Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (181)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Flore, celor care te judeca spune-le sa se uite putin in gradina lor, ca sigur nu-s perfecti. Nu are nimeni dreptul sa te judece. Iar daca Cel de sus ti-a dat bebe 2 stie El de ce ti l-a dat. Capul sus, ca o sa fie bine.

Laura, cred ca deja am deocheat-o. azi la pranz a inceput cu fitele. Dupa ce a mancat jumatate a inceput sa-mi impinga mana si sa spuna tu-ti, tu-ti, adica du-te, du-te. De vreo cateva zile cand vrea sa fie lasata in pace spune asa. Asa ne mai distram pe seama ei... Am inceput sa mai intelegem si noi ce spune... parca nu mai vorbeste pasareste ca pina acum.

Lavinia, eu am incercat sa-i dau sa bea, dar organismul era saturat cu medicamente si a refuzat orice, inclusiv apa. Orice inghitea, imediat voma. Asa ca singura solutie a fost perfuzia. Eu saruri de rehidratare am mereu in casa, dar pur si simplu n-am avut cui sa le dau. Le-a refuzat....stomacul... Inca nu sunt foarte lamurita ce s-a intamplat de a ajuns asa.

dandusa, ma bucur ca analizele Crinutei au iesit bine. Nu te mai enerva pentru altii, ca sufera micutii tai. Gandeste-te doar la ei.

acs, drum bun si concediu linistit.

Donia, capul sus. Daca tu plangi, Roxana ce o sa faca. Stiu ca e greu, dar tu trebuie s-o incurajezi... Hai mamica curajoasa, nu mai fi necajita, o sa fie bine.

chinico, ma bucur ca esti bine. Multa sanatate.

Bambo, ce bine ii sta Antoniei cu costumul de baie albastru...E frumusica foc.

tema cu tunsul: Pe Stfey am tuns-o in decembrie, cu aparatul de tuns si apoi am ras-o... eu si cu nasica ei. Apoi la sfarsitul lui februarie am mai "chelit-o" eu odata. Asta s-a petrecut in cadita in timp ce ea se juca. Am ras-o fiindca avea parul foarte moale, parca era de pisicuta. Acum e tare firul si parca mai des.




poze din aprilie-mai
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

salutari!!
ralumat, cu intarziere ca ieri n-am avut parte de pc, LA MULTI ANI, sa fiti in continuare sanatosi-voiosi-frumosi asa cum va stiu eu, poate apuc sa va mai vad la ochi (sau macar la scris) pan'-oi pleca.. multi pupici si de la noi si..tot ce-ti doresti sa se implineasca! sau hai...fie..macar al mai si al mai dintre vise :))

dia, doamne, prin ce va e dat si voua sa treceti... :(( imi pare tare rau ca veniti inapoi cu gust amar, si la propriu, si la figurat... in fine, ce sa mai zic, sa dea domnul sa se repuna fetele rapid pe picioare, ca-n rest..parca mai conteaza ceva cand iti vezi puiu' bolind... sanatate multa!! transmite ganduri bune si bebinutei

..a plecat mama, am facut niscaiva planuri pt o prima vizita de craciun (chit ca m-am uitat la zboruri si mi s-a incretit blana cand am vazut preturile in perioada aia....), a plecat cu lacrimi in ochi tot spunandu-i lu' eric sa n-o uite, ca ea e buni a lui si-l iubeste...of of...greu :((

va pupez pt moment, ma duc sa-nfund cada cu cat nisip o curge di pi mini dupa plaja de azi :))))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Bambo, acum am terminat de privit pozele si sunteti o familie frumoasa.

Cu intarziere, LA MULTI ANI, RALUMAT!

adinazot, ce domnisoara frumusica ai....

Ma tot uit la poze si vad niste mamici de fulguleti tare subtirele ... mie mi-a ramas o burtica.....ca ma doare sufletul cand ma uit in oglinda.

danita, multumim. Ce dulce e el cu "daa urt". De acum sunt mari fulguletii, stiu ce vor.. nu mai merge sa le mai dam ce vrem noi.

asiza, multumim.

saryta, drum bun si concediu placut.

Teutz, multumim.

Dia, ce povestesti tu... e groaznic. Noi tocmai am trecut prin asta. Numai cat ai scris de perfuzie si m-a apucat plansul. Exact la fel a fost si la noi si....nu doresc la nimeni sa mai treaca prin asta. Sa dea DD sa fie bine micutele si sa ajungeti cat mai repede acasa. Multa sanatate. fetitele sa treaca repede.

Deea, mami de Eric... ce mai face cavalerul? E ocupat si el cu planurile? Noi nu cred ca ne mai vedem.... o sa ajungem la mare dupa ce plecati voi. Noi vom merge in concediu prin august. Am sperat sa ne cunoastem, dar se pare ca nu va fi asa. Oricum, ma bucur pentru voi.
Am decis deja, vacanta se face pe litoralul romanesc si la munte, ca mai am cateva cunostinte care si-au petrecut concediul prin spitale in Grecia si Turcia. Nu stiu ce o fi cu bolile astea... Sper sa nu mai facem vreo boacana si in concediu.




poze din aprilie-mai
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Dia, Bebinuta, va trimitem si noi un val de energie de la Bucuresti si va tinem pumnii sa ajungeti cat mai repede acasa! Mi s-a facut pielea ca de gaina cand am citit prin ce treceti cu copiii! Sanatate multa, multa!!!!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

ktrinel, da noroc ca era spital aproape... din pacate de la hotel n-a vrut sa ne cheme ambulanta ca cica nu vine la hotel... si am mers cu taxi la spital, iar oana era aproape lesinata,, pur si simplu nu putea tine ochii deschisi, vorbeam cu ea si nu reactiona in nici un fel.... am tras o spaima de zile mari, nu credeam c ajungem la spital era efectiv leguma, iar jigodiile alea de la receptie nu sau vrut sa cheme ambulanta... de la spital ne-au zis ca bineinteles ca vine ambulanta la hotel... in fine am facut reclamatie mai multe familii la hotel... iar spitalizarea a costat 550 euro si nu stiu in ce masura ii rercuperam de la asigurari, ca dobitocul de agent de turism din rom care ne-a facut pachetul de asigurari- adica asig de sanatate, storno si asig bagaje- a zis ca la copii nu face asig ca e infant si merge pe asig parintilor... si de fapt nu e asa, trebuia facuta asig si pt copil.... ne bagam in ei cand ajungem in tm, numai sa ajungem odata..... asta sa fie paguba mea de 550 euro, iar copilul sanatos .... ada parca e mai bine acum, nu a mai vomitata, ii da bebinuta numai cate o lungurita de apap la jum de ora, ca altfel vomita
va multumim pt gandurile bune, sper sa ne auzim maine de acasa pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Dia, ce rau imi pare ca ati trecut prin atatea! Parca nu-i de ajuns ca sunt copiii bolnavi, trebuia sa va mai faceti griji si din cauza ambulantei si asigurarii. Of, bine ca e mai bine acum, ce emotii cu Oana asa lesinata, groaznic!

Lacramioara, acum sunt bine, multumesc de incurajari. Dar sa te tii marti...

chinico, te-am visat azi noapte-n vis, se facea ca erai anemica si te-ai internat putin pentru analize. Eu venisem in vizita si asistentele se plangeau de tine care mai de care imi aratau cum te strambi la mancare... si cand se strambau ele, te strambai si tu
A fost frumos, m-am bucurat de cunostinta! Numa' ai grija si baga in tine, ca eu in spital in Germania nu vin!

a_deju, da pana la urma pe cand planuiti plecarea?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dia, bebinuta, sa ajungeti acasa cu bine si cu puii sanatosi!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

of dia of ce citesc..:((( saracii de voi...concediu de kk....
sanatate muuulta si putere pana maine sa ajungeti acasa, ca parca toate relele sunt mai usoare intre peretii casei tale..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Dia,hai ca va fi bine.sa ajungeti cu bine acasa..Multa energie pozitiva de la Iasi.

Ar trebui sa pleca si noi pe 10 iulie la delphin botanik..Ce ma fac?

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Dia, ne sa ajungeti cu bine acasa. E groaznic cand copilul e bolnav.

Donia, eu am inceput de azi, ca a plecat sotul la bacalaureat la Suceava si Stefy tot intreaba de el si plange ... si eu pe langa ea. Bac-ul se termina abia pe 9 iulie (cu contestatii si tot tacamul...). S-ar putea sa vina o fuga in week-end-ul urmator, dar nu stie sigur. Si domnisoara a inceput deja cu mofturi la mancare, si altele.... Sper sa ma descurc.

poze din aprilie-mai
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput