Vacanta in Turcia (7)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Eu sunt acum la IC GRENE PALACE si pot sa spun ca nu sunt la fel de incantata. Se vede ca e un hotel vechi. De acord u bauturile dar asta ma interesa chiar prea putin. Camerele sunt mici nici decum nu aduce a 5 stele, mancare ade copii lasa de dorit doar 3 feluri de mancare la copii si nici cea de adulti nu da peste in varietate. Sincer eu una sunt cam dezamagita noroc cu gradina care face toti banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

De acord cu camerele, sunt mai mici, dar pentru noi [3 persoane!!] au fost ARHISUFICIENTE - poate si pentru faptul ca nu am dat receptii acolo? :P :P
Insa in ce priveste mancarea... sunt gusturi si gusturi, bineinteles, dar mie mi s-a parut SUPERIOARA celei de la Delphin!!! Mie mi-a placut cel mai mult, din toate hotelurile la care am fost pana acuma!!
Si am simtit din nou - la fel ca anul trecut - acel sentiment ca suntem de-a dreptul rasfatati! Doar in Turcia il simtim, acest sentiment, la acest nivel - din toate locurile in care am fost, si-am fost in cateva... :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Cornel si noi tot 3 pers suntem si nu am dat petrecere in camera dar chiar e mica camera ptr 5 stele. Ne cam calcam pe picioare toti 3 mai ales cand se joaca fimiu, iar pe terasa iesim cu schimbul cand eu cand sotul ca amandoi nu avem loc. Si curatenia cam lasa de dorit.In prima zi dupa ce afisasem cartonasul cu te rog curata camera venim la ora 2 de la masa si camerista inca nu intrase in camera eu ma pregateam s ail culc pe cel mic si atunci i-am scos gunoiul la usa si a catadicsit s avina la curatenie. In rest oricum nu au nici o importanta cartonasele cu nu deranjati ca ele tot intra. Iar cand faceau curatenie te rog s ama crezi era o semanta de pepene intr-un loc super vizibil dinainte d ea veni pe jos si crede-ma azi in a noua zi este tot acolo. Deci cam cum se face curatenie????? Asta asa ca chestie.La masa vrei sa spui mai ales dimineata daca ajungeai mai tarziu ca gaseai mese curate? Trebuia sa iei un ospatar d eo aripa sa il atentionezi ca vrei sa te asezi la masa respectiva sa o curete. Sa iti arat o poza cu o lenjerie de 5 stele de am crezut ca sunt pe litoralul romanesc??? In urma cu 8 ani am fost in Marmaris la hotel Elegance si atunci pot spune ca a fost de vis. De atunci am mai fost de 3 ori in Turcia si cam toate minunatele hoteluri de 5 stele au acelasi standard. Nu pot spune ca a fost chiar rau dar nici vacanta de vis nu a fost maiales ca am fost cu copilul si imi doream ceva super. Si nici pretul nu a fost ptr sfarsitul de sezon mititel 2600 euro(avand in vedere ca Mihnea are 3 ani deci nu a avut decat bilet de avion).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

Sincer, nu-mi imaginez cum "va calcati pe picioare"??! Poate - totusi - cand dansati? :P
Al meu copil are 5 ani si nu cred ca poti compara nivelul de agitatie browniana :-) [o sa vezi tu, peste 2 ani :-)] , si tot nu am simtit macar odata ca suntem inghesuiti. Cel mai probabil e o chestie de gusturi si de pretentii, I guesss.
Insa despre balcon chiar ai dreptate, chiar e mic - e unul din cele doua minusuri ale hotelului, pe care o sa le si mentionez explicit, cand o sa am timp sa scriu un review complet [desi eu AM incaput cu nevasta-mea pe balcon, simultan, la tigara/troci :P]
Si in privinta personalului un pic subdimensionat ai dreptate, chiar daca exagerezi mult amplitudinea. Am impresia ca si restaurantul e prea mic pentru numarul de musafiri.
Cat despre pret - imagineaza-ti cat era in august! :) [cel putin 20% in plus] - anyway, ideea nu era ca E ieftin, ci ca e MAI ieftin [in septembrie]
In fine, faptul ca tu nu ai reusit sa gasesti in ultimii 7 ani un hotel "pe masura celor 5 stele" imi spune ca suntem mult diferiti in aprecierea unei vacante reusite.
Per ansamblu, totusi, chiar daca ma repet: e un hotel pe care-l recomand prietenilor si cunoscutilor la fel de mult cum am recomandat Delphin-ul.

----

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Pana la urma ai dreptate depinde de standardul fiecaruia si de pretentii.Sti proverbul cu gustul omului. Vad ca esti de acord totusi cu ce am punctat eu deci.....in final a fost o vacanta draguta dar nu nemaipomenita si sincer doar gradina a facut toti banii dar de intors nu mas intoarce aici.Se vede ca e un hotel vechi si subdimensionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

am deschis subiect nou

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput