Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

quote:
Originally posted by Roxi74

Am vazut ca cineva era interesata de Riu MIramar din Obzor. NOi am fost acolo anul trecut si am fost super incantati, drept pentru care anul asta vom merge iar, mai precis peste 2 saptamani.Anul trecut am fost prin agentia Solis Travel si totul a fost ok, foarte amabili si prompti. Anul acesta am facut rezervarea direct la hotel si am iesit mai ieftin decat prin agentie. Sper ca va fi in regula si nu si-au schimbat atitudinea. Mai merge cineva in perioada 25 iunie-2iulie?




Noi mergem de pe 30 iunie pana pe 13 iulie, dar mergem la Riu Helios Bay in Obzor.
Stii cumva ceva de acest hotel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

quote:
Originally posted by Roxi74

Am vazut ca cineva era interesata de Riu MIramar din Obzor. NOi am fost acolo anul trecut si am fost super incantati, drept pentru care anul asta vom merge iar, mai precis peste 2 saptamani.Anul trecut am fost prin agentia Solis Travel si totul a fost ok, foarte amabili si prompti. Anul acesta am facut rezervarea direct la hotel si am iesit mai ieftin decat prin agentie. Sper ca va fi in regula si nu si-au schimbat atitudinea. Mai merge cineva in perioada 25 iunie-2iulie?


Noi mergem in septembrie. Din ce ai vazut la masa crezi ca voi gasi ce sa-i dau lui Vlad care va avea 8 luni atunci? Iaurt, fructe, legume, eventual ceva carnita de pui la gratar? Gasesc sucuri naturale pentru copii sau pot lua fructe sa le storc eu?
Unde sunt camerele mai linistite? La etajele superioare?
Ce inseamna la ei AI? sezlongurile si umbrelutele se platesc? trebuie sa te scoli cu noaptea-n cap sa "rezervi" sezlong?
Cred ca mai am o suta de intrebari ...
Multumesc mult, Roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristroe spune:

Helllo fetelor!!! A fost si eu anul trecut in Bulgaria si am ramas cu un gust amar.... Am fost in Constantin si Elena, h.Dolphin Marina, 4*, AI. Noi 2 adulti si bibiloiul nostru de 4 ani. Statiunea - labirint, am gasit hotelul dupa un sfert de ora, parcarea - vai de capul nostru: am parcat masina undeva pe plaja, intr-o parcare intunecoasa, am crezut ca ramanem fara ea, dar dupa ce ne-am cazat am mutat-o in fata hotelului pe FURIS. Camera frumoasa, cu vedere la mare, plaja mai deloc, am stat mai mult la piscina; mancarea - dezastruoasa. Piticul a slabit 1 kg in 4 zile ca nu am putut sa-i dau o supica, o mancare gatita aveau gusturi ciudate, numai cascaval, oua fierte, snitel, iaurt, fructe. Am plecat in statiune sa caut un supermarket sa mai iau cate ceva: surpriza!!! un magazin numai cu biscuiti, bomboane, sucuri - la intrare scria SUPERMARKET. In fine, asta e parerea mea despre statiunea asta , nu stiu in rest....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory1974 spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp


Floryi, mersi de raspuns si in avans pentru sfaturi!
Stiu ca o sa fie fain dar ma gandeam de noutatile care au aparut de anul trecut.
VOi la ce complex mergeti?

Eu sunt cu 2 teroristi de 2 ani dupa mine si imi doresc un loc unde sa ii tin mai in siguranta si sa aiba si unde sa se joace.
Apoi ar fi mancarea, un restaurant de incredere si nu prea scump....





Noi mergem la Lazur...Anul trecut am mincat la multe restaurante si la toate a fost mincarea buna....acum depinde si de gusturi, de exemplu la Kambani aveau restarant cu multe specialitati de peste, dar am mincat si la Vega si la Lazur si la Diamond si inca vreo citeva prin statiune la care nu le mai stiu numele...La Diamond e ceva mai scump in celelalte sint cam aceleasi preturi( sau erau anul trecut)...Ai si citeva supermarketuri in statiune de unde poti lua mincare pentru cei mici in caz ca nu iti convine mincarea de la restaurante....Iar cei mici o sa aiba destul loc de joaca in curtea hotelurilor sau in piscina de copii..asta cind nu mergeti la plaja..Sper ca ti-am fost de ajutor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nawel spune:

Buna dimineata tuturor.
Mamicilor care mergeti cu bebei la mare,cum va descurcati cu pampersii cand intrati in apa?In piscina nu ai voie cu copilul infant fara pampers,dar pampersul nu se imbiba de apa?Pampersii care au aparut acum si sunt ptr.plaja(cei cu nemo si alte alea)sunt mai buni sau se comporta tot la fel in contact cu apa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxi74 spune:

pt eunice 78: noi am vazut hotelul doar cand ne plimbam pe malul mari. Pot doar sa-ti spun cas arata frumos de afara. Am o prietena care parca a fost acolo anul trecut si a fost multumita, dar nu stiu amanunte.
pt bumbacel: camerele ar trebui sa fie toate linistite pentru ca hotelul nu este aproape de soseaua care trece pe acolo, dar exista posibilitatea sa ai vecini putin mai galagiosi (asta daca au copii mai multi), noi nu am avut probleme. In legatura cu sezlongurile si umbrelele: cele de la piscine nu se platesc, dar se ocupa destul de repede dimineata, depinde si langa care piscina doresti sa stai, dar pe la 8.30-9.00 sunt cam ocupate. Daca vrei sa stai pe plaja am vazut turisti care aveau umbrele personale. Mancare pentru baietel nu stiu ce sa zic, gasesti legume fierte (cartofi, mazare, conopida, dovlecel, porumb, fasole, brocoli-bineinteles ca nu toate in fiecare zi, 2-3 feluri),se pregeteste piept de pui, dar fiind destul de multa lume nu este foarte bine prajit,sau peste file tot la gratar. Anul trecut fetita avea 2 ani si in fiecare seara cerea peste, mie mi se pare fara gust cred ca era congelat. Gasesti iaurturi simple sau cu fructe, compoturi, fructe proaspete (caise, piersici, nectarine, mere, pepene, banane, portocale), iar in ceea ce priveste sucurile erau de la dozator asa ca nu cred ca erau naturale. Despre stors fructe nu stiu ce sa-ti spun, poate daca iti iei tu storcator de fructe. Oricum ai firgider in camera si poti pastra acolo laptele sau mancare la borcanel. Din experienta mea ti-as recomanda sa-ti aduci laptele cu care este invata baietelul, daca este lapte praf cu atat mai bine, si mancare la borcanel daca le accepta. Noi am fost cu ei si in Romania la mare si in Spania in concediu si am luat lapte praf si intro parte si in alta, iar in Spania pentru ca plimbam toste ziua ii dadeam borcanele si n-am avut probleme cu burtica. Mnacre este suficient de diversificata dar nu prea se potriveste cu varsta baietelului tau. Daca mai ai intrebari sunt dispusa sa-ti raspund. Noi o sa plecam in 25 iunie si stam pana in 2 iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antonel spune:

Buna fetelor .Intru si eu in discutie cu voi ptr. ca ma intereseaza sa aflu despre Laguna Garden.Noi plecam pe 29 iunie si as vrea sa stiu cum se poate obtine camera la etaj cu vedere la mare .Am intrbat si la agentie ,eram dispusa sa platesc in plus ptr. asta, dar mi-au spus ca nu depinde de ei.Stie cineva cum se procedeaza?Si despre hotel amanunte.Am fost si anul trecut tot in Albena la Orhideea si la cazare ne-au dat camere la parter fara balcon,pe care le-am refuzat,ne-au tinut o ora si apoi ne-au dat tot la parter dar cu balcon.Nu vreau sa mai patim la fel.Se"practica" altceva?Va rog mult raspundeti-mi.Ma framanta ideea asta si imi doresc mult vedere la mare.Va multumesc anticipat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La hotelul Laguna Garden nu ai cum sa primesti vedere la mare pt ca nu exista. Hotelul e in spatele hotelului Laguna beach (cred ca intre ele este si Laguna Mare). Toate 3 sunt de-a lungul, perpendiculare pe plaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Antonel, repartizarea camerelor se face la receptie, nu la agentie. Probabil ca si la bulgari merge un mic tips receptionerului, pentru o camera mai buna.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valipop spune:

Noi mergem la Nisipuri cu copiii personali (1.5 si 8.5 ani). Avem nevoie de ceva documente la frontiera pt. ei? Noi trecem cu C.I. Cum se procedeaza cu copiii?

Mergi la inceput