Rahova sau apropiere (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna!
Mirela si Lexi, nu plecam pe insule, desi am vrea, sotul pleaca in delegatie 3 sapt. incepand de luni iar noi ne ducem la tara, plecam astazi ca sa se intoarca el duminica inapoi, apoi venim in bucuresti probabil 1-2 zile si intentionam sa plecam la mare macar 5 zile.
Alexei nu ia-m luat slip inca dar o sa-i luam de la mare, costum de baie are dar nu cred ca i-l dau ca sa se bronzeze.
Fetelor, ieri fina mea mi-a dat o veste tare rea, a fost la spitalul Giulesti ca sa ii faca nu stiu ce investigatii la trompe sa vada de ce nu mai ramane gravida si ia spus ca are trompele opturate si nu mai poate ramane niciodata gravida decat prin FIV dar si la asta nu inseamna ca ramane 100%, .
Mirela, tu ce ai facut la dr.?
Va pup pe toate fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Dory, imi pare rau pentru sora ta. Poate are totusi sanse. Din cite stiu eu la mare costumul de baie e mai scump decit in Bucuresti.

Eu ma laud un pic, ca educatoarele mi-au spus ca Vladut se impaca bine cu ele acum, ca nu a mai vrut sa iasa din apa ieri, ca maninca singur citeodata, ca se incalta singur. Nu a mai plins ieri si azi cind l-am lasat la gradinita. Continuam cu alt modul de inot saptamina viitoare. Uf, sper sa ramina asa ca imi e rau tare cind incep ziua in urlete.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Salutare

Dory imi pare tare tare rau de asa vesti proaste in ceea ce o priveste pe fina ta. Eu nu ma pricep la chestii din astea, ca nu m-am lovit de asa problema, dar...nu se poate face nimic pentru desfundarea trompeolor? Nu stiu la ce doctor a fost, dar sa mearga si in alta parte, poate gaseste o alta rezolvare in afara de FIV. Poate chiar intra aici, pe desprecopii, ca este o sectiune intreaga de forum unde se discuta probleme de genul asta. Offfff, imi pare rau.
Spor la facut bagaje si odihna placuta la tara.
Simona bravo, bucur ca s-a mai acomodat Vladut si ca ii place din ce in ce mai mult.
Lexi abia in primavara viitoare???? Wooowwwwww. Oricum decat deloc....
Mirela da-mi te rog pe PM numarul vecinului tau. O sa ne luam pana la urma AC fix de putere mare si il punem in sufragerie. Daca nu o sa faca fata in toata casa, ca dormitoarele v-am zis ca sunt in celalalt capat de apartament, o sa mai luam inca unul, de putere mai mica pe care sa il punem la noi in dormitor.

Pup fetele si copilutii

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Simona, este vorba de fina mea nu de sora..., sora nici nu am , ma bucur sa aud si vesti bune de la voi.
Alinutza, nici eu nu stiu ce sa mai zic, astazi a fost din nou la acelasi dr. si ia mai facut un fel de perfuzie, nici eu nu ma pricep si ia mai dat o sperantza , a zis ca daca in 3 luni nu ramane gravi., sa se duca sa o programeze la o operatie, pentru ca una din trompe nu este opturata complet, asta mi-a spus putin mai devreme la tel., sa dea Doamne , Doamne sa fie bine pana la capat.

Eu va pup si va doresc zile cat mai racoroase aici in Bucuresti, nu stiu daca mai am timp sa mai postez vreun mesaj pana plec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

DORY ce sa zic "m-am dus bou si am venit vaca",dr cand m-a vazut la ora aia si eu vroiam sa fac papa nicolau a zis ca sunt nebuna ca astea sunt analize care se fac dimineata si eu cand am vorbit cu el am uitat sa ii zic de ce vin si a ramas daca vreau sa ma duc saptamana viitoare la 7.30 sa fiu acolo sau daca nu sa vin dupa ce vine el din concediu si cum se pare ca trebuie sa imi vina rusii o aman pt septembrie dar oricum nu e urgenta asa ca poate sa mai astepte......
imi pare rau aud asta despre fina ta,la ce dr. este la giulesti?oricum spune-i sa aiba incredere pt ca la giulesti sunt medici fff buni,eu daca as mai face 10 copii tot acolo asa naste si cu acelasi dr de care m-am "indragostit"
sa ne mai tii la curent si va doresc vreme buna si distractie placuta
ALINUTZA iti trimit nr dar e la sotul pe mobil si vine diseara cred ca nu e problema
LEXI mariuca ,ce mai face?
SIMONA ai vazut ca incepe sa se acomodeze?lasa sa vezi ce o sa-i placa dar iti prinsese slabiciunea
MONICA pe unde esti??????
va pupic pe toate fuggggg ca am putin treaba

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Mirela bineinteles ca nu e nici o problema.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna,
am venit si eu ca altfel ma dati disparuta!
deja vad ca m-ati uitat
deci,Vladut s-a acomodat!felicitari
o sa fie din ce in ce mai bine,sigur...
dory,imi pare rau de fina ta,dar..speranta moare ultima...
vacanta plcuta la tara,abia scapati de caldurile astea...
Mire,m-ar bate gandul si pe mine cu AC...acasa e groaznic ,la birou am 24 de grC si cand ies afara la 60 grC zica ca ma bag la copt
de asta sunt tot racita,da' n-am ce face ca tb conditii de laborator(uneori mai opresc sa se mai incalseazsa,da' nu stie nimeni)...
monica? tu n-ai prea dat raportul azi?(zic eu de colo)
am citit de pian,de nush' ce oalesa le stapaniti sanatosi si sa ajungeti mari pianisti...care mai au timp
lexi,nu te mai supara cu piticuta...o sa creasca ea si toate astea or sa ramana in urma...
Vicky,tu?cum mai sunteti?
cand plecati in vacanta?
Dani mai merge la after?
pe cine am uitat?
aaaa,Alinutza m-am tot speriat cu puiul mic cu atatea scaune pe zi...nu e deloc bine,eu cred ca tb a continui regimul(nu chiar drastic) cat mai mult...si uite,soacara-mea ii punea lui Mihnea in sticluta cu apa unnpliculet de ceai de menta,preventiv.....incearca si tu ca e inca o masura de prevenire a scaunelor moi...

eu sunt super ocupata la munca...
sunt pe baricade,de asta mici nu prea maqi am timp de scris...
in vacanta nu mai pleam in iulie,s-a amanat ca a avut doamna o neantelegere cu tipa de la agentie,asa ca s-a amanat la sf lui august,tot acolo.....
deci toata vara sunt pe meterezele incinse din bucuresti
groaznic,nu mai suport caldura asta..cred ca fac o criza

va pup si we frumos,

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Violeta, sa stii ca am intrebat de tine (nu eu). Mihnea e tot in Bucuresti?

Monica, petrecere frumoasa! Sa pui poze!

Dory, am confundat, scuze. Multa sanatate finutei tale.

Multumim de felicitari. Inca nu imi vine sa rasuflu usurata dar ce bine ar fi.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
apar si eu acush pe racoare
nu v-am zis bre ca azi avem party la scoala? de-aia am lipsit...motivat...
a fost totul f bine copilashii s-au distrat fain, au papat de toate...
dimineata intrasem in criza de timp...
dar sa o iau cu inceputul...aici fiecare petrecere pentru copilashi se organizeaza cu personajul(personajele) preferate ale celui mic...si in functie de buget se cumpara farfurioare, pahare, lumanarica, lingurite, baloane, etc...cu personaejele respective...v-am mai zis eu si niste pungulite(la fel cu pers respeciv)in care se pun bombonele, gume, napolitane, si mici jucarioare la fel pentru toti invitatii si la sfarsit se impart invitatilor...*buuunnn...pana aici totul bine...le aveam si noi din timp cumparate)
in afara scolii la petrecerile mai mari se face si o masa festiva unde se pun tot felul de machete cu personajele din desene animate(inchiriate de la firme specializate) tortul si bombonele muuuulte brigadeiro(multumiri)...ei la scoala m-am gandit eu ca nu e loc pentru masa asta cu machete...si dimineata cand il duce sotul meu pe alex la scoala zice...fetitza care face petrecere cu alex avea un castel cu printese, etc...hait...am bagat-o pe maneca...va dati seama ca incepea alex sa zica ca el nu a avut,etc...in loc sa ma duc sa pregatesc sala am fugit cu sotul meu repede la un sediu de petreceri si am inchiriat rapid 2 machete cu mickey si pluto si le-am pus si noi pe masa...a fost o cursa nebuna contra cronometru dar pana la urma am reusit si totul a iesit f bine...si alex bineinteles super incantat caci pentru el a fost o super surpriza...
aaa...si am avut doua torturi pe cel cu mickey facut de mine si un tort oferit de scoala, plus sucuri oferite tot de ei...sunt super atenti aici(poate unii parinti nu au bani sa-si serbeze copilashul si ei ca institutie se obliga sa-l serbeze cu tort si suc pe cel mic...chiar daca nu in ziua in care implineste ci la sfarsitul lunii)

apoi am dus-o si pe ruxi la gradinita la ea sa mai vb cu d-na si colegii...s-a jucat un pic prin parculet am venit acasa, eu lesinata de oboseala si ea vroia afara sa deseneze cu creta am iesit afara ca altfel nu ma mai intelegeam cu ea ...si pana i-am dat sa manance si alte nebuneli s-a facut ora 15 si abia, abia am reusit sa o adorm...mai stau vreo ora si plec dupa alex sa-l recuperez de la scoala, cred ca abia asteapta sa-si deschida cadourile de la colegi
ei...cam asta a fost la noi pe ziua de azi...

Dory, tin pumnii finutei tale sa fie totul bine pana la urma...spor la pregatit bagaje si drum bun la tara si petrecere frumoasa mai apoi la mare
lexi sper sa aveti bafta si sao primeascape mariuta la gradi mai repede
simona, ai vazut...ce ma bucur ca vladut a inceput sa fie ok la gradi...sunt convinsa ca o sa=i placa mult pana la urma
vio cum sa te uitam dragutza...crezi ca scapi asa repede de noi? si ai grija cu diferentele de temparatura
mihnea ce mai face?cum e la bunici?
Mirela ,pai chiar asa...tu la ora aia vroiai analize sa sti ca finei mele de aici i-a facut papa nicolau pe la 11...ca am fost si eu cu ea...
gata ai terminat trebushca?
Alinutza spor la cautari de AC...cred ca este cel mai bine asa cum v-ati gandit...cu 2 AC-uri unul in sufra si altul in dormitor...vedeti voi dupa primul montat daca mai este nevoie si de cel de al doilea...
vicky
cris si andre-ea///n=au treaba...la mare la soare
oare andreap ce mai face? ia sa-i mai dau un telefon zilele astea sper ca sunt bine toate 3fetele
va pe toate si va doresc o seara placuta



monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Vio bine ai revenit . Ai grija cu diferenta mare de temperatura ca e asa de periculoasaaaaaa....
Asa e, e greu tare cu caldurile astea in Bucuresti. Gandeste-te la concediul minunat si perfect pe care o sa il ai la sfarsitul lui august...poate te ajuta sa treci mai usor peste grozavia asta.
Saru' mana de sfatul cu menta. Eu pana acum nu i-am dat ceai piciului, doar apa, pe principiul ca si eu beau apa cand mi-e sete nu ceai.
Piciul nu mai face ca rata. Duminica a fost singura zi in care a facut asa. De luni a revenit la doua scaune pe zi, iar la regim si tratament l-am tinut pana ieri. Am inceput de azi sa introduc alimentele "normale", ca ieri deja nu prea a mai vrut sa manace fiertura de orez cu legume pe care i-am dat-o patru zile.
Monica se pare ca a iesit totul foarte frumos. Bravo! Si ce atenti sunt cei de acolo cu copiii.

Azi am stat de dimineata pana pe la 2 numai in bucatarie. Se facuse o calduraaaaaaa!!!! Da' n-am avut incotro, a trebuit sa fac mancare. Si a mai fost si socru meu pe la mine cateva ore. Mi-a adus o sacosa maaaare de nectarine. Habar n-am ce sa fac cu ele, ca eu conserve de iarna nu fac nici sa ma bati. O sa fac un compot, o sa mancam si asa...in stare naturala....si cred ca o sa mai fac un compot . Aveti alte idei? Ca voi clar sunteti mai gospodine decat mine.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput