Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(9)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Buna! Merg si eu intre 4-11 august in Nisipuri la Astoria Beach. L-am ales fiindca e f. aproape de plaja si nu prea departe de centru. A fost cineva acolo? Stiti ceva despre el?

"In cresterea copiilor, cheltuieste cu ei jumatate din banii pe care ii
cheltuiesti acum si de doua ori mai mult timp." - Autor necunoscut
POZUTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

ariel, la vama nu iti cere si buletin si pasaport, deci nu-i pb cu domiciliul.
eu am sunat la serv pasapoarte, pt ca sotul are buletin pe bucuresti si pasaport pe alta localitate, si mi-au spus ca nu-i absolut nici o problema
daca ai poza si cnp acolo, e totul ok

eu am pasaport pe numele dinainte de casatorie, si la fel, nu exista nicxi o lege care sa ma oblige sa il schimb
noi i-am facut lui alexandru pasaport individual, ca sa nu ne mai punem atatea intrebari care cum schimba pasaportul, si unde il trecem
poti sa il treci pe teo, tot pe pasaportul lui tati , te costa mai putin decat pasaport individual.
noi locuim in sect 6, dar am fost in nicolae iorga ... in 15 minute am depus actele, am platit taxa de urgenta, si in 2 ore, avea baiatul pasaport.

daca mai vrei detalii da-mi un pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am achitat si noi biletul, ne-au trimis deja voucherele pe mail , urmeaza sa le primesc si prin posta. Mi-au spus de la agentie ca pot pleca si cu cele primite pe mail, trase la imprimanta. Asa este, a plecat cineva asa?

Confirmare de la hotel n-am primit, oare trebuia sa le scriu in engleza? Cei din agentie mi-au spus ca nu este nicio problema, ca n-au avut cazuri sa fie rezervata o camera la 2 familii, sper sa fie asa , altfel fac ca trenu-n gara. O sa le mai trimit mail ptr confirmare si in engleza, sa vad daca-mi vor raspunde.

Criss, ai copii? Daca da, ce varsta? Voi ati achitat sejurul? Cat stati? ( parca-s bunica-mea, vreau sa stiu tot )

Ma duc sa deschid alt capitol.



Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Gata, continuati aici

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina00 spune:

quote:
citat din mesajul lui LYADA

Ne-am intors si noi ieri din Sunny Beach- Hotel PLANETA.

Hotelul de 4 stele, bun, camere foarte mari (cam 24 mp) cu 2 paturi duble si canapea extensibila de 2 locuri. Mancarea a fost mai slaba fata de anul trecut la Bolero, cu exceptia ultimei seri, cea bulgareasca, in care au gatit excelent. Serviciile de 3 stele plus. Aveau sala de fitness mare si sauna incluse in pret (noi am fost cu demipensiune). Majoritatea turistilor erau evrei si rusi, de fapt din toate tarile fostei URSS (ii intrebau pe copii seara la mini-disco si asa am aflat). Multi preferau sa mearga la mare si nu am avut stresul de anul trecut cu sculatul dimineata pentru a ocupa un sezlong.

Copilul a fost cel mai incantat pentru ca aveau masa de biliard si de ping-pong si in a doua jumatate a saptamanii aproape ca nu mai intra in piscina.




Draga Bianca,
Am si eu cateva intrebari ref la Hotel Planeta, vrem sa ne luam si noi bilete acolo. Statiunea o stim deja, ca am fost si anul trecut, dar la alt hotel. Deci:
- hotelul are parcare? gratis sau cu plata? e aglomerata?
- e galagie (dat fiind ca e in centru)? avem un copil de 8 luni in grup...
- mancarea e ok? mai ales pentru copii...
- cum sunt camerele? ati avut apartament sau dubla? au vedere la mare?
- alte detalii care crezi ca ne-ar fi de folos sa le stim...

Sper ca nu te-am coplesit cu intrebari. Astept raspunsul tau.
Multumesc,
Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sumipruna spune:

sumipruna.Noi plecam in august la nisipuri si vroiam sa vedem daca in data de 23.08.08 mai pleaca cineva,mergem la hotel Madara,plecam din Brasov.A mai fost cineva la acest hotel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

sumipruna ,da,eu am fost in perioada 27 iunie 2008-3 iulie 2008, vezi pagina 18 la acest capitol detaliile date de mine .Eu am fost multumita de acest hotel ,personal ,servicii etc.Un minus- locuri insuficiente pe sezlongurile de la piscina si stateam dupamiaza pe pled pe iarba pentru ca dimineata mergeam pe plaja (cam departe dar scurtam drumul trecand prin hotelul mimoza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

roxana, despre ce confirmare vb? nu mi-a zis nimeni ca trebuie sa primesc asa ceva!
voi cand plecati? parca tot la kaliakra, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

S-a deschis un alt capitol, cred ca mai bine puneti acolo intrebarile
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123749&whichpage=9

O zi buna!

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput