Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (154)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Erika e bagata toate prin baie,sper sa nu faca vreo prostie cat postez mesajul asta.
In primul rand,Piciulika La multi ani fericiti!Toate cele bune ti le doresc,sa fiti fericiti si impliniti mereu!


Apoi,Carpatina bafta la examene.Stiu ce inseamna sa vrei note mari,de aceea ma chinui si eu.Am examenul deabia in decembrie,insa f mult de invatat si nu limba cat scrisul ma omoara...:(Insa tocmai pentru ca nu m-as multumi cu puctaj minim...invat si tot invat.
Ma bucur ca ti-a placut sandwich-ul meu,a fost tare bun sa sti...la ce-ti zboara tie privirea,daca vrei bag reteta:)

Si ca eu o tot vad pe Erika mai mult baiat decat fetita...ce lasa in urma ei e ceva de speriat...nu mai vorbesc de cabluri,cd-uri si altele...ca tot imi aminteste de Ghighi...as vrea eu sa filmez tot ce face,n-am sanse insa....dar am prins asta acum cateva saptamani:

http://s289.photobucket.com/albums/ll217/erika_sabina/?action=view¤t=IMGP4901.flv

Fug,a descoperit geanta mea si deja sustrage ca infractorul in liniste obiecte si harti.
Paaaa


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Dupa Alex care ar trai numai cu paine, biscuiti si cartofi, nu ma pot abtine sa nu ma minunez de Andrei care nu pune gura pe asa ceva. Am ncercat al 4lea fel de biscuti. I s-au parut distractivi, i-a aruncat pe jos, a bocanit cu ei in masa si in calorifere si a sters gresia. Dar cam atata. I-am dat eu sa ii rontaie, in prima faza credeam ca ii place ideea, nici gang! A poftit la painea lui tati, am zis sa ii dam o cojita si lui ei. Ei ash, o musca cu pofta, si scotea imediat afara si cea mai mica firimitura. Nu stiu cum o sa invat eu baiatul sa rontaie.

Adriana30, e neplacut cand nu poti fi langa pui mai ales cand e bolnav. Dar se mai intampla si asa, oricum nu e departe de tine si nici nu lipsesti asa mult incat sa nu ii poti fi alaturi sau sa il ingrijesti. Am citit si despre bona, care mai de care mai comoda si nesimtita. Ce sa spun, nu stiu cat ai clarificat tu cu ea ce e de facut. Sa stii ca si eu a trebuit sa insctructez si bona veche a Alexandrei si pe cea de acum ca nu suport sa ajung acasa sa gasesc dezordine. Uneori mai gasesc teancuri de rufe calcate si nepuse la loc, sau vase nespalate si ma enervez. D-apoi sa fac si altele. Insa stiu cum e cand pleaca bona cum ai intrat pe usa, asa am patit cand era Alex mica. Nici nu apucam sa aflu ce a facut, ma invatasem sa sun de pe drum din masina ca sa aflu ceva. Iesea pe usa cum intram eu, nici la baie nu reuseam sa ma duc, d-apoi sa ma mai schimb. Si evident cand intram era deja imbracata si facea ture ture pe hol. Cea de acum vad ca nu e asa grabita, dar avem alte probleme.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by papanash

Carpatino, tre'sa ne facem si noi impachetari cu cafea






=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Radeti voi,radeti,dar chiar m-as fi bagat la o felie de tort!Adicatelea talia de viespe capatata dupa indelungi chinuri si asudat napraznic mi-ar fi permis si-o feliutza de tort!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

www.cadoultau.ro/popup_image.php/pID/1951" target="_blank"> La multi ani, Piciuliq!!!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Teodora, vezi ca produse Weleda, am gasit la cei de la baby point si au preturi bune, comparativ cu aici, sunt la jumatate.
Asta ptr ca stiam ca, cum pleaca cineva afara, il rogi sa iti cumpere.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

Teodora, vezi ca produse Weleda, am gasit la cei de la baby point si au preturi bune, comparativ cu aici, sunt la jumatate.
Asta ptr ca stiam ca, cum pleaca cineva afara, il rogi sa iti cumpere.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!



Le descoperisem ,Nana!Merci frumos oricum si pupici frumosului fluturash!
Deocamdata am stocuri impresionante,in special de crema de popou,care mi se pare mirifica,n-am avut niciodta nici cea mai mica problemutza,desi din spital il adusesem cu un inceput de eritem fesier de scutec si l-am pus pe picioare intr-o zi cu Weleda!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora
Adicatelea talia de viespe capatata dupa indelungi chinuri si asudat napraznic mi-ar fi permis si-o feliutza de tort!



Pai hai sa facem schimb... da-mi talia de viespe si-ti dau felia mea de tort.

Acu' pe bune... ce a fost chinuitor?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Hello again!
Umbland prin "vechituri" am gasit aceasta postare:
"Autor: tomasa
Raspuns la: 14/03/2007 14:40:05
Mesaj:

Parca vad eu ca si singura noastra fetita, a Sabinei, se transforma in baietel. Ce ne facem atunci??? Cum ar fi sa fim noi prima generatie de la odisee numai cu baieti"

Remember?!?!

Si uite ce baiat finut ai facut mamica Sabina!!!!




Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Eu n-am mai dat pe-aici...nu pentru ca nu mi-as fi dorit, ca tare dragi imi sunteti toate, dar timp nu mai am...
Noi suntem bine, ma bucur in fiecare zi de comoara mea, Sara, e tot mai dulce, mai expresiva, face progrese ca toti de-aici, ce mai...o iubesc de mor!!!!


Am intrat sa-i spun Piciulikai LA MULTI ANI din tot sufletul!!! Sa fii sanatoasa draga mea si sa te bucuri de familia ta frumoasa! Eu inca mai sper ca ma gratulezi cu o vizita! Cand ti se face dor de Cluj, aici suntem!!!! Te pup cu mare drag!

Va pup cu drag pe toate si pe copilasii poznasii!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Hai Yaio, ca disparu reclama! Acusica poti sa scrii...

Pana la urma cand te intorci la serviciu?



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput