Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(9)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Valentina am ajuns cam in 4h pentru ca la Ruse am aiurit un pic drumu..la fel vro 20j min am pierdut in varna invartindu-ne.. Se poate face si mai putin. Am ajuns cam in jur de ora 15. Ma bucur mult ca te-ai linistit, crede-ma vei fi incantata. Pentru copii va fi super tare - au ce face, unde se juca.Si cu cine ca sunt fooarte multi pe acolo. Si e raport excelent calitate/pret. O alegere excelenta ai facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

quote:
Originally posted by sugubina

Valentina am ajuns cam in 4h pentru ca la Ruse am aiurit un pic drumu..la fel vro 20j min am pierdut in varna invartindu-ne.. Se poate face si mai putin. Am ajuns cam in jur de ora 15. Ma bucur mult ca te-ai linistit, crede-ma vei fi incantata. Pentru copii va fi super tare - au ce face, unde se juca.Si cu cine ca sunt fooarte multi pe acolo. Si e raport excelent calitate/pret. O alegere excelenta ai facut.






Prin ce agentie ati luat bilete ?

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

geniest

Prin aatravel.ro. S-au purtat tare bine-de fapt ei au recomandat Atlasul cand nu am mai gasit loc la Mimoza (bine, si noi am studiat despre el dar si recomandarea lor s-a dovedit buna)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

V-am gasit pana la urma, dupa ce am postat un subiect aiurea si nu-mi raspundea nimeni

As vrea sa merg si eu in Bulgaria anul asta (am mai fost in aprilie trecut la Nisipuri, la Astera, dar nu era sezon) in a 2-a jumatate a lui august, si inclin spre Riu Miramar din Obzor, dar acum m-ati pus pe ganduri cu Kaliakra Albena.
Am un copilas de 3 ani si 8 luni....si as vrea ceva 'family'.
Ce ma sfatuiti sa aleg? Mai merge cineva in perioada 16-28 august??

Stiti ca daca e grup mai mare, se negociaza tarife mai bune la agentii, deci ar fi pacat sa nu profitam, mai ales ca ne intalnim atatia pe acest minunat forum!!!


Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Adialex, unde mergi tu, ca am vazut ca pleci in 16 august???

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

sugubina m-ai incantat !! daca as putea merge , maine as pleca !

multumesc !

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

quote:
Originally posted by sugubina

Buna


Per total am cheltuit vro 200 de eur, doua persoane 7 zile, majoritatea pe chestii din bazar (marca lor Rose of Bulgaria ma fascineaza, miroase suuper si am cumparat si gel de dus, crema, sampon, sapunuri..).Zic eu rezonabil. Va recomand sa alegeti acest hotel datorita facilitatilor excelente pentru copii (cand o sa am bebe vin sigur cu el aici!)
Daca mai vreti sa aflati altceva sa ma intrebati:) am si pics-http://www.flickr.com/photos/27197553@N05/



Multumim Sugubina ,citind postarea ta, mai ca-mi pare rau ca nu am dat mai multa atentie ofertei pt Atlas pe care mi-o facuse agentia.
Dar, acum asta este.
M-ai facut curioasa ...cum este cu cosmeticalele astea de trandafiri?
Sunt de calitate? ce pret au? Sunt de mai multe marci?CAre sunt produsele?Le-ai folosit deja?
Mai exista parfumul ala bulgaresc de trandafiri, care pe vremuri era in fiole mici si apoi intr-un ambalaj de lemn, cu capac?
Si care te traznea cu mirosul, pur si simplu....Chiar as lua unul din ala, imi aduce aminte de copilarie,atunci imi placea sticluta aceea mica pe care o gaseam prin geanta bunicii, pusa bine in casa mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geaninaelena spune:

Corina75 poti sa imi dai mai multe detalii despre Astera? asa vrea sa stiu parerea ta despre parcare, camere, mancare, piscine.
Noi mergem din 28 iunie acolo...mai avem putin...

Gia mamica fericita de Iulia Antonia (13.03.2007) si Mihai (14.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Corina, hai cu mine de pe 3 august la Kaliakra

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Roxana, ce rau imi pare ca nu ma fost mai repede pe faza....creca nu mai gasesc acu locuri...si eu am co in a 2-a jum a lui august...nu mai am ce face

Geanina, de Astera doar de bine: parcarea e pazita, partial in fata hotelului, partial in lateral, depinde cum prinzi loc.
Noi am fost in aprilie anul trecut, nu era sezon, dar am ramas impresionata de bulgari.
Hotelul arata f bine, camerele la fel, mari, mancarea (demipens) super ok. Noi am folosit piscina interioara, e ok desi destul de mica ptr cat e de mare hotelul. Piscinele exterioare sunt undeva la mezanin, se lucra la ele atunci, dar cred ca sunt ok. Nu le-am vazut cu apa. Au si ptr copii.
E destula harmalaie acolo, ca au si cazino, dar per ansamblu e bine.
E despartit de plaja de soseaua interna a statiunii si de ceva chioscuri. cred ca se plateste separat ptr sezlonguri si umbrele, habar nu am daca intra in pretul hotelului (noi in aprilie nu puteam face plaja...)


Mai spune cineva ceva de RIU MIRAMAR OBZOR??
Pe unde s-a mai scris de el ca nu prea am timp sa caut??

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput