Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Offf.... luca2008 am avut o banuiala si am citit la fetele de la FIV care spun ca cica valoarea FSH ar indica multe despre rezerva ovariana. Tu ce varsta ai? Valoarea FSH e ca si cum ai fi la faza ovulatorie... poate tu ovulezi mult mai repede, ce sa zic?? Totusi nu e o valoare exagerat de mare, asa ca eu spun sa mergi si la ginecolog si la endocrinolog sa te sfatuiasca. Sa ne povestesti si noua ce solutii primesti. Pana atunci te sfatuiesc sa citesti cat mai des Acatistul Sfantului Stelian si Acatistul Sfantului Nectarie cu multa credinta si nadejde. Acestia au ajutat foarte multe femei sa aiba copii. O aspiranta care acum e deja mamica, Aditi mai exact, a ramas gravi si acum are baietel cu toate ca avea o prolactina muuuuult marita si medicii nu-i dadeau nici o sansa... era in pragul menopauzei dupa stiinta medicala. Asa ca minuni exista acolo unde exista credinta. Stii cum e: daca vei pune pe primul loc dragostea fata de Dumnezau si toata nadejdea ta la Sfinti, toate celelalte se vor adauga din mila Domnului. Pup fata! Mult curaj si multa credinta! Va fi bine!!!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

sunt fericitaaaaaaaaaaa
am vazut bebe mic....are 5,6 mm......de zi sunt in saptamana 5 plus o zi.....doctorul marinescu era foarte fericit.....mi-a dat sa iau acid folic....ceea ce v-as recomanda si voua care sunteti aspirante ca imi pare rau ca eu nu am luat si inainte......face foarte bine....este si un supliment alimentar si face bine pt un viitor bebe....

si mi-a mai dat duphaston.....pt sustinerea sarcinii.....2 pe zi....

doamne fetelorr....toate doamnele asistente de la infertilitate din giulesti erau fericite ieri cand au vazut ca a mai aparut o gravidutaaaaaaaaa......

ma bucur ca a mai aparut o preoteasa printre noi.....si ca ne mai ajuta si ea cu sfaturi.....

eu si bebe suntem bine....mancam bine....nu am greturi...doar ca am stari de somnolenta.....

va multumesc pentru grija voastra pentru mineeeeeeeeee.....

va pup si revin.....

5+

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Off, Anadomnica,nu-mi vine sa cred...
Este adevarat ca am aproape 39 de ani , ca am facut anul trecut
tratament pentru endometrioza cu differilin care mi-a indus menopauza pentru 6 luni.Abia in decembrie mi-a revenit menstr.Eu credeam ca imi revin mai greu din punct de vedere hormonal dupa tratament....dar la asta nu ma asteptam.Maicuta Domnului sa ma ajute sa trec cu bine si peste asta!....Si eu ma pregatesc pentru FIV......Am credinta ca totul se va rezolva cu bine!!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

cami FELICITARI!!! Cred ca esti in culmea fericirii... mai ales ca ai vazut si bebele mic in burtik!!! Ce minunatie!!! Ce binecuvantare!!! Iti doresc sarcina usoara si sa fiti sanatosi si mancaciosi!!! Pupi multi, poate se ia si la mine!!!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Cami , fata draga!!!
Ce bucurie trebuie sa fi simtit!!!!
Sarcina usoara in continuare!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

luca2008 - sa-ti ajute Maicuta Domnului! Cand te programezi pt. FIV? Eu zic ... avand in vedere situatia, mergi la un preot sa iei binecuvantare si sa tii un canon 40 de zile inainte de interventie, cu post trupesc si rugaciuni... si ce te va mai sfatui preotul. Sa te rogi cu multa credinta si prin toamna sa dea Domnul sa te trecem si pe tine pe lista cu minunile noastre dobandite prin rugaciune!!! Doamne ajuta!!! Minunile chiar exista!!! Sfantul Nectarie mai ales... multe minuni a facut si la noi in tara pt.cele ce i s-au rugat cu credinta, si acestea au spus minunile savarsite cu ele la toata lumea ca sa se intareasca credinta si sa se raspandeasca vestea minunilor sale!!!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Diazavate, ma bucur ca ti-a ajuns plicul, doamne ajuta
Cami , ma bucur ca l-ai vazut pe bebe mic, sper sa nu ai greturi nici de acum inainte
Luca, cind faci fiv?cu dr ai vb de rezultatul de la fsh? ce -a zis?sper sa fie bine
Va pup pe toate
Meda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

luca.....cu ce medic vrei sa faci FIV-ul....???? eu zic sa alegi unul foarte bun sau sa mergi in alta tara caci costa la fel....am o prietena care a facut la turci..,..si cica a fost bestial.....astept detalii daca te-ai hotarat deja....

5+

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Anadomnica, multumesc din suflet pentru
cuvintele tale pline de mangaiere.
FIV-ul ar trebui sa-l incep prin septembrie....Cami ,
tu sti unde...
Ce sa zic , acum 2 minute m-am programat la endocrinolog
Am citit ca FSH este secretat de glanda hipofiza..glanda
care mie mi-a fost blocata 6 luni dupa operatia laparo
unde mi-a descoperit endometrioza.Ma gandesc sa-mi fac si
anticorpi mulerieni (care cica sunt mai relevanti in depistarea rezervei ovariene)pana la intalnirea cu endocrinologul.
Meda nu am apucat sa vorbesc cu doctora despre rezultat .
Spre sfarsitul lunii o mai intalnesc.Dragele mele sunteti minunate.
Multumesc pentru sustinere, am inca o dovada ca sunteti minunate.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Cami, esti insarcinataaaaaaa????????????

Felicitari din tot sufletul, sa ai o sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos !

Nu am mai intrat de multicel si abia acum avusei un pic de timp sa intru sa va citesc. Fug repede sa citesc din urma !
Pup toate fetele dragi


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput