Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(9)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Cami,

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana4 spune:

Buna
Multumesc pentru raspuns Dari Scumpi.Ma gandeam sa nu fie mai mari preturile acolo ca in Nisipuri. Am vrut la Hotel Hrizantema sau Bourgas care aveau all inclusive dar nu am mai gasit locuri libere pt. septembrie. Asa ca am ales Trakia Plaza care are demipensiune.Cat pe ce sa nu mai gasesc liber nici aici, noroc ca am reusit sa fac rezervarea si sa dau acontul repede.

Stie cineva ceva despre Hotel Trakia Plaza, a stat cineva acolo? Ca din poze arata bine, dar mai stii....

Apropo de agentii, eu am plecat in Nisipuri luna trecuta, prin IRI TRAVEL si au fost foarte operativi, am facut rezervarea pe mail si a doua zi mi-au si confirmat, asa ca in urmatoarea zi am fost am platit si am luat si voucherul, am platit integral sa scap de o grija si sa nu mai fac inca un drum.
In afara de asta, am cerut o gramada de lamuriri si mi-au fost date pe mail in aceeasi zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ARIEL voua cand v-au facut rezervarile? Cand v-ati dus sa platiti sau inainte de primul avans,cand v-au trimis factura proforma?????
Tocmai am primit mail, ca i-am pisat la creier, in care imi spun ei dragutii ca imi confirma disponibilitatea camerelor dar imi rezerva camerele cand ne vedem..... pai si nu tb sa stiu si eu cat am de platit??? nu stiu de ce nu imi trimit factura proformaaa! i-am scris in mail sa mi-o trimita, dar vad ca nu se deranjeaza....Iri Travel e mai serioasa?

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

onitza, azi se duce sotul meu sa faca rezervarea. alaltaieri a vb. la tel. cu cei de la iri si au zis sa stam fara griji, ca au locuri.
oferta la fel, in 42 de euro au si cei de la marshal si stiu ca sunt seriosi.
noi am ales iri pt ca ofera si transport.
iti scriu diseara ce a rezolvat al meu in dupa amiaza asta.
noi am ales sa achitam azi, integral, ca sa nu ma frece pe urma cu tot felul de drumuri, ca nu avem timp de asta. anii trecuti la fel am facut,am platit integral, apoi in 2 sapt. ne-au sunat ei sa ne cheme sa luam voucherele. am mers prin eurolines acum 2 ani,la albena, iar anul trecut prin getica,la nisipuri.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna, chiar nu stie nimeni nimic de Obzor????

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Ghinetz,

Eu merg la Obzor in ultima sapt din august, la Club Miramar.
Din cate stiu si de la fetele care au postat aici, si de la un coleg care a fost anul trecut, Obzor e un satuc linistit, nimic de vazut plaja ok, sa tot stai in hotel la odihna...

Tu unde ai vrea sa stai? Depinde ce cauti....

vezi si pe pagina 9 la prezentul topic ce zice Roxi de Obzor, a fost anul trecut...

