Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Michelle, problema e ca - NU AM NET ACASA!!!! Nu se poate in felu' asta, ma duc singura si bag dusmanu' in casa!! sa inteleg ca totusi e mai bine acum!!! Asta e bine!
Despre intratu in luna a 4-a, parerile sunt impartie - marea majoritate sunt de parere ca dupa 12 saptamani intri in trim 2 - adica luna a patra, alte pareri sustin ca abia la 13 sapt si 3 zile se termina primul trimestru! Pup!

11+

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

MVB- la ce doctor vii la Iasi?

11+

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

quote:

Despre intratu in luna a 4-a, parerile sunt impartie - marea majoritate sunt de parere ca dupa 12 saptamani intri in trim 2 - adica luna a patra, alte pareri sustin ca abia la 13 sapt si 3 zile se termina primul trimestru! Pup!




Pai sa se hotarasca odata!!!

Justme12+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
Originally posted by RalucaAlexa

Michelle, problema e ca - NU AM NET ACASA!!!! Nu se poate in felu' asta, ma duc singura si bag dusmanu' in casa!! sa inteleg ca totusi e mai bine acum!!! Asta e bine!
Despre intratu in luna a 4-a, parerile sunt impartie - marea majoritate sunt de parere ca dupa 12 saptamani intri in trim 2 - adica luna a patra, alte pareri sustin ca abia la 13 sapt si 3 zile se termina primul trimestru! Pup!

11+

galmita mea



Pt ca 3 zile plus o sapt fac exact 10 zile!Diferenta aia pe care o calculeaza dr...iar calculatoarele.de pe net n-o fac.Si mie pe net imi iesise un DPN,mai devreme,dar dr mi-a adunat 10 zile la UM si apoi cele 9 luni..Si da,marea mojoritate asa considera,ca treci in trim 2 dupa 13 s si 3 z..ca sarcina propriu-zisa nu incepe din prima zi de la ciclu ci un pic mai incolo.
Insa da,dupa 12 sapt riscurile scad destul de mult...ca sarcina deja e fixata bine.

POZE
my baby
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Alina, as vrea sa-ti pot da vreo idee da' habar n-am ce-i in Bucuresti! Vii la mine te duc la doctora mea, da???? Ne spui ce si cum cand vii de la eco da???
Just,:)))) indiferent ce si cum partea buna e ca toata lumea e de acord ca deja in saptamana 12 riscurile sunt mult mai mici pt sarcinuta!!


11+

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Justme, cred ca m-am zapacit...nici nu mai stiu cum sa scriu...Ai dreptate, trebuia sa pun 12+

Billy, nu am fost la eco inca. Azi ma duc la ora 17.00 si sincer nu cred ca se va vedea sexul pt ca e prea devreme..

Eu vroiam sa-mi spuneti si mie la ce clinica sa ma duc pt Dublu Test? Voi unde o sa-l faceti? L-ati facut?

Alina12+

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, mie, la prima echografie, la 7 saptamani si 3 zile, cica, doctorita mi-a adaugat 10 zile la prima zi a ultimului ciclu menstrual, si a zis ca bebe e conceput pe 24 martie. Din parti, eu pe 24 martie nu-mi aduc aminte sa fi facut dragoste... :) Imi aduc, in schimb, aminte de 11 aprilie, asa cum imi iesise data posibila a conceperii conform calculului de pe Net...

Poate va mirati de unde stiu asa de bine, am tinut evidenta pe un calendar, pentru ca aveam CM de 40+ zile (si neregulat) si am citit ca s-ar putea sa fie anovulatoriu...

Fetelor, cine merge la medic azi, maine, va rog, intrebati de uleiul ala de seminte de in, daca e voie sa-l ia gravidele... Eu nu cred ca ies din casa, pentru ca ma doare burta si e si foarte cald...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Fetelor,

Aici pe desprecopii.com la Odisee scrie ca din sapt.14 intri in luna a 4-a!
Deci cum e....?!


Alina12+

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Raluca-este nasol ca nu ai net acasa asa mai iti tineam si noi de urat.si sotul meu era mereu in delegatii inainte dar acum de cand am ramas gravi seful nu l-a mai trimis ca stie ca trebuie sa fie mai aproape de mine.

Alina1976-nu stiu sa iti spun la ce clinica sa mergi ca nu sunt de prin zona ta dar poate te ajuta fetele de aici!

Billy billy-abia astept sa ne spui cum a fost la doctor.eu doar deseara merg deci mai am de asteptat.

Justme25-eu cand sunt intrebata spun cate saptamani am ca sa nu ma incurc cu lunile.am 12 sapt si doua zile azi.

12+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Selene Bunny, semintele de in creeaza contractii....eu asa stiu de la prima sarcina. Eu zic sa nu folosesti.

Alina12+

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput