...
A nascut Sibylle? Felicitari si multa sanatate!
Princess, week-end placut si voua!


Alexandrina 26+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

salutare!
Sibylle, un bbe sanatos si mancacios iti doresc! refacere rapida si multe felicitari!

fetele, eu va servesc cu sarmale cu cea mai mare placere! scriu mai jos reteta mea rapida asta ca sa nu va incipuiti ca am muncit nu stiu cat! am si eu o dambla, nu suport sa gatesc in week-end ca doar week-end-ul e pt odihna, nu? asa ca vineri seara la mine e regula, ma apuca mizeul noptii facand 2 feluri de mancare si o supa/ciorba!
sarmale: 1/2 punga de legume taiate jullien congelate (contine: ceapa, morcov, telina, ardei, dovlecel) care se calesc cu un pic de ulei, se lasa un pic la racit si se amesteca cu 500g carne tocata si un pumn mare de orez! se cumpara una bucata borcan cu frunze de vitza de vie conservate de la magazin de pe raftul cu specialitati grecesti, se umplu frunzele cu tocatura, se pun la fiert o ora, se adauga o cutie de suc de rosii si apoi juma de ora la cuptor incalzit in prealabil la 200°C si gata sarmalele! exceptand statul la fiert si la cuptor dureaza 30 de minute prepararea!
asta e reteta proprie evident! pun legume ca sa-i dua si lui eric sa manance! clasicele sarmale cu varza n-am facut nicioadata ca e prea multa munca la ele recunosc! aseara am mai facut si conopida la cuptor, dupa care sotul e inebunit si supa crema de praz! daca vreti bag si reteta astea! asta ca idei de mancare ca tot vorbeati mai devreme!
Lili, acomodare usoara si rapida la cresa! spor si tie la tot! te inteleg cu timpul ca si eu zici ca sunt tot timpul in cursa contracronometru!
Andra, succes sa-i gasesti gargaritei cresa! pe partea cealalta multa multa bafta, succes, spor sa rezolvi cat mai repede si sa reusesti in tot ce iti propui!

n-am terminat dar ne-au sosit niste prieteni! intru mai pe seara ca sa termin si cu restantzele!
va pup,


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Beatrix, pe mine chiar ma intereseaza alte retete de mancaruri pentru copii. Eu i-am facut acum vreo 2 zile un fel de ghiveci cu: cartof, ceapa verde, usturoi de anul asta, pastai, mazare, rosii, dovlecei si putin unt la fiert. A iesit bunut tare.

La sarmale nu ma bag, ca nu stiu sa le invart. Aici ma ajuta mama, compozitia o pregatesc eu.

MamiLili, acomodare usoara lui M la gradinita.

Sibylle, pupam fetita dulce si te asteptam cu vesti despre voi.
Ce coincidenta frumoasa!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput