America (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Multumesc mult pt ajutor, chiar daca a trecut ceva timp. Trec printr-o perioada grea si am mare nevoie de tata. Mi-a venit si scrisoarea de interviu pt 13 august, la 5 luni dupa fingerprints. Tata are viza pana pe 22 septembrie. Deci as mai avea 5 saptamani de la interviu la 22 septembrie, timp in care sa merg la juramant si sa aplic pt tata. Nu cred ca e timp suficient si as vrea sa ii prelungesc viza cu macar inca 1 luna. O sa completez formularele si o sa le trimit saptamana viitoare. Corina, la tine cat a durat intre interviu si juramant?

In alta ordine de idei, as vrea sa-i cumpar baietelului meu un birou, de genul celor pe care l-am avut noi, cu sertare si loc de scris si pt computer. Aveti idee pe unde as putea sa uit? Ikea?

Sanatate multa la copilasi si pt voua.
Multumesc mult,

3 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Carmenbr, noi am avut mobila de la IKEA si am fost multumiti de raportul calitate/pret. Am mai cumparat mobila speciala pentru copii si a fost mult mai proasta si mai scumpa. Eu zic sa cauti intii acolo.
Arminad, cum sint scolile in oras? De regula trebuie sa mergi in suburbii ca sa dai de scolile bune, de aia intreb. Ma enerveaza groaznic chestia asta, pentru ca as prefera sa locuiesc in oras. Asa am fost nevoiti sa alegem suburbia...

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Andrada, ce-ti veni sa botezi subiectul? Ca nu-l mai vad! Nu mai sintem fete?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Hilde, ce frumos! Mai povesteste-ne!
Cartea se numeste Into the Fire. Ploesti, The Most Fateful Mission of World War II si autor este Duane Schultz
A aparut anul trecut. Am scris titlul cum apare.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Pentru cartea asta autorul a cautat sa ia interviuri supravietuitorilor, poate omul vostru o fi printre ei?!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

quote:
Originally posted by Ramona J

Hilde, ce frumos! Mai povesteste-ne!
Cartea se numeste Into the Fire. Ploesti, The Most Fateful Mission of World War II si autor este Duane Schultz
A aparut anul trecut. Am scris titlul cum apare.

The best thing you can do for your children is to love your wife.



Merci mult, Ramona.
O sa va spun apoi daca corespunde cu realitatea. : ))
Nu stiu ce sa va mai povestesc. Ma gandesc de multe ori sa-l inregistrez pentru posteritate.
Culmea e ca si bunicul a fost in acelasi razboi. Americanii vor merge in Romania vara asta sa-i viziteze pe parintii mei si pe bunicul bineinteles. Nu stiu cat de mult se vor intelege, sper sa fie sora-mea disponibila tot timpul. Engleza bunicului meu e aproape zero iar romana lor e la fel de zero. Nu pot s-o invete. Am incercat dar ne-am lasat toti pagubasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

quote:
Originally posted by Ramona J

Pentru cartea asta autorul a cautat sa ia interviuri supravietuitorilor, poate omul vostru o fi printre ei?!

The best thing you can do for your children is to love your wife.



Il intreb deseara. Autorul s-o fi dus la intalnirile lor, ca se organizeaza intalniri pe toate punctele cardinale ale globului. Au oamenii astia o pofta de viata ceva de speriat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

A vazut cineva meciul Turcia - Croatia? Incredibil! Am ris cu lacrimi si la comentariile de la sfirsitul meciului. O sa fie interesant in Germania la meciul urmator.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Hilde, mergeti si voi translatori! Trebuie sa fie foarte interesant sa asculti povestile lor.
Batrinul care a fost proprietarul casei inaintea noastra a fost si el in WW II, stationat tot prin Africa. Am niste carti pe aici, cred ca le iau la studiat sa vad dac-o fi fost si el in misiunea asta. Pina acum nu m-am gindit la varianta asta.


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:


Mi-ar placea sa mergem, Ramona, dar avem examene de dat.

Mergi la inceput