Sangerari intre menstruatii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalusha76 spune:

buna fetelor. si eu ma confrunt de 2 luni cu sangerarea intermenstruala. as dori sa vb cu fiecare mai pe indelete cum ati rez pb. va rog sa ma contactati la adresa de mess catalusha76. sunt disperata. nuj ce sa fac. doctorii m-au indopat cu medicamente,. Goldi, LAVINUTZA, CU VOI AS VREA SA VB. VAD CA ATI REZOLVAT MS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Eu am inceput sa iau progesteron si deocamdata nu l-am terminat.
Mi s-a mai intamplat, din pacate, ca dupa cateva luni dupa progestative, sa reapara spotting-ul.
Acum, sa vedem ...



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Fetelor si mie mi s-a intamplat cu ceva ani in urma, dar imediat dupa ce incepeam sa iau progesteronul in Z14
Nu dura decat doua zile si imi venea ciclul(la doua saptamani dupa celalat, normal)
Acum stiu ca eu in Z14 nu ovulasem deja ca sa iau progesteronul; eu ovulez muuult mai tarziu. Daca il iau dupa ce ovulez nu am nicio problema.
Chiar daca nu luati progesteron e posibil ca si la mine care luam sa se produca un dezechilibru intre estrogen si progesteron, de aici si sangerarile
Poate va ajuta cu ceva asta...

http://clipedinviatamea.blogspot.com/ - DESPRE INFERTILITATE SI NU NUMAI...

http://www.fertilityfriend.com/ticker/28667f/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

vad ca s-a vorbit de ingrosarea endometrului si singerare si exces de estrogeni,ei bine la mine a fost invers!minus estrogeni si endometru subtire!!!!!
si,ca de obicei,inflamatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Mie mi se intampla la o saptamana dupa terminarea ciclului si a tinut vreo 20 zile. La mine nu e maro, e rosu si doar cateva picaturi pe zi. Am fost la o dr. si mi-a zis ca am endometrita hemoragica. Mi-a dat tratament cu Zanocin, Flamexin si Fitomenodin si m-a pus sa iau iar anticonceptionale. In a doua luna a inceput iar. Acum o sa fac un eco normal si analize la sange si o sa merg iar la doctora sa fac si colposcopie si analiza secretiei si mai vedem. Faza e ca eu mai vroiam un bebe si se pare ca nu se poate pana nu rezolvam problema asta.

Mergi la inceput