Vacanta in Italia

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Claudi - Eu am cėtiva colegi din Sicilia, daca ai rabdare pot sa-i ėntreb si sa-ti dau ceva inf. peste cėteva zile.








Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Binenmteles ca am rabdare. Ce as vrea sa stiu, pt ca nu suntem siguri, cum se plateste autostrada, te anunta dinainte ca tre platita? E putin ciudat ca se plateste pe bucati si daca ai pierdut un post de vanzare ai incurcat-o.

9+

de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all" target="_blank">Tony , www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23" target="_blank">Nunta


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Claudia, nu ai cum sa pierzi un post de vanzare. Cand intri pe autostrada treci prin dreptul caselor de bilete - practic nu ai cum sa treci de ele fara sa le vezi, pentru ca e ca la podul peste Dunare in Romania, sunt niste culoare pe care trebuie sa te incadrezi, iei biletul de la un automat, nu e nimeni acolo sa ti-l dea - apesi pe un buton si iese biletul, apoi intri pe autostrada. Cand trebuie sa platesti ajungi tot asa, la niste case de taxare, trebuie sa fiti atenti sa va incadrati unde nu scrie ca se plateste cu cardul, ci cash, pentru ca nu puteti intoarce. Arati biletul de la intrare omului de la statia de taxare si el iti spune cati euro ai de platit. Nu-ti fa griji ca nu intelegi, pt. ca e si afisat. Pare complicat, insa o sa vedeti la fata locului ca nu e greu. Bafta!

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

CLAUDI-informatiile pe care am reusit sa le iau de la colegul meu sėnt :
autostrada 38€.de unde te lasa vaporul(Catania) pėna la Fano(aproape de Rimini)unde stau eu.Pot sa-ti spun numai pretul pe aceasta distanta sau invers Fano-CATANIA.
traghetul(vaporul)-45€-dus -ėntors inclusiv persoanele.Pretul poate sa mai creasca ėn functie de puterea( cilindrata) masini.ėn schimb localitate unde vrei tu sa ajungi se cheama altfel (am uitat si eu numele corect)e o departare de 120km.de Messina.Nu Mawiace ,ėn nici un caz.
Daca ai teama de aceste casute unde se ėntra si se iese de pe autostrada ėncercati sa mergeti mai ėncet ėn apropiere si sa va uitati sus unde sėnt figuri cu persoane care-ti indica ca poti plati singur sau unde exista persoane la ghiseu, sa nu intrati unde( sėnt cele unde se trece fara sa te opresti)pe unde trec cei care circula fregvent si platesc direct cu cardul astfel bariera se ridica singura cėnd se apropie masina.Nu ai cum sa gresesti sa iesi ėn alta parte pt. ca urmaresti indicatoarele si autost.se plateste la iesire ėn functie de km.parcursi. Cėnd intri pe autos.ėti tragi linistita biletul si la iesire ėl prezinti la persoana de la ghiseu sau bagi biletul unde trebuie si bani si ti se da restul fara probleme.Daca mai ai ceva neclar poti ėntreba fara probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Multumesc mult de informatii.
Am gasit cum se cheama oraselul, am aflat tot, avem si ruta scoasa la imprimanta, numai sa plecam odata.
Noi tre sa ajungem in Calabria sa trecem cu vaporul la Messina si de acolo luam pe autostrada Messina- Catania , iar la Fiumefreddo iesim si acolo la o benzinarie ne asteapta. Sora mea sta in MANIACE, apartine de BRONTI.
Sper ca am datele corecte, ca altfel ma vad locuind in masina 2 sapt.

9+

de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all" target="_blank">Tony , www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23" target="_blank">Nunta


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Claudi....da mi-am amintit si eu ca numele localitati e Maniace.
Drum bun si vacanta placuta,nu te preocupa ca o sa dormiti ėn masina ,sėnt atėtea hoteluri,oricum treci prin zona unde locuiesc eu ,daca ai nevoie ėti pot sta la dispozitie nu mai tėrziu de 8-08-pt.ca plec si eu.






Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Multumesc mult, esti o dragutza. Noi plecam pe 6 de aici asa ca nici o sansa.
Pana la urma ne descurcam noi.

9+

de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all" target="_blank">Tony , www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23" target="_blank">Nunta


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Fetelor prin Trentino care ati fost?...noi avem camper si ne putem opri cam peste tot ,dar unde e mai misto ptr copiloi??...ca trasee le gasesc peste tot

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Claudi de ce nu folosesti navigatia prin satelit? Pui codul postal si adresa si te duce direct acolo. Daca nu ai unul poti imprumuta si cumperi numai harta Italiei. Noi am folosit SATNAV-ul cind am fost in SUA si a fost de un ajutor nepretuit. Ce harti, ce semne? Astea apartin secolului trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Aveti cumva ceva site-uri cu vile sau pensiuni din Lido di Jesolo? Sau informatii despre asa ceva? Am vrea sa mergem in septembrie, din pacate, banii sunt numarati (suntem studenti si lucram si nu cerem de la parinti ). Vrem ceva cat mai ieftin, dar nu am reusit sa gasesc pe net (sau nu ma pricep sa caut ).

Multumesc



Good things happen to good people.

Mergi la inceput