Mamici care vor naste la Municipal-Bucuresti

Mamici care vor naste la Municipal-Bucuresti | Autor: pusyketa

Link direct la acest mesaj

Hai sa ne strangem sa schimbam cateva impresii,cele care vom naste la Municipal.

Eu voi naste acolo,cu dr.Cristina Vasiliu.

8 week

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikky spune:

Eu voi naste la Municipal cu doctorul Gheorghe Constantinescu.Am nascut si baietelul tot cu dansul si am fost foarte multumita.Am nascut prin cezariana si m-am recuperat foarte bine.

Mihaela cu CRISTIAN-MIHAI(2 ani si o luna)si4 + cu bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

Buna,
Eu am sa nasc la sfarsitul lui August cu Dr.Cristian Peteu. Sper sa fie ok. Doresc nastere normala (cu epidurala) dar se pare ca nu scap de cezariana... Oricum o fi, bebe sa fie sanatos! Va doresc succes celor care nasteti inainte mea, desi se pare ca pana acum sunt cea mai "batrana", am 30saptamani (29 si 4 zile)! Nastere usoara si bebei sanatosi.

carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Hello,

Ba eu sunt prima ... cred ca am 32 sapt. Voi naste in jur de 8 aug, tot cu dr.Peteu. Eu stiu la ce sa ma astept pt ca am facut ceza tot cu el, anul trecut in feb. Asa ca si acum va fi tot ceza. Sper ca totul sa fie ok si sa scap repede din spital.

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria 05.02.2007
BB2 - DPN 11.08.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusyketa spune:

Eu,spre deosebire de voi,sunt la prima sarcina.Dar am tot timpul din lume sa ma "documentez" de pe aici,despre ce...si cum...

8 week

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush spune:

buna!
si eu voi naste la municipal, se pare in jur de 4 noiembrie, cu dr. Anca Florin, cu care l-am nascut si pe David, prin cezariana.
sper sa fie totul ok si de data asta.

Irina, mami de David (15.07.2005) si in asteptarea Sofiei (DPN 04.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusyketa spune:

Mai,dar dr.Anca e profilat numai pe cezariene? Ca pe cine aud ca naste la Anca,e cu ceza...

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush spune:

mda, cam asa umbla vorba despre el ca ar face aproape numai cezariene, eu insa oricum nu as fi putut naste natural, pe cale vaginala, asa ca ... la orice medic m-as fi duc tot cezariana imi facea.
eu am fost si sunt inca destul de multumita de el. ar mai fi loc de si mai bine, dar ... per ansamblu e ok. altfel nu mai alegeam sa nasc tot cu el si al doile copil, nu?


Irina, mami de David (15.07.2005) si in asteptarea Sofiei (DPN 04.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusyketa spune:

Aha!
Nu mai avem "cliente"?

9+

VINE BEBE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Buna! Si eu nasc la Municipal pt. a doua oara, cu acelasi medic. Mai am putin si, dupa o sarcina cu probleme nu-mi vine sa cred ca am ajuns aici .

Sarcini usoare tuturor si pastram legatura. Daca sunt prima care nasc bineinteles ca va pun la curent cu tot .


Diana 37+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusyketa spune:

Nastere usoara,si asteptam impresii!
Cu ce medic nasti?

9+

VINE BEBE!

Mergi la inceput