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

am sosit si eu aseara de la Golden sands -hotel Madara.La unele agentii acest hotel figureaza cu 4 stele iar la altele 3.Eu una ii dau 4 stele la camera unde am stat(mare cu baie destul de mare si bine utilata curata si ingrijita ,aer conditionat incastrat in perete care era amplasat in asa fel incat sa nu ii simti curentul nu ca alte hoteluri unde bate direct in fata,bacon mare de o forma ca o felie de tort si noi eram la baza, tv, doua paturi mari + un fotoliu pat pentru copil destul de mare ,masuta cafea cu taburet si alt mobilier specific oricarui hotel,dulapurile incastrate in hol sa nu ocupe spatiu,lenjeria schimbata la 3 zile si prosoapele zilnic,cosul evident dus zilnic+curatenie ,aspirat ,sters pe jos zilnic ) si 3* spre 4* la masa .Serviciile le cotez cu 4* deci imaginea de ansamblu buna , raportul calitate pret bun (pana pe 3 iulie pretule era prin agentia de unde am luat 35 euro/pers/all inclusive).E drept ca am intalnit la acest hotel si romani nemultumiti ca nu se compara cu alte hoteluri dar totul depinde de perceptia fiecaruia.Eu una prefer mancare gatita chiar mai neaosa dar cei ce prefera gratare nu aveau parte de asa ceva .Imi placea pestele si mancarurile specifice cu ardei copti ,legumele la gratar ,salatele ,placintele si rulourile care erau grozave.In ultima seara era pentru cei ce prefera asa ceva si tocana de cartofi dar daca nu vroiai puteai alege si alte garnituri ca aveai de unde intre mese puteai servi pizza,rulouri,fructe inghetate,prajituri .Animatoarele erau grozave si dragute cu toata lumea indiferent de natie chiar ne-au cerut sa le invatam ceva cuvinte in romana.Si acolo erau nemti tineri nesimtiti dar cel putin pe copii animatoarele ii puneau la punct cand intreceau masura ,pe cei tineri ii refuzau politicos.Personalul amabil cu toti ,aveau medic ,asistenta in hotel,masaj ,piscina interioara care era mereu libera si imi placea sa innot fara sa fiu deranjata.Pentru cei ce doresc fitnes nu prea aveau ce alege ,doar 3 aparate.E de preferat sa cunosti cel putin limba engleza cuvinte uzuale ca sa nu ai nici un fel de probleme.Au fost romani carora li s-au ridicat masinile dar un sfat: cand ajungeti in fata hotelului ii spuneti baiatului din fata sau la receptie ca aveti rezervare la hotelul respectiv si el va elibereaza un loc(parcheza masini bugaresti ca sa nu se ocupe parcarea)iar cand iesiti la plimbare cu masina anuntati baiatul si el tine locul rezervat la intoarcere ca sa nu aveti probleme cu parcarea (fara spaga).Pentru a obtine camere cu vedere la piscina , spre statiune si la etajul3 am dat 10 leva spaga pentru 2 camere.Ceilalti prieteni care nu au dat, au primit camere cu vedere la parcare(peisaj cam neplacut)mai mici si cu aer conditionat montat spre paturi.Statiunea mi s-a parut frumoasa ,plaja mai putin pentru ca era mica si nu puteam pune cearceafurile decat dupa sezlonguri departe de mare (aveau un cordon de delimitare )multe posibilitati de distractie ,spectacole deosebite in fiecare seara in fata cazinoului cu tobola gratuite -am castigat o sticla de vin +fise pentru jocuri si la fiecare hotel unde infunctie de gusturi puteai alege ,discoteci multe ,terase cu muzica de toate genurile fara manele.Am avut o surpriza placuta cand la o terasa am intrebat daca are muzica mai lenta si poate si de dans pentru cei ca noi(~40 ani si 40 si ceva)si ne-au pus o bucata de Georghe Zamfir si inca o bucata din muzica usoara romaneasca pe langa cele pe care le cantau de obicei.E adevarat ca Nisipuri e pentru cei pana in 35-40 ani si Albena pentru cei de la 40 ani in sus cel putin aceasta a fost perceptia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza28 spune:

aurora, am vazut ca hotelul madara e departe de plaja! nu ti s-a parut greu sa strabati statiunea la deal si la vale pentru a ajunge la si de la plaja? noi mergem la hotel golden yavor! e mai aproape de plaja , doar la 150 m, dar tot mi-e putin teama ca imi va fi greu de urcat cu pustiul meu de 1 an! sa nu mai spun de salteluta , piscinuta, colac, lucrurile noastre! hii la vale, hii la deal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

onitza, a fost al meu aseara la agentie si a facut rezervarea. i-au dat pe loc contractul si vocherele. luni vom primi si confirmarea. au zis ca in mod normal se da de pe o zi pe alta, dar fiind vineri, ei nu lucreaza sambata...asa ca luni avem raspunsul final.
agenta a zis ca a fost de 1 mai la acest hotel, ca e liniste si pace, statiunea e foarte "cuminte" si ca nu crede ca vom avea intalniri cu gastile de emo nemti:).ea era nemultumita de atitudinea personalului hotelului, pe care a catalogat-o ca fiind "rece si distanta"...dar, cu 10 leva apare putin soare prin zona...mancarea foarte buna, paturile imense, camerele curate. ne-a dat si o foaie cu ce inseamna all iclusive la ei. daca vrei, iti voi scrie in alt mesaj ce anume...oricum, am inteles ca vom gasi in camera o mapa cu tot ce avem nevoie.nu am vazut nimic de umbrelutele si sezlongurile de pe plaja south beach, de care scria in unele siteuri...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronas spune:

Poate cineva sa-mi spuna mai multe de Hotel Atlas din Nisipurile de Aur?
Servicii, parcare, mancare,camera si alte conditii?

Mergi la inceput