gravidute si mamici de Timisoara (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Azi am fost si noi la NPI la Bacos... si suntem ok... nu ne mai vedem decat la 1 an...a zis doctorul... citez "nu de alta dar sa il vad si eu cum merge "
Irina felicitari pentru burtica,... a mea nu se vede inca... dar mai atept... ca pana la 20 de sapt mai e timp

Ank Raul 17.10.2007
si cu bb2
Poze Raulito
www.top-shop.ro/concurs/index.asp?tn=friendhome&parent=4008570&sid=77776 br / " target="_blank"> excursie Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Hello dragi mamici, burtici si bebici!!!

Noi suntem bine desi nu apucam deloc sa mai intram pe net ptr ca nu avem timp.
Miha te inteleg acum cum e sa fii singura cu 2 bebei... ca de luni sunt si eu singura cu amandoi bebei si imi ocupa tot timpul. Beatrice mai trage plansete ptr ca vrea in brate si cand o pun in patut urlaaaaaaaaaa de zici ca o omoara cineva... e tare smechera. In schimb Alex nu suporta sa o auda plangand... zice "mami pange sulioala mea!!! sora mea pangeeeeeeee!!!| si ii face draga draga si gata gata ... o iubeste tare mult!!! sunt fericita !

Fetelor sunteti asa harnice cu scrisul ca nu mai reusesc sa tin pasul cu voi... din pacate! Lasa ca vedeti voi cand vin bebeii ... atunci o sa ma intelegeti si pe mine cu scrisul si cititul din urma...

Cat despre perina de alaptat, mie personal, mi se pare o prostie!!! Am primit si eu una dar e groaznica... am incercat sa o folosesc dar nu pot ptr ca bb nu sta bine pe ea... eu am un scaun in care alaptez si imi este tare comod... la fel am facut si cu Alex 1 an si 3 luni!!! e tare confortabil!

Si in legatura cu neuronii si eu sunt varzaaaaaaaaaaaa!!!Sper sa=-mi mai revin vreodata!!!

Va pupam !!!

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Marti am fost cu Alex sa ne facem analizele alea gratuite la Bioclinica si a fost groaznic. Am stat acolo jumate de ora si abia i=au luat sange lui Alex. L=am tinut 3 persoane si una l=a recoltat. Saracul, am crezut ca mor!
Tati a ramas afara ca lui i se face rau si a venit sa=l i-a afara din sala de recoltare cand a auzit cum face... dar pana la urma au reusit sa=l recolteze...si a plecat fericit cu 2 bombonici acasa... si a zis ca mai vrea sa mearga la tanti sa=i mai dea bobo... cica!!!

Ank, ce tampita e fosta pediatra! auzi sa treaca in fisa ceva ce nu a facut! bine ca ai scapat de ea!!!
Felicitari ptr Raulito! bravo!!! e mare deja...

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Irina ce nume ai gasit ptr printesa ta? nu ne zici? sau ai scris si am omis eu cand am citit???

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Ank se vede si burtica ca doar mai am "numai" 3 luni si ma vad cu domnisoara. Care domnisoara inca are program de noapte.

Mi-am facut update si la semnatura ca ramasesem in urma.

Cristina perna era tare laudata de unele fete pentru perioada de gravi, cica dormi bine cu ea intre picioare. Dar eu am 4 perne mari de puf, vre-o 7 pernite mici tot de puf si inca vre-o 7 perne de la coltar, deci nu cred ca o perna e chiar ce mai am nevoie in casa. Ma gandeam poate o fi utila pentru bb, dar ... poate ii fac o instalatie din pernoacele de acasa.

Poate data viitoare o sa ai noroc cu Alex la recoltat, daca pana la urma a fost fericit prima oara. Poate isi aminteste de bombonici si o sa ii placa.

Eu m-am gandit la Andreea, asta pentru ca pe mine trebuia sa ma cheme Andreea, maica'mea m-a batut toata viata sa imi trec si numele asta in buletin si m-am gandit ca macar fica'mea sa aiba numele asta.
Desi parca mi se pare un nume cam serios.

Ma duc sa imi fac si eu bagajele pentru maine, ca maine imi fac program scurt la lucru si dupa plecam spre munte. Sper sa ma odihnesc mult, mult, mult.
Pupici si un week-end linistit.

26+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

si de la noi ( macar asa din cand in cand ) , stam cam prost cu timpul de scris ( tot zi de zi ) . Eiii ce sa facem creste juniorul si ii trec prin capsor tot felul de idei , iar mami e umbra lui (ca tati e la servici ) asa ca speram sa ne intelegeti ( cu amenintarea ca o sa vedeti si voi cu e ... ) .

pe curand

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Ank iti multumesc ca mi-ai trecut datele.

Dyanira, eu de la inceput am mers la Medici's. Este ok eco de acolo, dar as vrea sa-l vad pe bebe si altfel. Triplul test mi l-a recomandat doctorul. Acum m-ai pus pe ganduri... Oare de ce mi-a recomandat?
Oricum, eu sunt optimista. Sper sa fie bine.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Buna seara!

Ce mai faceti? Noi am facut curatenie azi...ma simt asa linistita ca in sfarsit am reusit cat de cat sa mai fac ceva prin casa...Miercuri vin socrii la noi...asa ca trebuie sa pun totul la punct.

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Cristina , Formula 16 a facut adevarate minuni..sunt freshhh.... la cateva ore dupa ce am luat s-au vazut rezultatele
miha pai daca vin socrii... dai batai

Ank Raul 17.10.2007
si cu bb2
Poze Raulito
www.top-shop.ro/concurs/index.asp?tn=friendhome&parent=4008570&sid=77776 br / " target="_blank"> excursie Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ciao!

Irina, numele Andreea este foarte frumos si nu e deloc serios. Si e si nume de sfant! Si eu as fi pus Andreea dar inaintea mea a nascut vara sotului si i-=a pus numele Andreea fetitei ei. Si ma gandisem si la Bianca dar toti cunoscutii nostrii au fetitele Bianca si am renuntat...

Ank, ma bucur ca te-a ajutat! Si la mine face minuni!!!

Miha, bine ca ai reusit sa faci curat... si eu ma descurc destul de bine singura... aspir cu |Alex ca deeee vrea si el sa ma ajute... fac si papa si calc si reusesc sa fac fata cu bine cu cei 2 bebei ai mei.

De vineri am inceput si noi sa iesim afara si printesei ii place de minune... am fost la padurice si sambata si astazi la socrii in curte toata ziua.
In schimb printesa mea mai are perioade cand vrea numai in brate si cand o pun in patut parca o pun pe foc... e de groaza... in special seara dupa baita cand ar trebui sa fie franta ea vreo ora jumate sta si cand in patut cand in brate,,, cand mai da afara... sau mananca pana vomita... e o mancacioasa!!!



Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput