***LMACapsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Am si eu o intrebare referitoare la chilotei: aveti idee daca se gasesc, separat, chilotei din aceea de pus peste pampersi, cum sunt cei din seturi - rochita -chilotei (pun un link, nu stiu daca o sa mi-l ia ca sa intelegeti la ce ma refer http://www. hellokids. ro/produse/detalii/rochita/11/?sex=fete)??

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a0da9d9a5b58ded6a7a52" target="_blank">PENTRU ANA, LA 1 AN


Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by kid

Am vorbit cu dr juniorului si mi-a spus ca e imposibil sa fi facut febra asa mare de la vaccin si ca e posibil sa aiba o infectie urinara sau o sinuzita si sa-i dau antibiotic - augmentin si zynat. Nu stiu cum a ajuns ea la concluzia asta prin telefon, oricum nu intentionez sa-i dau antibiotic (nici n-am si nu pot sa iau fara reteta), daca cumva mai face febra, merg cu el la spital.


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia





Kid sanatate multa pentru Junior!! Poate totusi febra e de la vaccin, si eu as zice sa nu ii dai antibiotic dupa o consultatie telefonica.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a0da9d9a5b58ded6a7a52" target="_blank">PENTRU ANA, LA 1 AN


Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor azi puiutul meu a facut 1 anisor.Sunt asa de mandra de el(sunt sigura ca stiti de ce vorbesc)Doamne ma gandesc unde a trecut asa de repede anul acesta?Paraca ieri veneam cu el acasa,mic si amarat,urat si plin de par...........Acum ma uit la el si nu-mi vine sa cred ca a crescut atat de mult.

La multi ani puiul mami sa cresti mare si sanatos si sa fi mereu la fel de vesel cum esti acum.Mami si tati te iubesc mult, defapt acum prin tine traim!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE INTALNEALA

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

quote:
Originally posted by Madi

Am si eu o intrebare referitoare la chilotei: aveti idee daca se gasesc, separat, chilotei din aceea de pus peste pampersi, cum sunt cei din seturi - rochita -chilotei (pun un link, nu stiu daca o sa mi-l ia ca sa intelegeti la ce ma refer http://www. hellokids. ro/produse/detalii/rochita/11/?sex=fete)??

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a0da9d9a5b58ded6a7a52" target="_blank">PENTRU ANA, LA 1 AN




De ce vrei sa-i pui chilotei peste papmers? Este asa de cald ca nu cred sa mai aiba nevoie de inca o sursa de caldura.

Sau daca ati trecut la chilotei deja sa ma scuzati inseamna ca tu ai o domnisorica in toata regula Si io vreau sa incep sa il invat sa nu mai faca in pampers insa cred ca procesul v-a dura destul de mult]

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”




Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE INTALNEALA

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

kid, mica, mersi de inf despre pampersi. o sa-i iau, chiar daca maine nu prea se anunta vreme grozava.

Mica, unde plecati in concediu? plecati si cu maia?

kid, nici vorba de antibiotic pana nu ai un diagnostic clar. daca vrei sa te simti mai in siguranta, da o fuga maine pe la 9-10 la un spital de copii si fa-i analize de sange, iti da rezultatul la ora 2. in functie de analize se stabileste daca e sau nu infectie, si de-abia atunci iti pui problema de antibiotic.

legat de ml de nurofen, eu dupa interventia de la urgenta mi-a dat doctora sa-i dau 7ml alternativ nurofen si panadol la 4 ore - of course ca nu m-am aruncat decat pana la 5 ml, ca 7 mi se parea prea mult. una peste alta, daca nu reusesti sa i-o scazi cu antitermice, incearca sa-i faci impachetare cu prosop rece.

