FIV in Austria cap ( 2)-Germania cap (1)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pisix a plecat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Felicitari noilor gravidute si sarcina usoara.

Vreau sa va spun ca azi dimineata m-a sunat o fata cu care m-am intalnit la clinica din Germania de la NEuwied, sa-mi spuna ca a facut testul de sange si e gravida! Primul FIV si asta reusit in Germania.

In rest succes celor care sunt in tratamente si mai au putin..

cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i94lar spune:

Buna fetelor,
Intru si eu in vorba, desi pana acum doar v-am citit fara sa scriu. Ma bucur ca exista subiectul asta si va felicit pentru informatiile care ne ajuta f. mult.
As vrea si eu sa fac FIV la Viena la inceputul lui septembrie, am scris la clinicile 1 si 4. Goldeness mi-a raspuns si mi-a sugerat sa incep tratament cu anticonceptionale primele 3 zile ale ciclului: "start taking a contraceptive pill (one phase pill) in the first 3 days of your menstrual cycle.
Stiti care sunt aceste one phase pill, a mai primit cineva?



Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i94lar spune:

M-am dumirit ca monofazice sunt toate contraceptivele care au aceeasi doza de hormoni in toate pilulele. Dar mi se pare ciudat sa iau doar 3 zile. Mai face cineva varianta asta?
Multumesc,


Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

I94lar- nu ma pricep la engleza dar nu cumva este vorba sa incepi in primele 3 zile AC ? si nu sa iei doar 3 zile; nu stiu ce efct ar avea doar 3 zile?! daca nu esti lamurita , mai intreaba o data !
Cami - e frumos, inseamna ca dr. Beran super ! eu astept inca sa mi raspunda, pana cand ziceai tu ca este in concediu ? tu cand pleci ?

bafta tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

i94ilar si eu zic ca dr asta a vrut sa spuna, sa iuei pastiluta incepand din prima, a doua sau a treia zi a cm...
de obicei asa se face, nu e obligatoriu sa fie din prima zi a cm...

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i94lar spune:

Pai da, uite la asta nu m-am gandit! Noroc cu voi . Va astept in continuare cu vesti bune.

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GArGAritza27 spune:

Buna fetelor
Kitta multumesc mult pt incurajari si p-romit ca miine intru si va povestesc pe scurt situatia mea, acum nu mai am timp trebuie sa plec la cosmetica sa ma fac frumoasa...
Va poop pe toate
"Spernata moare ultima"

quote:
citat din mesajul lui KITTA

Gargaritzaparerea mea este in primul rand sa mai ceri si sfatul unui alt medic. Iti spun pe scurt povestea mea poate te incurajez, nu ca as fi reusit ...incaDupa ce m-am mutat din motive proaste la MNL am urmat 3 tratamente, aceleasi nimic schimbat, in urma carora nu am ajuns la FIV si mi s-a propus cu ovocite donate. Apropos daca in final te intereseaza costa 3500 Eur deci doar cu 500 eur mai mult. Eu ma refuzat varianta cu donate si o sa o refuz in continuare atata timp cat mai vad rosu in fata ochilor cel putin o data pe luna. Deci, m-am mutat inapoi la Giuly si anul trecut am avut un ovocit fecundat din 3 sau 4 si ala a incercat sa se prinda dar nu a vrut sa stea prea mult. Bhcg = 14. Deci, mie una mi-a dat incredere ca s-ar putea. Nu stiu ce inseamna la tine menopauza precoce, dar daca te tin corzile financiare eu zic sa nu pierzi timpul pe meleagurile noastre dargi, lasa-le doar pentru turism si pentru treburi asa de importante mergi in strainatate, oriunde de la Szeged incolo.Eu cand am venit la Viena nu au pomenit nimic de donate, eu zicandu-le tot istoricul meu cu cele 3 incercari esuate. Ba mai mult i-a si bodoganit pe dr. care nu mi-au schimbat nimic in tratament si nu au fost de acord cu o inhibare atat de lunga. Mi-au mai dat si DHEA (in Romanica inca doctorii nu au auzit de asa ceva) care cica ar ajuta la imbunatatirea calitatii ovocitelor in speciale la femeile cu rezerva ovariana scazuta, adica putini dar macar buni sa fie. Deci, eu macar incerc si altceva si apoi aici se fac si analizele genetice, am rog nu chiar complete, dar macar poti stii ce si cum care e cauza.
Depinde de ceea ce vrei tu in viata, daca te grabesti sa ai un copil sau esti pregatita sa stii ca nu e al tau in functie de starea reala a ta, dar totusi raman la parerea sa nu mergi numai pe mana unui dr. Mie, oricum nici Marinescu nu mi-a spus nimic de donate.
O sa intreb eu la Wunschbaby oricum cum sta treaba cu donatele, dar mai intai sa nu creada ca este pt. mine.
MRLmaine ma duc sa rezolv cu datoria ca pana acum am fost cu capul in nori. Maine sunt aproape de farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Kitta, tin pumnii pentru eco de maine.

Bafta tuturor fetelor.

Mirela 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Voi toate ati solicitat o prima intrevedere cu ei inainte de a incepe tratamentul efectiv?

Mergi la inceput