Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

quote:
Originally posted by valipop

Noi mergem la Nisipuri cu copiii personali (1.5 si 8.5 ani). Avem nevoie de ceva documente la frontiera pt. ei? Noi trecem cu C.I. Cum se procedeaza cu copiii?

Valentina si capritele Maria 10.01.2000 si Zoe 18.01.2007



Pt copii trebuie neaparat sa aveti unul dintre voi pasaport si sa fie trecuti pe pasaport. Altfel nu se trece granita. Pt adulti e ok cu C.I. la copii minori trebuie pasaport.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Noi am fost de pasti si 1 mai la Albena. Am stat la hotel Gergana 4 stele . Daca vrea cineva informatii suplimentare i le ofer cu placere .
Daca ar fi sa mai merg m-am duce la Kaliakra de data asta.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valipop spune:

Bianca multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

nu sa intors nimeni din concediu sa ne spuna si noua cum a fost?




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns torna spune:

quote:
Originally posted by Biancas

Noi am fost de pasti si 1 mai la Albena. Am stat la hotel Gergana 4 stele . Daca vrea cineva informatii suplimentare i le ofer cu placere .
Daca ar fi sa mai merg m-am duce la Kaliakra de data asta.



Bianca,
Chiar as dori informatii suplimentare, noi vom merge curand tot la Gergana.
Ma intereseaza orice ne poti spune. Printre altele:
Ati avut loc in parcare? Ati platit?
Pe la ce ora ar fi mai bine de ajuns? Ca si altor fete mi-e teama de camera la parter.
Am inteles ca din trei corpuri, unul e renovat f. recent. Avem vreo sansa sa optam pt. acesta?
Ce anume te-a nemultumit?


Multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Si noi am fost anul trecut in Bulgaria si vom merge si anul acesta. Matei va avea atunci 11 luni, dar nu-i voi da mancare de la restaurant. Este buna, dar nu mi se pare totusi ok pentru copii asa mici. Ii voi lua borcanele, fructele probabil i le voi da proaspete de acolo, poate si iaurt, dar pentru pranz voi lua borcanele. Anul trecut in Nisipuri am vazut la super marketuri si borcanele pentru bebelusi, nu stiu cum este in Albena.

Pentru minori sunt doua variante: pasaport individual sau sa fie trecuti pe pasaportul unui parinte. In timp cea de-a doua varianta este mai ieftina, dar asta inseamna ca nu pot pleca fara parintele respectiv in strainatate.

Bianca, de ce ai alege Kaliakra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antonel spune:

Multumesc pentru raspuns LAVI02 si BEBE BECA, dar Lavi cum nu exista vedere la mare?!Putin dint-o parte tot este.Chiar nu a fost nimeni la LAGUNA GARDEN sa ma lamureasca?Bebe Beca tu stii sigur ca a procedat cineva asa?Daca nu merge...?!Insist si intreb daca a fost cineva la acel hotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

quote:
Originally posted by antonel

Multumesc pentru raspuns LAVI02 si BEBE BECA, dar Lavi cum nu exista vedere la mare?!Putin dint-o parte tot este.Chiar nu a fost nimeni la LAGUNA GARDEN sa ma lamureasca?Bebe Beca tu stii sigur ca a procedat cineva asa?Daca nu merge...?!Insist si intreb daca a fost cineva la acel hotel.



Eu am fost anul trecut la Laguna Garden.
Uite postarea mea de atunci:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102689&whichpage=17

Intr-adevar Laguna Garden nu are vedere la mare.Laguna Beach are si are si Laguna Mare dar Laguna Garden desi e ff aproape de plaja nu are vedere la mare.Pt noi nu a fost un inconvenient.
Daca mai ai intrebari..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Torna tot ce pot sa iti spun e sa nu va grabiti sa ajungeti. Pt ca mai repede de ora 12 nu va cazeaza. Asta in cel mai fericit caz. Noi am ajuns in jur de ora 10 si am stat in holul hotelului pana la 12.30 cand s-au eliberat camere si s-a facut curatenie. Am mai vb si cu alte persoane care au fost in Bulgaria si la fel i-a cazut si pe ei.
Despre hotel pot sa iti spun ca m-a dezamagit putin...e langa rezevatia naturala Baltata (stiam asta cand am ales hotelul dar...)si noaptea se auzeau broastele cum cantau. Nu vreau sa ma gandesc cati tantari vor fi acum vara, noi am fost la sf lui aprilie-mai si inca nu erau tantari. Te sfatuiesc sa mergi cu crema e dat pe corp Off daca stati seara pe terase. La balcoane sunt plase de tantari dar....chiar sunt curioasa dupa ce veniti sa imi spui ce parere ai. Camera e curata, sunt 3 lifturi din care 1 e pt personal dar mai urcam si cu ala. Noi am stat la etajul 9 din 10.
Loc de parcare am avut, era chiar pazit si nu am platit nimic. Cand am intrat in statiunea Albena ne-a dat un card (statiunea are bariera)iar cand am plecat am platit la hotel 5 leva =10 lei pt 6 zile. Despe hotel renovat sau nerenevot nu stiu ce sa iti spun, eu stiu atat ca Gergana se numesc acum si celelalte doua de langa (lant de 3) si noi am stat in primul... Mie mi s-a spus acolo ca stam unde am fost repartizati de agentie, cu care hotel are agentia contract.
Partea putin urata e ca e putin departe de centrul statiunii, noi mergeam in statiune cu trenuletul costa 2,5 leva/drum de persoana iar pt copii 1 leva. Bani poti schimba in holul hotelului(lei sau euro), la multe magazine poti cumpara si pe lei si in euro. Nu trebuie sa schimbi euro, schimba cati lei vrei, 2 lei = 1 leva, 1 E= 2 leva.
Per ansamblu a fost f bine, chelnerii draguti, mancarea buna....inchetata multa si la fiecare masa, prajiturele multe, fructe.. In fiecare seara la restaurant era o formatie care canta, se mai si dansa uneori.
Sezlongurile costau 5 leva parca...nu mai retin exact pt ca noi nu am avut nevoie. Hotelul are si piscina interioara dar la hotelul al doilea...cel din mijloc. In fatza fiecarui hoel este loc de joaca pt copii pe plaja. La hotel este si salon de masaj, cel mai ieftin masaj (la cap) e 15 leva. Lucruri ieftine de cumparat gasesti in statiune, cele de la hotel sunt mai scumpe. Plaja e curata si am gasit scoici mari si frumoasa pe plaja.
Sper ca te-am ajutat cu aceste detalii.
Vacanta placuta si sper sa veniti bronzati si multumiti.



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns torna spune:

quote:
Originally posted by Biancas
Sper ca te-am ajutat cu aceste detalii.
Vacanta placuta si sper sa veniti bronzati si multumiti.



Multumesc frumos Bianca.
Chiar m-ai ajutat cu toate aceste informatii.
Nu luasem in calcul posibilitatea tantarilor la Albena, nu ma gandisem la asta. Si eu cand am ales hotelul ma gandisem la rezervatia Baltata ca la o padure/parc/gradina frumoasa, dar inteleg ca ar fi mai mult o mlastina. Asa ca vom merge pregatiti sa luptam cu eventualii tantari.
Cu siguranta va voi relata impresiile mele despre Gergana, Albena si vacanta noastra, cand ne intoarcem, in iulie.

Vacanta frumoasa tuturor!


Mergi la inceput