vaccinurile astea dau o gramada de batai de cap - eu nici nu m-am gandit inca ce si cum si care-i fac, desi ne apropiem de un an. Mie mi-au dat insa batai de cap in trecut - daca ati stii cat am analizat la un fost job vanzarile de infanrix, priorix, engerix, havrix, cate bugete si forecasturi am facut pentru ele, nu-mi vine sa cred ca iar ma lovesc de ele!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Multumesc fetelor pentru sfaturi!
Am fost cu juniorul la spital, i-au dat un supozitor cu diclogesic, avea 38.5 temp. Mi-au spus ca cel mai probabil e reactie de la vaccin si sa-i dau panadol 4 ml la 8 ore si daca dupa 3 zile tot mai face febra sa merg iar la consult, ca e posibil ca febra asta sa fie si inceputul unei infectii. Eu sper sa nu fie cazul. Nu are nimic la plamani, mi-a spus dr ca are putin rosu in gat, dar ca e foarte posibil sa fie de la urlat, ca nu m-am inteles deloc cu jr la spital si a urlat intr-una, iar in gat s-a uitat la sfarsit.
Noi maine ar trebui sa mergem la munte, inca nu m-am hotarat daca sa anulez plecarea sau nu... Oare ii poate face rau schimbarea de aer?




Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

quote:
Originally posted by kid

Multumesc fetelor pentru sfaturi!
Am fost cu juniorul la spital, i-au dat un supozitor cu diclogesic, avea 38.5 temp. Mi-au spus ca cel mai probabil e reactie de la vaccin si sa-i dau panadol 4 ml la 8 ore si daca dupa 3 zile tot mai face febra sa merg iar la consult, ca e posibil ca febra asta sa fie si inceputul unei infectii. Eu sper sa nu fie cazul. Nu are nimic la plamani, mi-a spus dr ca are putin rosu in gat, dar ca e foarte posibil sa fie de la urlat, ca nu m-am inteles deloc cu jr la spital si a urlat intr-una, iar in gat s-a uitat la sfarsit.
Noi maine ar trebui sa mergem la munte, inca nu m-am hotarat daca sa anulez plecarea sau nu... Oare ii poate face rau schimbarea de aer?




Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia






Io zic ca aerul de munte ii v-a face bine si la urma urmei tot ce-i dai acasa ii poti da si la munte.nu are rost sa va amanati plecarea daca jr. nu mai are febra si faceti doar tratament.Asta este parerea mea desigur,tu esti cea care hotarasti! sa-i scada febra si sa se faca repede bine!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE INTALNEALA

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

an, am ris cu placere citind postul tau, da cred ca din cauza ta am scris ieri , drum bun, distractie sa ai si munca cit mai putina

la multi ani, sanatate si fericire ptr micuti de doxinu, ralucami, alexalice, mary_lou, sa fiti iubiti

liviana, aici asa se da la 1 an, asta e grila lor, si la dominic am respectat=o(cu exceptia vaccinului contra varicelei ca facuse boala)deci la 1 an se da asa vacinul conjugat ptr pneumococ(ultima doza)vaccinul conjugat ptr meningococ, vaccinul contra varicelei, si RRO (prima doza)http://www.msss.gouv.qc.ca/sujets/santepub/vaccination/index.php?calendrier_de_vaccination aici se vede pe situl guvernului calendarul, nu te obliga nimeni sa vaccinezi, e alegerea ta. eu pe dominic l=am vaccinat, la david imi era frica doar din cauza alegiei la ou, acuma e ok, am citit si eu despre rro si autism, dar pina in momentul de fata nu s-a demonstrat ca ar fi o legatura. merci mult, tare ma bucur ca nu mai avem probleme cu alergiile, reflexele mele au ramas, dar sint reflexe bune, cu mincare si viata sanatoasa

nu mai stiu daca v-am zis, am 80 kg.mai am cale lunga, cam 15 ca sa ajung la cit avea inainte de prima sarcina,

mica, drum bun si distractie placuta sa aveti.imi pare rau sa aud de bubite,

kid,poate e un virus, copilasii isi revin surprinzator de repede. daca acuma e lat bolnav, in citeva ore zburda, tine-l sub observatie, si daca e ok o cura de munte nu-i face rau

sobi, aici se cheama little swimmers sint de la pampers si sint si de la huggis

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Mergem la munte, sper sa-i faca bine juniorului. Daca totul e ok si juniorul se simte bine, stam pana joi.


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Pepsica, multumesc frumos pt raspunsuri. O sa-i fac si eu ROR-ul pana la urma. Felicitari pt scaderea in greutate!
Doxinu, petrecere frumoasa si sa ne spui cum iti ies melcisorii!
Alyna24, ne arati si noua pozele profesioniste facute lui David? Sper sa facem si noi unele maine.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din IUNIE-Iulie

Mergi la inceput