Vacanta in Turcia (7)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adana spune:

Noi am fost 2 saptamini in concediu in Alanya,la mijlocul lui august si am stat 2 saptamini.Am plecat cu un charter din suedia,dar eu am fost foarte multumita si de conditii,personal si drum..Atit ca pina la mare,la plaja aveam 800 de m,si piticul meu nu putea sa mearga,deh,comod si cred si caldura.Dar e vina noastra,ca nu am dus carucior cu noi...Si noi am avut all inclusiv...

Aici niste poze din concediu
http://s101.photobucket.com/albums/m54/florina_03/concediu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Va salut si eu de la Hotel Spice, Belek.

Oana a, am primit mesajul tau, nu am fost la Royal Wings, imi pare rau. Este un hotel foarte bine cotat... acum depinde si de voi si de asteptarile voastre. Daca pui accent pe a va simti bine, cu siguranta ca veti avea un concediu minunat. Daca veti cauta sa-i gasiti defecte, cu siguranta i le veti gasi...

Sa incep si eu cu detalii despre vacanta noastra.
Am plecat cu masina. La Canakkale am stat la hotel Kolin, pentru 1 noapte, hotel pe care il recomand cu caldura.
In Kusadasi am stat 4 nopti la hotel Charisma, hotel care functioneaza in regim demipensiune. Un hotel foarte bun la capitolul cazare. Ii lipseste insa animatia.
La Spice totul este in regula. Specific cluburilor de 5 stele din Antalya, un teritoriu imens, frumos aranjat. Piscinele sunt foarte frumoase, gradina la fel. Plaja foooarte lata, cu nisip.
Locul de joaca pentru copii este bun.
Camerele faine, dar slab izolate. Si la capitolul animatie ar putea sta mai bine. Ma rog, pentru noi este ok, dar pentru cupluri mai active ar putea fi o problema.

Nu stiu ce sa va mai spun. Daca intereseaza pe cineva ceva in mod special... Mai stam aici pana joi si gata vacanta.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Felicia, mie sucurile mi s-au parut f bune, nu sunt ca la bulgari, plus ca fresh-ul de portocale e delicios.

Bauturile imbuteliate scumpe se platesc (bere, whisky, etc), dar sincer nu am avut nevoie de ele...
Apa plata nu se plateste...noi de fapt nu am cheltuit nimic fata de bilet.

Lapte nu i-am facut piticului, ne multumeam cu ce manca dimineata (cu cereale) si seara, o saptamana nu a dus dorul biberonului...

varsta Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisstin

Clyo , ma bucur ca ti-a placut. Din pacate noi nu am avut parte de petrecere pe plaja cu foc de tabara , dar ce e drept am si platit mai putin decat in august. Cred ca a fost bestial........


a fost superrrrrrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Buna.
Am vazut ca ati scris si despre Botanik. Numai lucruri bune.Ma bucur pt si noi am ales acest hotel.
L-am vazut acum un an..dar asa... vreo juma de ora

Felicia si noi tot pe 14.09 plecam.

11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Floricik, o sa-ti placa sigur, eu tot acolo as merge in Turcia daca nu as fi curioasa sa mai incerc si altceva...

Atentie la plaja aia cu pietre, poate gasiti papuci speciali de acasa ca la magazinul hotelului o fi pretul mai mare...

varsta Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Corina sunt si arici de mare in apa?
Ma gandesc sa iau de la Leonardo niste crocsi, ca sunt ieftini rau, nu ca in Turcia.

Flori wow, poate ne vedem acolo

Gata, am luat si voucherele si biletele, mama, se apropie, ce emotii am

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Feli, crocsii sunt OK pt Ili dar nu stiu daca tu poti inota cu ei, daca nu-ti zboara din picioare. Am inteles ca la Leonardo si la Metro au/aveau si papuci de apa. Arata ca niste espadrile cu talpa de cauciuc (sau silicon) si deasupra au panza cu gaurele pe alocuri, sa iasa apa din ei cand inoti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmen spune:

Salutare,
m-am intors de la Botanik,luni. A fost frumos, chiar excelent, ne-am simtit bine, toti au fost extrem de atenti cu noi.Copiii nu au intrat in mare, pentru ca erau valurile foarte mari si plaja cu pietre care te intepau ingrozitor. Dar pana la mare, sunt multe piscine in care te poti relaxa. Va recomand Relax pool, in care apa e incalzita putin si sunt jeturi de apa care te maseaza, e de vis.
In rest spectacole seara de la ora 21.30, inainte de asta este Mini Disco pentru copii.
Parcul de distractii este dragutel, cam putine chestii acolo, oricum sunt toate gratuite si se dau copiii pana ametesc.
Mancarea este buna, chiar am mancat sarmale, mici si dovlecei umpluti. Ciorbe nu exista, doar niste supe crema, care nici mie, nici copiilor nu ne-au placut.
Cameristile sunt foarte dragute, aranjau patul de fiecare data intr-un mod original, cu decoratiuni de genul petale de trandafir,iti aduceau dupa-amiaza cate un cos de fructe, etc.
Personalul, cum am mai zis este foarte dragut, dar unii se uita lung la tine, sa le dai bacsis. Mai ales la venire. Inclusiv in autocar, ni s-a sugerat sa dam ceva la sofer.
Mai ales pentru peisajul oferit de acea minunata gradina botanica si curetenie, ofer nota 10.

Drum bun si vacanta placuta celor care se indrepta spre aceasta destinatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cortez spune:

Frumos, la Botanik am vazut poze pe site. Banuiesc ca ati fost la all inclusive, animatori aveau?
Noi am fost la Kusadasi si am fost foarte placut impresionati,iar animatorii au fost de vis ne-am imprietenit cu ei. Romani din belsug, cred ca 60% din hotel, foarte prietenosi mi s-au parut insa turcii (atat angajatii cat si turistii) si englezii cu care am format diverse echipe la jocurile de pe plaja.

In Kusadasi atat pe plaja cat si in mare era un nisip atat de fin incat cu greu o mai dezlipeai de pe piele probabil era amenajata de catre hotel.Cu toate astea noi am facut baie in mare doar doua zile din sapte, piscinele (4 la numar) erau superbe si suficiente.
Desi mi-as dori ca anul viitor sa merg tot la Surmeli, ma gandesc totusi sa aleg un loc unde se poate distra si copilul nu numai noi. La Surmeli_Kusadasi era un club al copiilor dar era frecventat in special de copii in varsta de pana la 7 ani, iar baiatul meu de 9 ani s-a plictisit un pic pana a reusit sa-si faca prieteni pe plaja.
Iar legat de spaga...noi am dat "spaga" doar baiatului cu bagajele care s-a aratat foarte multumit si surprins de gest, de cate ori il vedea pe fimiu prin hotel striga dupa el Hagi. Si am mai dat o data cameristei care venea in fiecare zi si ne facea curatenie in camera si ne aseza patul cu fundite, iar la baie punea proasoape cu duimul ca nici nu mai stiam pe unde sa le mai asezam.
Pentru ca s-a scris pana acum foarte mult la acest subiect si n-am avut rabdare sa citesc tot, astept cu interes impresii din vacantele voastre pentru a le compara cu vacanta noastra.
O zi excelenta

Mergi la inceput