Puiuti de Randunici 2008!! (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

beyyyy, eu nu am zis ca am copil RAUUUUU!!! am zis ca plange! ce ati vrea sa faca? sa recite din eminescu??? o fi el pui de moldovean, dar pan' "la steaua" mai are (deocamdata o admira, ca si iulia)
niciodata nu voi zice ca e rau (cica daca ii zici cumva il determini sa devina asa! il programezi...)
simo-mimo, si eu ti-am zis, inca de ieri ca vladutz iti seamana!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

ola!

sa scriu acum ca pe urma iar uit ce voiam sa zic...
sa vedeti ce patesc aseara.. alaptam inainte de nani, iar pitica mea imi face un kk de toti banii, care iese pe langa piciorusul ei prin huggies, si se scurge frumos pe piciorul meu si mai departe pe mocheta .. bai eu cred ca fata mea e cea mai kkcioasa de pe crengutza .. macar de ar avea noroc in viata la cat e de kkcioasa

si azi ma apuca curatenia pe mine si am pus-o pe ea sa se joace, are un fel de play-gym din ala cu chestii agatate.. si eu ma duc sa imi vad de treaba mea cu aspiratorul si cand ma uit la ea peste cateva minute dormea de nu avea treaba.. deci metoda de adormit copilul care nu da gres: aspiratorul!

am pus si cateva poze de la piscina si doua filmulete aici

ma duc sa citesc din urma.. si sper sa mai si revin..

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Giani mama lui de butoi.. bai, da poza aia stii ce imi inspira mie? "suparat, suparat sunt Doamne iara.."
Delph eu stiu ca ai sa te descurci! si succes si cu diversificarea!
Deea sa stii ca Bia chiar seamana cu tati..
Simo si tu in butoi?? hai mamicule iesi de acolo! nu te lasa, o sa vina lapticul! think pink!!
mamaaa si Cleme... leleii ce e destrabalarea asta aici?? ia luati cate o pereche de lentile ROZ ca nu se mai poate asa!!
Tuchi super Ilinca cu urarea de dimineatza!

sa va fie de bine intalneala la toate!

Nicoleta sa iti traiasca puiul crestinat!
Vio

si restul fetelor... pana sa scriu inca aceste cateva randuri s-a trezit fata, a si papat si acum mergem iar la piscina..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

I-am luat-o inainte lui Tuchi...

Ariel, Mimo, sunteti niste dragute si tare vreau sa va mai vad! Mimo, sa stii ca purtand pe cap freza actuala probabil n-as da nici eu doi bani pe mine ca doctor, noroc ca nu-s la munca!
Mihutza, vazut poze si filme ce-mi fac poftaaaa. Beeyyy, tu chiar ai nascut??? Arati de nu se poate! Mortala kkcioasa ta mica, sa-i dea Dumnezeu pe atata noroc si pe deasupra. Si o observatie: ai grija la distanta caruselului de ochii ei, mi s-a parut ca are tendinta sa se uite crucis, ceea ce inseamna ca e plasat prea aproape, eventual i-l pui sa nu fie chiar deasupra capului-nu vorbesc aiurea, am fost la randul meu invatata asta.
Delphin, nu ma supar chiar daca-s la CM (gata, pe tine nu ma mai supar, o data imi ajunge ); as umbla cu Iulia toata ziua dar intr-adevar chestia cu masina incepe sa ma streseze serios. Dupa jumatate de ora de racit cu AC, MIE imi curgeau apele, iar eu NU transpir si suport caldura excelent.
Nicol, diagnostic de pneumonie interstitiala pus de medicul de familie...ma abtin! Bine ca te-a ajutat instinctul tau de mama sa nu chinui copilul inutil-auzi, si cu dexametazona! Daca aveti drum prin vara asta, du-o la salina un pic; sau la mare, daca ajungeti (chestia cu aerosolii de mare la mine copil nu a tinut; de la 1 an si jumatate de cand am fost dusa de parinti si pana in ziua de azi eu cand merg la mare a doua zi racesc crunt! Matematic! Dar suport, ca-mi plaaaace). Eu subiectul mare l-am inchis deocamdata, randunoiul mi-a zis un NU atat de categoric incat astept vreo luna sa uite, ca sa redeschid tema . Cu toate ca vine diversificarea si imi va fi mult mai greu decat acum.



Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata, super cafeaua Naty! Mersi, beau si eu adevarata caci ieri am vazut ca nu s-a intamplat nimic ciudat cu Rebecca.

Raportez o noapte nici buna, nici rea..., ma abtin si sper in nopti mai bune!

Nicol, noi am facut rezervari la Neptun Olimp la hotel Cocor de 4 stele, au conditii foarte bune, camere mari foarte frumos aranjate, AC si chiar internet in camera. Tot felul de piscine si de locuri de joaca pentru copii. Nici randunoiul meu ( si nici eu de fapt ) nu vrea sa plecam anul asta din tara.

Giani, imi pare tare rau ca nu ai venit la intalneala, ti-am simtit lipsa! Si iesi repede din butoi ca nu-ti sta in fire. Tu esti vesela si energica de fel. Tunsoarea imi place , dar in poza aia nu, ca tare arati suparata si incruntata. Ce face Andreiutu?

Mimo, ehee, ma mai cert si eu sa sti, dar doar cu cine ma supara tare! Si in general, nu ma supara nimeni asa tare, asa ca e binisor...Doar randunoiul mai scapa pe alaturi si tare ma mai ratoiesc la el! Dar frecusurile astea sunt inerente intr-o casnicie, dau sarea si piperul, nu?
Succes la vaccin, iote ca-n 5 minute , Vladut va fi intepat! Pup micutul frumos sa nu-l doara! Si pe mamica lui care este frumoasa ,dar ea nu stie.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Meyyy, pe mine nu ma lasa sa ma loghez deloc, nici chiar de pe pagina principala! Si voiam sa editez mesajul anterior...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Naty, de ce te-ai trezit asa devreme? Unde-i somnicul tau de pana la ora 10? Offff, eu cred ca niciodata nu o sa mai am sansa asta!

Sa va spun de aseara: la ultima masa, adik la orele 22 i-am dat biberonul pe care-l stransesem special pentru asta, n-a fost ea foarte incantata, dar nici nu l-a lasat balta. Deci, mi-a papat 100 ml din bibe si apoi am pus-o la san pe care l-a papat constiincios ca in fiecare seara! Era apoi super ghiftuita si s-a culcat destul de repejor. Urmatoarea masa a avut-o la 2, deci la 4 ore.Din pacate la 3 s-a trezit plangand, parea ca o doare burtica si am reusit s-o linistesc si s-o adorm din nou aproape de 4, apoi la 5 a papat din nou si a mai dormit pana la 7!
Sunt obositaaaaa...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

My show!!!!

Merg sa vad poze cu Mihutza si Nicoleta, de fapt cu puiutii lor!

Poate mai apare cineva ca ma simt singurtica pe aici...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Salutare randunici!

am fost din nou in Ungaria la dr.
i am repetat urocultura si nu a iesit nimic ,e negativ
nu stiti voi cat sunt de fericita ca daca iesea ce a iesit la noi trebuia sa ma internez cu el sa-i dea antibiotic intravenos
dar bine ca nu e cazul
Eric are 6350 de grame si 63 de cm
mie mi-a zis pediatra sa nu incep diversificarea pana la 5 luni
mai avem un hop de trecut:cistografia in 2 iulie
mamele de baieti!!!!!!!!
cum curatati cocoselul la feciori?
atatea pareri am auzit ca ma doare capul
cred ca de aceea a iesit baccil la urocultura asta ca i-a ramas un pic de mizerie acolo
a zis dr. cand mai trimitem urina la uroculyura sa-l spal cu apa cu betadina de 10-15 ori
va pup

http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mihutza, super pozele de la piscina! Cred ca va simtiti tare bine in apa si Andrei se vede ca-i place, e in largul ei acolo!

Nicoleta, sa-ti traiasca frumusete de baieti!

Blankar, ma bucur ca a iesit bine urocultura in Ungaria si ca te-ai linistit! Multa sanatate micutului!



POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput