noi sagetatoarele (5)

noi sagetatoarele (5) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN NOU CAPITOL!

cap.4, cap.3, cap.2, cap.1


Listuta sagetatoarelor:

23.11.1974 adeea
24.11.1964 atelocin74, sot fecioara
24.11.1966 gabi66, sot peste
25.11.1980 andreea25, sot leu, fiica leu
26.11.1975 delphin, sot gemeni, fiul gemeni
27.11.1975 m_monique, sot leu, fiul sagetator
27.11.1975 dialnyko, sot varsator
27.11.1979 Diana79, sot leu, fiica gemeni
27.11.1981 Anderra (Amdrea)
27.11.1981 Kid, sot gemeni, fiul taur
27.11.1983 Ann Marie, sot berbec
28.11.1976 lalilu
28.11.1976 roxicucu, sot sagetator, fii taur
28.11.xxxx MamiLili
29.11.1978 emanuelaan
30.11.1978 yashy, sot balanta
01.12.1979 arleena
01.12.1976 hanuc, sot taur
01.12.1976 blahblah, sot berbec
01.12.1974 tnicoleta
01.12.xxxx loryna
01.12.xxxx alison, fiul scorpion
02.12.1979 claucia, sot rac, fiica rac
03.12.xxxx MamiAni, sot leu, fiica sagetator, fiul leu
04.12.1976 mistral, sot fecioara, fiica gemeni, fiica leu
04.12.1977 gabi_j
06.12.1967 nemhi, sot leu, fiica fecioara
06.12.1976 nma, sot varsator, fiul rac, fiica leu
06.12.1977 contactnicole, sot leu
06.12.1978 bb_roberta, sot berbec, fiul gemeni, fiica capricorn
07.12.1976 roxanicea
07.12.1976 addinel fetita lui diadaniela
07.12.1982 Dragaica (Andreea)
08.12.1976 Mormelvio (Mihaela Magdalena)-sot berbec
08.12.1977 annnna35
10.12.xxxx evenstar
10.12.1975 Luminel
11.12.1981 mishutza, sot scorpion
12.12.1977 eladea2005
13.12.1971 danyboy
14.12.1976 Nadia1976 - sot leu
15.12.1974 piscotica, sot gemeni
15.12.1984 Ana-Maria21, sotberbec
15.12.xxxx pisik 4ever, sot gemeni
17.12.xxxx Crisa-77, sot sagetator
18.12.1974 davidutza74
19.12.1979 anca_27, sot scorpion
21.12.1971 bmagdaro (Magda)
21.12.xxxx carolada, sot leu
21.12.1979 Ellenuta, sot berbec

Nico, mami de Andra si Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

la noi timpul trece prea repede. uneori parca asi vrea sa se mai opreasca.
andra pe zi ce trece e tot mai haioasa. mereu face cate ceva nou. e tare bine sa ai copii!
in alta ordine de idei eu nu m-am simtit prea bine ieri dar nu am ratat o plimbare in parculet. alex e tare fericit cand suntem toti patru la joaca.
anca fac si eu galerie . nu o sa il faci de rusine pe domnul profesor. eu tin pumnii pt 10 pe linie.
imi aduc aminte ca tare stresata eram in facultate sa iau note mari, sa prind bursa ... acum la acest ultim master (am facut unul si cand am terminat facultatea) m-am bucurat si pt nota 6 (e cea mai mica). prima nota (si singura) a fost 6. sotul a comentat ca din fata de 10 am ajuns la 6. eu care eram insarcinata i-am spus ca pt mine important e doar sa trec examenele, bb e pe primul loc. au venit si notele de 10 desi la mine a fost mai dificil caci am facut master la finante banici desi am terminat politehnica. notele conteaza mai mult pt tine. cand te angajezi conteaza ce sti nu cu cat ai terminat.
alison la mine nu se mai cunoaste curatenia. aspir dimineata si seara e dezastru. andra misuna peste tot. sotul e obsedat de curatenie dar si-a dat seama ca nu avem nici o sansa pana nu mai creste andra. ieri m-a ajutat si el la curatenie si nu intelegea de ce dupa 6 ore trebui sa bagi iar aspiratorul.
eu prefer sa ma joc cu copiii sau sa iesim la plimbare decat sa sterg tot timpul prin casa.
amveam chef de povesti dar a venit stumfita la mine. cum ma prinde se ridica in picioare si trage de mine pana ma joc cu ea.
va pup
ps acum am remarcat ca andra e tare mandra ca mesteca un creion cerat. tot ce prinde baga in gurita. mi-am ridicat si cosul de gunoi caci cum il prinde se serveste din el.

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

hi,la capitol nou!anca,tinem strinsi pumnii!
nico,hai ca m-ai distrat cu andra si creionul si cosul de gunoi ca am ris de una singura!la noi nu avem mari probleme( si nici nu am avut) cu mizeria facuta de sim:el nu e mincacios,nu rontaie nimic(sau aproape) intre mese:nu biscuiti,nu pufuleti,nu dulciuri ,in general.citeodata,vrea maslina si salam gen sibiu-only.ma rog,asta e,ne-am obisnuit...dar pe andra mi-o inchipui ce cotrobaie peste tot si degusta ce-i cade in mina...pa,pup plimbareata mincacioasa si pe voi !

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Buna dragutelor ,

Primiti alaturi de voi o sagetatoare?
iata datele mele:24. 11. 1964 vad ca nu e nimeni la aceasta data ,,, si sotzul FECIOARA .

VA PE TOATE.

gyongyi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

buna dimineata!
o cu lapte de la mine.
atelocin bine ai venit! banuiesc ca esti nascuta in 74 nu in 64 (am tras cu coada ochiului la datele personale). daca gresesc te rog sa ma corectezi.
te asteptam cu multe povesti.
alison nici eu nu prea ii dau andrei intre mese dacat daca ne prinde pe noi ca mancam ceva sau vreau sa stea cuminte sa pot mesteri eu rapid ceva. isi baga manutele peste tot si mereu gaseste ceva de rontait. ieri m-a disperat cu creioanele cerate. a inceput de dimineata si asa a fost toata ziua. pur si simplu nu stiu pe unde le gasea. alex de obicei are ordine la jucarii, iar creioanele stau pe o etajera, sus.
ieri am fost cu andra la ortoped. se pare ca totul e ok. trebuie sa caut acum sandalute pt primii pasi.
anca asteptam vesti si bafta multa!
domnisoara a ajuns iar la mine in brate. vrea si ea sa butoneze. asta dupa ce mi-a carat toate popicele la picioare.
o zi frumoasa tuturor!

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

hello fetele, eu vin cu un 3in1 mild, nu mai pot bea cafea de cand cu . inca n-am vesti, am fost foarte multi la romana scris si azi noapte la 11.30 cand am dat o fuga la uni sa vad daca s-au afisat, inca corectau, sa ma trezesc mai bine ca acuma de-abia vad tastele si merg din nou. sustinerea doar maine. oricum, sunt mai linistita.
nico, banuiesc ca ceara din creioane e comestibila...intreb si eu. probabil o sa stiu mai multe despre asta peste vreun an.
gyongyi, bine-ai venit! mit cinalsz? nu stiu maghiara, mai inteleg una alta, sotul meu da, ca locuim in oras 50% etnie romana, alti 50-maghiara. am colegi la scoala la sectia maghiara si cand vor sa ne distram vb in cancelarie doar in maghiara, sa vada ce prind. chiar ne gandeam sa ne dam copilul, cand o fi sa fie, la gradinita maghiara sa o invete.
alison, ce mai invarti?

pupici si o zi frumoasa!
13+

_

There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in. (L. Cohen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Multzumesc de primire , nma ,dar sint nascuta asa cum am si scris. As dori sa fiu trecuta in listuta asa cum am dat datele.
prietena care mi-a facut adresa este intr-adevar din 74 , dar asta nu conteaza .
te rog sa modifici in lista ! desi as vrea eu sa fiu nascuta in 74 dar...



gyongyi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

atelocin imi cer scuze. o sa corectez imediat. si mie mi-ar placea sa mai am 20 de ani dar sa am si copilasii .
anca si eu in sarcina tot 3 in 1 am servit o perioada apoi m-am ,multumit cu laptic.
nu m-am gandit ca ceara ar putea fi comestibila. nu stiu! sper sa nu mai prinda nici un creio9n prea curand.
nu poti sa suni la facultate sa afli rezultatul?

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Nu face nimic , nma , desi as fii vrut eu sa fie asa , dar daca nu e ...nu e .
va pe toate.

gyongyi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:



gyongyi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

atelocin,bine ai venit,sic sunt mai tinara ca tine(doar cu vreo 3 ani,insa...).dar sufletul nu are virsta!nu-i asa nico?par eu asa batrina si asezata precum virsta mea?pup andra cea curind purtatoare de papuci!anca,bafta si iti marturisesc ca am baut coffee toata sarcina...1-2/zi,eu am citit ca moderatia nu strica...pup,grabita ,de puteri sleita,am muncit azi 12 ore,miine iar....pa!

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput