ce fac cand pierd o sarcina in luna mare?

ce fac cand pierd o sarcina in luna mare? | Autor: staredeveghe

Link direct la acest mesaj

Buna ziua, va scriu nestiind prea bine unde ar trebui sa incadrez mesajul meu, si fiind prima oara cand scriu pe acest forum. Citesc din februarie site-ul desprecopii, din momentul in care am aflat ca sunt insarcinata. In fiecare saptamana citeam Odiseea sarcinii, imi facusem chiar si un calendar...In fine, vremea a trecut frumos pana vineri, 13 iunie, cand (desi nu sunt superstitioasa)mi s-au rupt spontan membranele. Eram in 18 saptamani. Am ajuns la spital, in alt oras decat orasul meu de resedinta, si am ramas acolo, din momentul in care mi s-a dat diagnosticul de avort in evolutie, zece zile. In acest timp am eliminat singura fatul (era o fetita si nu avea decat 200 de grame) si mi s-a extras prin chiuretaj placenta. Restul de zile le-am petrecut in spital sub supraveghere si pentru o infectie urinara. As vrea sa stiu ce am de facut in continuare...sa ascult sfaturi, povesti asemanatoare, sau rezolvarea lor...Am plans in fiecare zi de atunci si nu cred ca imi voi reveni foarte repede...Va multumesc, si astept un semn de la voi, cele mai fericite sau mai nefericite decat mine...
Ana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121408
aici este un subiect ale fetelor ce au pierdut sarcini.

Imi pare tare rau pt pierderea ta, sa dea DD sa-ti implinesti visul cat mai curand !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Draga mea, timpul le rezolva pe toate.Exact acum o luna eram si eu in spital si asteptam provocarea nasterii la 21 de saptamani.Am plans mult, plansul face bine, dar pana la un anumit punct.Trebuie sa te ridici, sa mergi printre prieteni, sa le ceri sa nu-ti vorbeasca nimik ca si cum nimic nu s-a intamplat doar daca vrei tu sa vorbesti despre asta.Mergi la un salon, fa-ti anumite mofturi.
Cat despre ceea ce urmeaza din punct de vedere medical: ramai la acelasi dr daca ai incredere in el (eu nu l-am schimbat) sau mergi la altul si fa o serie de analize.Poate nu e o cauza anumita medicala si urmatoarea sarcina va fi extraordinar de usoara si dusa pana la capat.
Ne mai intalnim la topicul dat de colega de pe forum caci acolo intram multe cu aceeasi problema.
Te pup si capul sus! Suntem alaturi de tine

Laura

Mergi la inceput